Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ten garnitur z Suitsupply jest bardzo ładny 8-) . Obszedłem całą Warszawę w poszukiwaniu garnituru RTW w tym kolorze ale niczego nie znalazłem. Polskie sklepy wydają się uznawać tylko Midnight Blue. Jeśli proponują coś jaśniejszego to zazwyczaj są to lnianie/bawełniane sportowe marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jako całoroczny formalny garnitur, ten pokazany na zdjęciu jest o jeden odcień za jasny. Jako letni formalny garnitur, jest on akceptowalny, o ile jest Pan poniżej granicy wieku wieku wyznaczonej przez Jerry'ego Rubina ("Don't trust anyone over thirty").

Szare, ciemnoszare odradzam w ogóle. Są one do przyjęcia jako garnitury konferencyjne tylko w Stanach (w GB i innych cywilizowanych krajach na pewno nie), a jako garnitury wizytowe są one na całym świecie wykluczone.

Midnight blue jest ok. jako konferencyjny i wizytowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Polska najwidoczniej do grona cywilizowanych krajów się nie zalicza (ciemnoszare garnitury widuje u klientów których mamy na stałej obsłudze na co dzień) Jaką kolorystykę oprócz granatu by Pan w takim razie mógł polecić? Co do odcienia midnight blue wydawał mi się dotąd za ciemny jako dzienny garnitur, ale może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako letni formalny garnitur, jest on akceptowalny

Czy to znaczy, że zimą w ogóle "nie wypada" nosić tego koloru czy traci on na formalności?

Jakie więc widzi Pan zastosowanie dla garniturów szarych, bądź co bądź bardzo popularnych, przynajmniej w prasie/blogach zagranicznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy garnitur w tym odcieniu granatu/niebieskiego mógłby być uniwersalnym ( formalnym i nieformalnym) całorocznym garniturem, czy może jest za jasny?

http://www.suitsupply.com/shop/1.P3285/ ... ter_27=736

Jeśli kolor jest wiernie oddany, to, oczywiście, nie. Garnitur "formalny", jak rozumiem, wieczorowy, musi być ciemny - ciemnoszary, ciemny granat lub (nielubiany na forum) czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy opłaca się brać te Wittcheny w tej cenie? Ogromnie mi się podobają...

http://www.sklep.wittchen.com/product/4 ... eskie.html

Nie, w złotych tarasach masz sklep wittchen schoes. Tam możesz przyjrzeć się każdemu modelowi. Z W. cenię sobie buty z poprzedniej kolekcji za ponad 800 zł. Świetne wykonanie. Obniżka i splot szczęśliwych okoliczności sprawił, że dostałem je za 260 zł. Te polecałbym nawet za 500. Pozostałe modele kiepskie. Chyba, że trafi się komuś droższy model w cenie ok 300 zł. To jest dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie z frustracją w podtekście. ;-) Cytrynowe irchowe rękawiczki. Pierwszy raz na rękach i - oczywiście - po krótkiej wyprawie w polski wielkomiejski syf, wróciłem z małymi, podłużnymi zabrudzeniami na jednej z nich. Czy jest jakaś skuteczna metoda, żeby je wyczyścić?... Najchętniej bez prania (albo z dokładną instrukcją tegoż ;-) ), bo boję się, że zepsuję. :mrgreen:

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja - w 15 minut po! ;-) Właśnie mimo zdejmowania, szczególnej uważności, etc. Podczas pokonywania jednego z chodników wybudowanych chyba gwoli trenowania sportów ekstremalnych albo podejść po stokach o sporym nachyleniu poślizgnąłem się, musiałem chwycić barierkę i masz... ;-) Dzięki za wskazówki - zaraz wyruszam przeszukiwać blog MT. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy opłaca się brać te Wittcheny w tej cenie? Ogromnie mi się podobają...

http://www.sklep.wittchen.com/product/4 ... eskie.html

Nie, w złotych tarasach masz sklep wittchen schoes. Tam możesz przyjrzeć się każdemu modelowi. Z W. cenię sobie buty z poprzedniej kolekcji za ponad 800 zł. Świetne wykonanie. Obniżka i splot szczęśliwych okoliczności sprawił, że dostałem je za 260 zł. Te polecałbym nawet za 500. Pozostałe modele kiepskie. Chyba, że trafi się komuś droższy model w cenie ok 300 zł. To jest dobra cena.

Mam kilka par Wittchena i nie do końca podzielam ww. opinię. O ile z wyjściową ceną ok. 800zł może rzeczywiście przesadzają, to po obniżce o te 20-30% (lub więcej, czasem w sklepie internetowym można trafić -70%) stosunek jakości do ceny wypada całkiem korzystnie. Moim zdaniem warto więcej za nie zapłacić niż 300zł, bo porównując buty z tej półki cenowej (powiedzmy Bata czy Kazar) są dużo lepiej wykonane i można znaleźć w ofercie sporo klasycznych modeli. Wiadomo, że każda stopa czuje się dobrze w czym innym, moja akurat lubi te buty, stąd moja opinia :)

Co do czerwonych butów wspomnianych przez R50, również mi się podobają, polecam przejść się do sklepu, bo mogą się trochę różnić od pokazanych na zdjęciu.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając stronę CT natknąłem się na taką sugestię:

DON’T wear belts with suits. They’ll cut you in half and ruin the line of your suit. Contrary to popular belief, belts are designed to be a decorative detail and shouldn’t be holding your trousers up.

Co o tym sądzicie?

Wydawało mi się, że pasek jest dopełnieniem spodni i bardziej eleganckim dodatkiem niż szelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W damskich kolekcjach obuwia są modele tassel loafers kierowane do kobiet, chociaż na moje oko różnią się one od męskich tylko rozmiarem (oceniam na podstawie zdjęć i mogę się mylić).

Oczywiście są także modele bardziej kobiece (jak te na poniższych zdjęciach).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak się nosi bardziej formalne szale jedwabne (właśnie zakupiłem jeden z Milanówka), np idąc do teatru? Na płaszczu, pod płaszczem, luźno zwisający (profesjonalne nazewnictwo rządzi ;) ), raz przewieszony przez szyję, złożony na pół i koniec szala włożony w stworzoną pętlę (kolejny profesjonalny opis wiązania), prawda?. Czy może po prostu nie ma to znaczenia...?

Gorąca prośba o opinię osoby, które "wiedzą", a nie "wydaje im się, że wiedzą" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.