Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy jest możliwe znalezienie w Warszawie lub łodzi (lub innym mieście do 150km w promieniu od WWA) krawca budżetowego? Taki odpowiednik Duranca wśród szewców?

W Warszawie jest ich kilku, chociażby pan Sekuła na Bielanach, Baś w Łodzi i Ci których polecał Szarmant na blogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest możliwe znalezienie w Warszawie lub łodzi (lub innym mieście do 150km w promieniu od WWA) krawca budżetowego? Taki odpowiednik Duranca wśród szewców?

W Warszawie jest ich kilku, chociażby pan Sekuła na Bielanach, Baś w Łodzi i Ci których polecał Szarmant na blogu.

Basia z Sekułą bym nie wkładał do jednego worka - Baś ma zespół ludzi na zapleczu i jeździ terenowym samochodem na poziomie, a Sekuła ma w pracowni psa i chodzi do pracy na piechotę ;) ... nawet nie pamiętam czy na forum ktokolwiek z Sekuły był zadowolony ... to chyba nie jest dobry adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest możliwe znalezienie w Warszawie lub łodzi (lub innym mieście do 150km w promieniu od WWA) krawca budżetowego? Taki odpowiednik Duranca wśród szewców?

W Warszawie jest ich kilku, chociażby pan Sekuła na Bielanach, Baś w Łodzi i Ci których polecał Szarmant na blogu.

Basia z Sekułą bym nie wkładał do jednego worka - Baś ma zespół ludzi na zapleczu i jeździ terenowym samochodem na poziomie, a Sekuła ma w pracowni psa i chodzi do pracy na piechotę ;) ... nawet nie pamiętam czy na forum ktokolwiek z Sekuły był zadowolony ... to chyba nie jest dobry adres.

Co do Basia, to chyba jedyny godny polecienia krawiec w Łodzi jeżeli chodzi o bespoke i przewidywalny efekt końcowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zadane pytanie.

Nie w jakim celu lecz z jakiego powodu - w moim przypadku to nie skąpstwo, lecz ograniczenie budżetowe.

I muszę trochę doprecyzować ponieważ, zależy mi na dzień dzisiejszy na granatowym blazerze z nakładanymi kieszeniami, szytym na miękko bez podszewki.

Wg mnie uszycie marynarki bez podszewki nie jest wcale takie proste. Brak konstrukcji wymusza idealne dopasowanie, to chyba najslabszy punkt budzetowych krawcow. Jesli marnarka ma byc z bawelny to tez wg mnie nie jest material do eksperymentow i wielu poprawek. Ja kupilem dwie bawelniane marynarki RTW bez podszewki z nakladanymi kieszeniami we Wloszech po absurdalnie duzej obnizce na wyprzedazy. Poprawki byly minimalne. I wydaje mi sie to o wiele lepszym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawełnę odrzucam z kilku powodów, po pierwsze szybko się gniecie, po drugie w zasadzie nie ma bawełny w Warszawie, poza tym nie do końca uważam, że jest to najlepsza tkanina na lato (a takiej marynarki potrzebuję), zdecydowanie wolę wełnę o otwartym splocie lub mieszankę wełny z lnem.

Jeżeli chodzi o brak podszewki - mam świadomość, że taka konsturkcja ma swoje wymagania.

Będziemy myśleć i kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia z Sekułą bym nie wkładał do jednego worka - Baś ma zespół ludzi na zapleczu i jeździ terenowym samochodem na poziomie, a Sekuła ma w pracowni psa i chodzi do pracy na piechotę ;) ... nawet nie pamiętam czy na forum ktokolwiek z Sekuły był zadowolony ... to chyba nie jest dobry adres.

:D Wrzuciłem ich do jednego worka, bo kryterium była cena. Jeśli ktoś chce tanio, to moim zdaniem Sekuła się nadaje - rzeczy przez niego robione wygladaja moim zdaniem lepiej niż buty od wspomnianego Duranca. Są zdjęcia jego spodni w przewodniku miejskim i chyba wszyscy byli zadowoleni, a spodnie moim zdaniem wyglądają porządnie. Immune narzekał na dopasowanie marynarki, którą miał u niego szyć, ale Immune ma troche inne wymagania niz ktoś kto szuka pierwszego krawca z naciskiem na słowo "niedrogo" :)

Pies niestety nie żyje, ale przynajmniej mozna spokojnie z krawcem pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, decydując się na marynarkę opisaną wcześniej - rozumim, że najlepiej było by to zrobić na canvasie? Canvas wtedy idze na klapy, kołnierz i front?

