Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

@Manolete Długość wyłogów w koszulach Próchnik jest moim zdaniem nieco dziwna. Mam dwie (dostałem jako prezent) - jedna z kołnierzem "włoskim" (75 mm), druga z półwłoskim (68 mm). Ogólnie w moim przypadku (38/176-182 Slim) koszule są dziwnie uszyte - dopasowanie w klatce i w talii jest bardzo dobre, nawet w talii mogłoby być 1-2 cm więcej, natomiast szerokość pleców i długość rękawów są jak z większego rozmiaru. Mała uwaga - zauważyłem, że bardzo lubią się kurczyć po praniu i to nie tylko pierwszym.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Manolete napisał:

@bodzixon @DolceGusto Zobaczymy, jeśli będę zadowolony z Próchnika, to już nie będę sprawdzać Mango. Najbardziej jestem ciekaw... długości wyłogów kołnierzy, bo po zdjęciach zupełnie nie mogę ich rozszyfrować. Myślę, że pod tym względem jednak Próchnik przebije Mango, a przynajmniej mam taką nadzieję :)

Ta biała z prochnika ma dość krótkie wylogi i szeroko rozstawione... Ja wole ocbd z dłuższymi i o mniejszym rozstawie (jak u ralpha czy z naszego podwórka u Szarmanta, te od Milera chyba tez maja dość długie kolnierzyki). Lepiej wygląda kołnierzyk button down jak jest dłuższy. Ta z mango ma włoski i to na prawdę włoski, baaaardzo szeroki rozstaw i jest tez bardzo krotki, wiem bo mam koszule z mango z takim samym... Mnie ten kołnierzyk lekko irytuje bo średnio pasuje do casualowej koszuli no ale taki jest i trudno... Jeśli chodzi o krawat do koszuli sportowej to zdecydowanie lepiej wygląda jak wylogi sa dość długie. Guziki w tej pierwszej faktycznie niszcza koszule

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukiwany prochowiec na wiosnę. Teraz dziwi mnie, że tani mają 100% bawełny + mieszanka przy podszewce (https://www.zalando.pl/esprit-prochowiec-navy-es122n006-k11.html), a drodzy dodają poliester wszędzie np: materiał:65% poliester, 35% bawełna; podszewka:52% poliester, 48% wiskoza (https://www.zalando.pl/hugo-prochowiec-sand-hu722n00j-b11.html).

Oczywiście może być tak, że ten tańszy lepszej jakości - nie wiem. Pytania to - na wiosnę podszewka konieczna czy opcjonalna? Uwzględniać prochowce z mieszanki (pomijając podszewkę bo tam często mieszanka) jak w powyższym przykładzie czy odrzucić i szukać 100% bawełny?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arekx napisał:

Witam. Poszukiwany prochowiec na wiosnę. Teraz dziwi mnie, że tani mają 100% bawełny + mieszanka przy podszewce (https://www.zalando.pl/esprit-prochowiec-navy-es122n006-k11.html), a drodzy dodają poliester wszędzie np: materiał:65% poliester, 35% bawełna; podszewka:52% poliester, 48% wiskoza (https://www.zalando.pl/hugo-prochowiec-sand-hu722n00j-b11.html).

Oczywiście może być tak, że ten tańszy lepszej jakości - nie wiem. Pytania to - na wiosnę podszewka konieczna czy opcjonalna? Uwzględniać prochowce z mieszanki (pomijając podszewkę bo tam często mieszanka) jak w powyższym przykładzie czy odrzucić i szukać 100% bawełny?

Pozdrawiam

Polecam: https://www.zalando.pl/river-island-pointer-prochowiec-camel-ri922n009-b11.html zamówiłem dwa w rozmiarze M, więc jeden mam do oddania - chyba, że kolega odkupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupować garnitury Lancerto, mają dobre ceny w wyprzedaży tak do 1000zł można już wybrać. Ładne szerokie klapy, podszewka viskoza, materiał 90% wełna 10% poliester. Dzisiaj oglądałem na żywo, ale moje wrażenia mogą być mylne więc wolę się dopytać u kolegów. Robią moim zdaniem już na poziomie Vistuli, albo bardzo blisko. Ostatnio mi się granatowy garnitur (a w zasadzie same spodnie) schodziły i musiałbym coś w szafie uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie marynarki z edycji MrV i jestem pozytywnie zaskoczony poziomem wykonania (krój i tkanina to poziom już SuSu). Natomiast dopasowanie wzorów pozostawia pole do doskonalenia.

Mnie idea dodatku sztucznego nie przekonuje. Garnitury z tej półki należy traktować z wyczuciem Fryderyka II, parafrazując jego zawołanie "Garnitury! Chcecie żyć wiecznie?". 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.