Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ze swojego oficjalnego konta na eBay nie wysyłają do Polski, właśnie dostałem od nich odpowiedź.

Czyli zostaje zakup na oficjalnej stronie? Nie wiecie, czy zdarzają się na niej promocje, czy też może pozostałości modeli są wystawiane tylko na eBay?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro na Lodingach można łatwo uzyskać (to tak na szybko zdjęcia bez przykładnego pastowania i polerowania):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/baf ... 1d60d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a77 ... dc315.html

Choć nie jest to akurat specjalnie przygotowana skóra, jak np. na nakładanych noskach w lepszych markach.

Cena za buty Loding została podniesiona o 10Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat co do muchy... Ostatnio zakupiłem podobną do tej, http://www.drakes-london.com/real-engli ... ow-tie-569, tylko, że granatową, z myślą o bardziej casualowych wyjściach. Czy wypada ja założyć np. do czarnego garnituru, idąc na imprezę/bal charytatywny, szczególnie, że "black tie" nie widnieje na zaproszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwość Kozła wynikała z faktu, że czarny garnitur wskazany jest tylko na pogrzebie oraz dla akwizytora sprzedającego krzyżówki na ulicy (ale w tym ostatnim przypadku musi być dwa numery za duży i poliestrowy). Z Twojej wypowiedzi, jeśli ją dobrze rozumiem, wnioskuję że wiesz co oznacza "black tie". Granatowy garnitur natomiast jak najbardziej, mucha z opisu chyba dobrze, ale lepiej zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwość Kozła wynikała z faktu, że czarny garnitur wskazany jest tylko na pogrzebie oraz dla akwizytora sprzedającego krzyżówki na ulicy (ale w tym ostatnim przypadku musi być dwa numery za duży i poliestrowy).

Nie popadajmy w przesadę. Czerń to klasyczny, "formalny", męski kolor. Smokingi i fraki są (praktycznie zawsze) czarne. Na forum jest uznawany za kolor "gorszy", z uwagi na skojarzenia ze "stylem Polaka". Warto pamiętać, że nie każdemu w czarnym będzie ładnie, oraz że jest to kolor typowo wieczorowy (światło sztuczne); dlatego granat/ciemny szary będzie bardziej uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos gdzie moge dostac poszetke w kolorze ciemny braz w biale drobne grochy (polka dots)? Preferowalbym cos wysokiej jakosci, jedwabne.

Pozdrawiam,

dsc.

Znalazłem coś w tym stylu, ale burgundowe :)

http://www.thetiebar.com/tie-bar-produc ... nValueIds=

http://www.thetiebar.com/tie-bar-produc ... nValueIds=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rzucenie okiem, te drobne grochy by pasowaly, tylko kolor nie ten. Sam sporo szukalem i wszedzie sa jedynie burgundowe z jakiegos dziwacznego powodu.

Kupiłem w poszetka.com

Wiecej niz jedna?;) w aktualnej kolekcji w brazie nie widze nic ciekawego.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny garnitur jest prolecki. Smokingi i fraki to co innego.

Znany prolet w czarnym garniturze:

Dołączona grafika

(zdjęcie ze Wikipedią)

Gdyby ptrzebne były kolejne przykłady, jestem skłonny przezwyciężyć wrodzone lenistwo i znaleść kolejne ilustracje przedstawiające królów, książęta i szlachtę w czarnych garniturach.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 % poliestru to wg. mnie to jest bardzo mało i pewnie ma za zadanie m.in. zwiększyć wytrzymałość. Zajmowałem się wiele lat odzieżą i generalnie z własnego doświadczenia powiem, że w przypadku dobrej jakości bawełny (a taką niewątpliwie ma Schiesser) taka ilość poliestru nie umniejsza ogólnej jakości produktu, a wręcz połączenie tych dwóch materiałów może być dobrym wyborem. Niemniej zawsze kieruję się subiektywnym odczuciem i Tobie też tylko to mogę doradzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 % poliestru to wg. mnie to jest bardzo mało i pewnie ma za zadanie m.in. zwiększyć wytrzymałość. Zajmowałem się wiele lat odzieżą i generalnie z własnego doświadczenia powiem, że w przypadku dobrej jakości bawełny (a taką niewątpliwie ma Schiesser) taka ilość poliestru nie umniejsza ogólnej jakości produktu, a wręcz połączenie tych dwóch materiałów może być dobrym wyborem. Niemniej zawsze kieruję się subiektywnym odczuciem i Tobie też tylko to mogę doradzić. Pozdrawiam.

Czy zatem polecałby Pan koszule zawierające 80% dobrej jakości bawełny oraz szlachetną domieszkę 20% poliestru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zatem polecałby Pan koszule zawierające 80% dobrej jakości bawełny oraz szlachetną domieszkę 20% poliestru?

Pytanie czy szlafrok ma takie same zastosowania jak koszula? Abstrahując od bawełny, ja używam do celów sportowych koszulek z wełny z merynosów 80 % i poliamid 20 % i jest to bardzo dobre rozwiązanie, dodatek sztucznego włókna polepsza właściwości tkaniny i zwiększa jej wytrzymałość. Tak samo 3 % elastanu w bawełnianych spodniach jest bardzo dobrym pomysłem. Więc sztuczne dodatki - tak, ale z głową i nie wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.