Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ma bardziej formalny wygląd, ponieważ można go bardzo mocno wykrochmalić i jest w nieco innym kształcie.

Poniżej nakładane kołnierzyki z zaokrąglonymi rogami bez koszul (Darcy Clothing) oraz wykładane kołnierzyki nakładane doczepione do koszul (Luke Eyres):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za marynarkę bez podszewki i wypełnienia barków, krawcy życzą sobie mniej niż za 'tradycyjną'?

Dziękuję.

nie sądzę. marynarka "bez podszewki" ma przecież podszewkę w rękawach (tzw. rękawówka), na plecach (na wysokości łopatek), front marynarki jest od środka wykończony tym samym materiałem co z zewnątrz. Kieszenie też są wewnętrzne. Reasumując nie zdziwiłbym się gdyby taka marynarka była ciut droższa.

pozdrawiam

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za marynarkę bez podszewki i wypełnienia barków, krawcy życzą sobie mniej niż za 'tradycyjną'?

Dziękuję.

nie sądzę. marynarka "bez podszewki" ma przecież podszewkę w rękawach (tzw. rękawówka), na plecach (na wysokości łopatek), front marynarki jest od środka wykończony tym samym materiałem co z zewnątrz. Kieszenie też są wewnętrzne. Reasumując nie zdziwiłbym się gdyby taka marynarka była ciut droższa.

pozdrawiam

D

A poza tym pozostaje jeszcze kwestia konstrukcji - było na forum (chyba 'przy okazji' Balthazara), że trudniej taką dobrze uszyć niż marynarkę z podszewką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślub przyjaciela, który również jest wielbicielem klasycznej męskiej elegancji, a mieszkając przez ostatnie lata w UK zdecydował, że na ślub ubrany będzie właśnie w żakiet.

Co prawda wesele ma się odbyć dopiero za jakieś 1,5 roku, ale jako, że groszem w ostatnich czasach nie śmierdzę, zdecydowałem się odkładać powoli właśnie na żakiet (ewentualnie smoking) - Po wcześniejszych doświadczeniach nie mam zamiaru wypożyczać, poza tym dla samego widzi mi się i chęci posiadania, chciałbym mieć taki zestaw w szafie.

Nie ukrywam, że w mojej głowie urodził się bardzo dziwny (a przynajmniej nie w 100% klasyczny) koncept, jestem ciekaw waszej opinii.

Żakiet: midnight blue

Spodnie:ciemno szare/midnight blue

Kamizelka:żółto-złota, dwurzędowa, zamknięte klapy

Koszula:błękitna, z białym (zaokrąglonym) kołnierzykiem

Krawat: Pink polka dot

Buty: marzeniem były by button shoes, ale pewnie będę musiał się zadowolić czarnymi oxfordami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żakiet (ewentualnie smoking)

:o Jeśli jedno jest poprawne, to drugie nie... Jeśli nie uda Ci się zdobyć smokingu, to mniej formalnym ekwiwalentem będzie stroller. ;)

Zestaw w większości jest w porządku, ale zmieniłbym spodnie na jaśniejsze, aby był większy kontrast między nimi a marynarką. Byłoby dobrze, gdybyś podał przykład koloru kamizelki, bo nie do końca wiem, o jaki Ci chodzi. :) Krawat proponowałbym srebrny (może być w polka dot ;) ) - będzie bardziej odpowiedni na uroczyste okazje, choć może i ten Twój też by się nadawał (masz na myśli, że krawat będzie różowy czy kropki na nim?).

Jeśli nie uda się kupić butów na guziki, to mógłbyś założyć do wiedenek getry. ;)

Pozdrawiam, Dr

PS Biorąc pod uwagę moje uwagi i dodając akcesoria, które lubię, zestaw bardzo w moim stylu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Jeśli jedno jest poprawne, to drugie nie... Jeśli nie uda Ci się zdobyć smokingu, to mniej formalnym ekwiwalentem będzie stroller. ;)

"Ewentualnie" wynika z faktu, że nie do końca wiadomo o której będzie uroczystość i późniejsza impreza:-)

Zestaw w większości jest w porządku, ale zmieniłbym spodnie na jaśniejsze, aby był większy kontrast między nimi a marynarką.

