Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszą jakość z różnych używanych przeze mnie podkoszulków, biorąc pod uwagę również stosunek ceny do jakości, mają Luni Atlantica (http://www.luni.pl/). Sprawdzają się zarówno w zimę jak i w lato. Najdłużej zachowują miękkość i biel. Jednocześnie, nie można jednak przepłacać za podkoszulki, bo to jednak jest produkt, który po maksimum 2 latach idzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zatem polecałby Pan koszule zawierające 80% dobrej jakości bawełny oraz szlachetną domieszkę 20% poliestru?

Pytanie czy szlafrok ma takie same zastosowania jak koszula? Abstrahując od bawełny, ja używam do celów sportowych koszulek z wełny z merynosów 80 % i poliamid 20 % i jest to bardzo dobre rozwiązanie, dodatek sztucznego włókna polepsza właściwości tkaniny i zwiększa jej wytrzymałość. Tak samo 3 % elastanu w bawełnianych spodniach jest bardzo dobrym pomysłem. Więc sztuczne dodatki - tak, ale z głową i nie wszędzie.

Świetne wytłumaczenie "Velahrn"

Szczerze mówiąc miałem w poprzednim poście nawiązać do zastosowania poliamidu, ale Ty już to tutaj zrobiłeś :) Rzeczywiście np. sam poliamid w dodatku do bawełny nadaje takiej otulającej miękkości, również kupując jeansy patrzę czy jest dodatek elastanu bo wtedy świetnie się układają. Więc potwierdzam "sztuczne dodatki - tak, ale z głową i nie wszędzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o sztucznych dodatkach w koszuli (chodziło właśnie o poliamid) bardzo pozytywnie wypowiadał się Immune.

Jeżeli szukasz koszuli zupełnie się niegniotącej to polecam bawełna/poliamid w stosunku 7:3, albo 1:1.

Najlepszej jakości włókna poliamidowe zapewniają 100% oddychalności i są niezwykle przyjazne dla skóry, np. Tactel. To jest jednak droga zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bawil sie ktos moze w zwezanie rekawow koszuli? ostatnio doszedlem do wniosku ze koszule slim fit od Lewina pasuja na mnie prawie idealnie za wyjatkiem rekawow w ktorych moje rece tona. Poziom wyzej czyli koszule w wersji Fully Fitted maja rekawy idealne ale sama koszula jest zbyt obcisla (co mnie mocno zaskoczylo).

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o sztucznych dodatkach w koszuli (chodziło właśnie o poliamid) bardzo pozytywnie wypowiadał się Immune.

Jeżeli szukasz koszuli zupełnie się niegniotącej to polecam bawełna/poliamid w stosunku 7:3, albo 1:1.

Najlepszej jakości włókna poliamidowe zapewniają 100% oddychalności i są niezwykle przyjazne dla skóry, np. Tactel. To jest jednak droga zabawa.

Immune póki co nie został alfą i omegą. Zwróć też uwagę o czym pisał Immune, o koszulach niegniotących się albo o super-drogiej tkaninie Tactel.

Nie było nic o domieszce 20% poliestru, którą szewc24 tak chwali.

Mam wrażenie, że powrócił na forum ruch byle jak, byle tanio, byle było.

Kwestionuję 20% poliestru, to w odpowiedzi słyszę o 3% elastanu. To to samo? Dla mnie nie. W innym temacie słyszę o butach garniturowych i 'normalnych'. Aż bałem się zapytać jak te klasycznie eleganckie, normalne buty wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bawil sie ktos moze w zwezanie rekawow koszuli? ostatnio doszedlem do wniosku ze koszule slim fit od Lewina pasuja na mnie prawie idealnie za wyjatkiem rekawow w ktorych moje rece tona. Poziom wyzej czyli koszule w wersji Fully Fitted maja rekawy idealne ale sama koszula jest zbyt obcisla (co mnie mocno zaskoczylo).

Pozdrawiam,

dsc.

Ja się ostatnio bawiłem przy okazji taliowania dwóch koszul. Wyszło dobrze. Standardowa poprawka krawiecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune póki co nie został alfą i omegą. Zwróć też uwagę o czym pisał Immune, o koszulach niegniotących się albo o super-drogiej tkaninie Tactel.

Nie było nic o domieszce 20% poliestru, którą szewc24 tak chwali.

Mam wrażenie, że powrócił na forum ruch byle jak, byle tanio, byle było.

Kwestionuję 20% poliestru, to w odpowiedzi słyszę o 3% elastanu. To to samo? Dla mnie nie. W innym temacie słyszę o butach garniturowych i 'normalnych'. Aż bałem się zapytać jak te klasycznie eleganckie, normalne buty wyglądają.

To "byle tanio" ma jakiś związek z moim szlafrokiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat połączenie lnu z bawełną daje bardzo dobre rezultaty, powoduje, że koszula jest w miarę przewiewna, ale jednocześnie nie taka nieprzyjemnie twarda jak ze zwykłego lnu. Tylko oczywiście nie komentuje proporcji w zestawieniu powyżej.

Czy ta nowa moda na łaty z maksymalnie sztucznej skóry na koszulach ma jakieś uzasadnienie, czy to taki nowy designerski chory wymysł, podobny do drugiego, doszywanego kołnierzyka pod właściwym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bawil sie ktos moze w zwezanie rekawow koszuli? ostatnio doszedlem do wniosku ze koszule slim fit od Lewina pasuja na mnie prawie idealnie za wyjatkiem rekawow w ktorych moje rece tona. Poziom wyzej czyli koszule w wersji Fully Fitted maja rekawy idealne ale sama koszula jest zbyt obcisla (co mnie mocno zaskoczylo).

Pozdrawiam,

dsc.

Ja się ostatnio bawiłem przy okazji taliowania dwóch koszul. Wyszło dobrze. Standardowa poprawka krawiecka.

Czy zmniejszane byly tez otwory na ramiona czy tylko zwezone zostaly rekawy? Pytam bo na ogol wykonuje sie modyfikacje obu elementow. U mnie otwor pasuje tylko rekaw jest za szeroki.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.