Tak, to najlepsze rozwiązanie. Do rozważenia zostaje to czym (i czy w ogóle) będzie usztywniona część piersiowa. Jeżeli chcesz miękką marynarkę na lato to można zrezygnować z dodatkowego formowania włosianką i zostawić tylko jedną warstwę canvasu. Zrobiłem tak w swojej dwurzędówce pokazywanej w wątku w dziale bespoke. W takim wypadku to naprawdę miękkie "wdzianko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym skutkuje przetarcie się nici na skórzanej podeszwie w butach? Chodzi mi o buty Bata. Podeszwa i tak pewnie jest klejona a nie szyta więc czy przetarcie się tych nici pociągnie za sobą jakiekolwiek skutki?

Też raczej nie sadze żeby buty Bata miały szyte podeszwy ;-) Szew pełni wyłącznie funkcję ozdobną, czyli mówiąc kolokwialnie jest tylko dla picu. Przetarcie go nie będzie się wiązało z żadnymi ujemnymi skutkami. Inna sprawa, że jeżeli przeciera się już szew, który było nie było jest w jakimś większym lub mniejszym wgłębieniu, może warto by było pomyśleć o podzelowaniu butów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to najlepsze rozwiązanie. Do rozważenia zostaje to czym (i czy w ogóle) będzie usztywniona część piersiowa. Jeżeli chcesz miękką marynarkę na lato to można zrezygnować z dodatkowego formowania włosianką i zostawić tylko jedną warstwę canvasu. Zrobiłem tak w swojej dwurzędówce pokazywanej w wątku w dziale bespoke. W takim wypadku to naprawdę miękkie "wdzianko".

Dokładnie, marynarka ma być stricte na lato, więc zrobimy na samym canvasie:-)

Zastanawiam się jedynie nad materiałem, znalazłem w dobrej cenie gabardyne wełnianą z domieszką jedwabiu

Dołączona grafika

Nie będzie za ciężka na lato?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, marynarka ma być stricte na lato, więc zrobimy na samym canvasie:-)

Zastanawiam się jedynie nad materiałem, znalazłem w dobrej cenie gabardyne wełnianą z domieszką jedwabiu

Dołączona grafika

Nie będzie za ciężka na lato?

Moim zdaniem powinieneś załozyć wątek w dziale bespoke i opisać o co Ci chodzi oraz tam zadawać pytania.

Krótkie pytania to nie jest miejsce na takie dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym zaśmiecać działu tematem który nawet nie jest w realizacji...

Proszę moda o usunięcie moich postów dotyczących marynarki ewentualnie przeniesienie ich do tematu Pierwszy zakup BESPOKE - prosimy o porady.

Masz sprecyzowane co chciałbyś zrobić i masz kilka pytań, więc nie widzę problemu, zeby o tym pogadac w odpowiednim watku. Były już takie watki (chociażby o plaszczu, którego nigdy nie zobaczyliśmy) i uważam, że są one kształcące dla osób, ktore będą same nad czyms takim myslały w przyszłości.

Zbierz mysli, napisz czego szukasz i dorzuć jakies poglądowe zdjęcie. Jak zrobisz to wrzucisz efekt, jak nie zrobisz to nic sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też raczej nie sadze żeby buty Bata miały szyte podeszwy ;-) Szew pełni wyłącznie funkcję ozdobną, czyli mówiąc kolokwialnie jest tylko dla picu. Przetarcie go nie będzie się wiązało z żadnymi ujemnymi skutkami.

No to dobrze, nie muszę się stresować zbytnio ;)

Inna sprawa, że jeżeli przeciera się już szew, który było nie było jest w jakimś większym lub mniejszym wgłębieniu, może warto by było pomyśleć o podzelowaniu butów?

Podeszwa nie jest bardzo starta. W 2 miejscach nici były na równi z podeszwą i minimalne starcie jej powoduje od razu przecieranie szwu. Z zelowaniem jeszcze się wstrzymam ale mam to ciągle na uwadze.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.