Prawdę mówiąc myślałem o takim odcieniu

Dołączona grafika

Byłoby dobrze, gdybyś podał przykład koloru kamizelki, bo nie do końca wiem, o jaki Ci chodzi. :) Krawat proponowałbym srebrny (może być w polka dot ;) )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeśli nie uda się kupić butów na guziki, to mógłbyś założyć do wiedenek getry

Rozwiń temat proszę:-)

Żakiet jest fajny, ale czy bedziesz mial go okazje jeszcze pozniej zalozyc?

Pewnie bardzo rzadko i głównie na śluby, ale tak jak pisałem to też po części czysta fanaberia:-)

Poza tym to jeden z moich czterech najbliższych przyjaciół, więc jestem w stanie wydać trochę więcej żeby uczcić jego święto (poza tym wiem, że poza prezentem też to doceni).

I kto mialby go szyc?

Prawdę mówiąc nie mam zamiaru szyć żakietu, skupie się na angielskiej ofercie RTW.

Co i tak będzie ciężkim zadaniem, zważywszy na preferencje kolorystyczne, ale może się uda?!

Jeżeli nie - wtedy zdecyduje się najprawdopodobniej na kolor navy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ewentualnie" wynika z faktu, że nie do końca wiadomo o której będzie uroczystość i późniejsza impreza:-)

Aha, w takim razie w porządku. :) Szkoda tylko kupować żakiet, skoro i tak może się okazać, że ślub odbędzie się wieczorem i strój będzie niepoprawny.

Prawdę mówiąc myślałem o takim odcieniu

Te są odpowiednie, kolor kamizelki też. Kolor krawata mi się podoba i pasuje kolorystycznie, ale zastanawiałbym się, czy jest odpowiedni na tak formalną okazję, jak ślub. Jeśli Twój przyjaciel nie ma nic przeciwko, to i ja nie mam. :)

Rozwiń temat proszę:-)

Buty z materiałową cholewką są mniej wyróżniające się, jeśli chodzi o jej widoczność:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Natomiast getry bardziej widać niż cholewki trzewików na guziki, ale generalnie też nieźle wyglądają. :)

Dołączona grafika

Trudno chyba będzie znaleźć żakiet nie-bespoke w kolorze innym niż czarny i może ciemnoszary, ale powodzenia! :)

Proponuję, aby moderator przeniósł posty na temat żakietu do tematu "Forumowa poradnia stylistyczna", bo wykraczają chyba one nieco poza granice krótkich pytań i krótkich odpowiedzi. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno chyba będzie znaleźć żakiet nie-bespoke w kolorze innym niż czarny i może ciemnoszary, ale powodzenia

Poza czernią i szarościami, można dostać żakiety RTW w kolorze NAVY - chociażby na mytuxedo.co.uk

Szkoda tylko kupować żakiet, skoro i tak może się okazać, że ślub odbędzie się wieczorem i strój będzie niepoprawny.

Dlatego z zakupem powstrzymuje się jak najdłużej, przynajmniej do momentu ustalenia godziny ceremonii w kościele, a w tym czasie odkładam na kupkę pieniądze.

Czy takie getery w kolorze białym będę pasować do proponowanego przeze mnie zestawu i gdzie ewentualnie można dostać takie cuda?

Również, będę zobowiązany za przeniesienie tematu do odpowiedniego działu. Przepraszam za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza czernią i szarościami, można dostać żakiety RTW w kolorze NAVY - chociażby na mytuxedo.co.uk

No ale to chyba nie jest najlepszy sort. :D Tak przynajmniej mi się wydaje.

Czy takie getery w kolorze białym będę pasować do proponowanego przeze mnie zestawu i gdzie ewentualnie można dostać takie cuda?

Będą pasować, ale jeśli nie chcesz, żeby rzucały się w oczy, to może lepsze będą jasnoszare. Najbardziej opłaca się szukać vintage na Ebayu (spats), ew. na stronie spatterdash.com.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.