Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei mam za szeroki mankiet francuski w swoich koszulach z CT. Czy można go skrócić/zwęzić ?

Można częściowo zaszyć dziurkę na spinkę od dołu, dzięki czemu relatywnie zmniejszy się obwód mankietu. Zapewne można też ją z góry trochę powiększyć, by móc jeszcze dodatkowo z dołu zszyć, jednak wtedy istnieje szansa, że taki szew będzie wychodził z dołu spinki. Radziłbym w takim wypadku zaopatrzyć się w "większą" pod względem powierzchni spinkę, to też trochę zmniejsza obwód

Caporegime masz fotkę z przykładem na doszywanie? nie widziałem jeszcze takiego wymysłu. Czemu to ma służyć?

Nie mogę znaleźć tego w necie, ale w P&C widziałem takie "causlowe" koszule, które miały dodatkowy kołnierz plus część koszuli dodatkowo "podszywanej" pod normalną koszulę, tak że to nie był taki "zwykły" podwójny kołnierz, ale wyglądający rzeczywiście tak, jakby ktoś dwie koszule na siebie założył.

Oczywiście "the power of Christ compels you" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o sztucznych dodatkach w koszuli (chodziło właśnie o poliamid) bardzo pozytywnie wypowiadał się Immune.

Jeżeli szukasz koszuli zupełnie się niegniotącej to polecam bawełna/poliamid w stosunku 7:3, albo 1:1.

Najlepszej jakości włókna poliamidowe zapewniają 100% oddychalności i są niezwykle przyjazne dla skóry, np. Tactel. To jest jednak droga zabawa.

Immune póki co nie został alfą i omegą. Zwróć też uwagę o czym pisał Immune, o koszulach niegniotących się albo o super-drogiej tkaninie Tactel.

Nie było nic o domieszce 20% poliestru, którą szewc24 tak chwali.

Mam wrażenie, że powrócił na forum ruch byle jak, byle tanio, byle było.

Kwestionuję 20% poliestru, to w odpowiedzi słyszę o 3% elastanu. To to samo? Dla mnie nie. W innym temacie słyszę o butach garniturowych i 'normalnych'. Aż bałem się zapytać jak te klasycznie eleganckie, normalne buty wyglądają.

Mam dwie koszulki rowerowe z Tactelu, nie byly jakos bardzo drogie ale nie wyobrazam sobie koszuli (dress) z dodatkiem Tactelu :shock: poliestru tymbardziej nie toleruje :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmniejszane byly tez otwory na ramiona czy tylko zwezone zostaly rekawy? Pytam bo na ogol wykonuje sie modyfikacje obu elementow. U mnie otwor pasuje tylko rekaw jest za szeroki.

Pozdrawiam,

dsc.

Otwór na ramiona nie był ruszany. To jest droższa (tak powiedziała mi krawcowa) i bardziej skomplikowana poprawka. Ale oczywiście możliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chętnie bym pomógł i nawet zrobiłem zdjęcia ale nie wiem czy one cokolwiek wniosą. Radziłbym wypróbować usługę na jakiejś mniej wartościowej koszuli i ocenić efekt.

http://zapodaj.net/282a5fbe357a.jpg.html

http://zapodaj.net/1b20242f290b.jpg.html

Zwężanie wykonywałem w Hali Bonifacego, w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zdjecia, zbytnio nie widac jak wyglada przejscie szew oryginalny - szew nowy, szczerze mowiac nie widzie nigdzie miejsca gdzie te szwy sie schodza. Czy nowe szycie zaczyna sie pod pacha i idzie po calosci rekawa? Pytam bo normalnie kladac rekaw na plasko, linie tworzone przez obie strony rekawa sa proste, zaczynaja sie na obwodzie wyciecia na pache oraz koncza na obwodzie nadgarstka. Zwezenie bez ruszania obwodu pachy oraz nadgarstka wymaga wedlug mnie zmiane tych linii prostych wyznaczajacych rekaw na krzywe (lagodne luki). Na zdjeciach tego zbytnio nie widze.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale sytuacja wygląda w ten sposób, że moja koszula pozbawiona jest szwu "oryginalnego" w okolicach, które Ciebie interesują, ponieważ szew biegnący od pachy w dół został przeszyty w związku z taliowaniem całej koszuli. I tak się zastanawiam, że o ile samo zwężanie rękawa wymagałoby ingerencji w obszar pachy, to może przy jednoczesnym taliowaniu krawcowej łatwiej jest to dopasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem masz na myśli warunki miejskie niesportowe. Robienie z tego jakiegoś kategorycznego zakazu jest śmieszne, w pewnych okolicznościach szorty są jak najbardziej na miejscu.

Ale tak, monki nie pasują. Lepiej boat shoes, driver shoes albo po prostu płócienne trampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żakietu nosi się zwykłą białą koszulę z kołnierzykiem kent i z podwójnymi mankietami.

W zależności od okoliczności do tej koszuli zakładamy:

a) krawat w drobny wzorek + kamizelka płowożółta + szary cylinder (uroczystość typu rozrywkowego, np. wyścigi Royal Ascot)

B) srebrzystoszary plastron + szpilka z perłową główką + kamizelka perłowoszara + szary cylinder (uroczystość prywatna - np. własny ślub)

c) srebrzystoszary krawat + szpilka + kamizelka czarna + czarny cylinder (uroczystość oficjalna np. wręczenie wysokiego odznaczenia)

d) czarny krawat + szpilka + czarna kamizelka + czarny cylinder (uroczystość żałobna)

Szerzej na ten temat w książce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.