Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za poinformowanie o czym miałem na myśli ;) Styl z Toledo jest specyficzny i nie chodzi o samą technikę tworzenia wzoru, tylko jej styl - bogaty i niezwykle ozdobny, inspirowany stylem arabskim. Poszukaj obrazków spinek z Toledo i Kioto (o których wspominasz) lub spojrzyj na np. http://milkywayjewels.com/damascene/Damascene.html Różnica między biżuterią inspirowaną różnymi stylami, używającą tej samej techniki jest widoczna.

Damaskinaż jest tylko techniką zdobienia opartą na określonym stylu - proponowałem spinki z Toledo, nie ze względu na technikę tylko styl wraz ze sposobem wykonania.

P.S. Szukać można i przez "gemelos toledanos / damasquinados" ...

Faktycznie niezręcznie się wyraziłem z tym "miałeś na myśli". :) Japoński i hiszpański damaskinaż faktycznie różnią się na pierwszy rzut oka nawet dla laika, z powodu stylu i używanych motywów, ale i tak sądzę, że są na tyle zbliżone, że jeżeli komuś się spodobają spinki z Toledo, to bardzo prawdopodobne, że spodobają się też i te z Kioto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja z pytaniem odnośnie butów. Zastanawiam się pomiędzy kupnem butów z półwyspu apenińskiego jakimi są Campanile a angielskimi jak S. Windsor. Które byłyby lepsze (skóra, wygoda, wytrzymałość) Z góry dziękuję za odpowiedź.

Campanile is now considered the reference point for prestigious shoes on the international circuit, a company which pursues ambitious strategic objectives and who fights back against low cost manufacturers by adding value to its own exclusive know- how, determined to let no one imitate Campanile's creativity.

Znalezione w Internecie, marketing ale impressive :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bylo i zostane odeslany do wyszukiwarki, ale spytam mimo wszystko. Jak nazywa sie ten typ kolnierzyka:

i czy dostepny jest u tanszych wytworcow koszul na miare, czy siegac trzeba do polki wyzszej?

Mi to wygląda na zwykłego spreada (niekiedy wide spreada, dla odróżnienia od np. medium spreada), czyli zwykły rozwarty (szeroki/włoski) kołnierzyk.

Dostępny jest nawet w RTW, więc w każdej szytej na miarę powinieneś bez problemu móc taki wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest to wide spread, ale czy nie jest to przypadkiem jakas wloska wersja zwyklego spread'a? chodzi o to, ze koncowki dosc ciekawie sie zawijaja, tworzac dosc widoczne luki, myslalem, ze kolnierzyk jest specjalnie ciety 'w fale', zeby osiagnac taki efekt. Zwykly spread bedzie chyba ciety na prosto i dodatkowo nie bedzie tak miekki, troche jak tu:

Dołączona grafika

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest to wide spread, ale czy nie jest to przypadkiem jakas wloska wersja zwyklego spread'a? chodzi o to, ze koncowki dosc ciekawie sie zawijaja, tworzac dosc widoczne luki, myslalem, ze kolnierzyk jest specjalnie ciety 'w fale', zeby osiagnac taki efekt. Zwykly spread bedzie chyba ciety na prosto i dodatkowo nie bedzie tak miekki, troche jak tu

To kwestia sztywności kołnierza. Raptem wczoraj miałem koszulę, która układała się dokładnie jak u faceta na zdjęcia - miękki kołnierz i brak fiszbin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wstępie chciałbym powiedzieć, że jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o większość poruszanych tutaj tematów, więc proszę o wyrozumiałość ;D

mam możliwość kupienia garnituru szytego na miarę po okazyjnej cenie. Chodzi oczywiście o poruszany tutaj już temat firmy Greed, więc wiem już, że nic wspaniałego nie można o nich powiedzieć, ale postanowiłem zaryzykować. Dowiedziałem się u źródła, że oferta obejmuje garnitur z wełny 100's, więc moje pytanie jest następujące: czy to materiał godny do uszycia garnituru używanego okazjonalnie (w każdym razie nie codziennie)?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wstępie chciałbym powiedzieć, że jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o większość poruszanych tutaj tematów, więc proszę o wyrozumiałość ;D

mam możliwość kupienia garnituru szytego na miarę po okazyjnej cenie. Chodzi oczywiście o poruszany tutaj już temat firmy Greed, więc wiem już, że nic wspaniałego nie można o nich powiedzieć, ale postanowiłem zaryzykować. Dowiedziałem się u źródła, że oferta obejmuje garnitur z wełny 100's, więc moje pytanie jest następujące: czy to materiał godny do uszycia garnituru używanego okazjonalnie (w każdym razie nie codziennie)?

Z góry dzięki za odpowiedź

To trochę tak jak byś pytał czy możesz jechać na wakacje autem o pojemności 1.4. Nie wdając się w szczegóły, parametry techniczne wełny to sprawa raczej drugorzędna dla noszącego. Dla uniwersalnego garnituru "do wszystkiego" noszonego rzadko, ta skrętność powinna być w porządku. Dużo ważniejsze jest żeby podobał Ci się kolor i wzór materiału. Poczytaj też forum i świadomie wybierz: długość rękawów, szerokość klap, liczbe guzikow i szlicow, długość i szerokość spodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy ktokolwiek z posiadaczy butów Bexleya miał problem z ich wkładaniem - moim zdaniem są dość wąskie i to utrudnia włożenie stopy do buta?

2) Kupiłem zamszowe Oxfordy Bexleya, numer 40,5.

Okazało się, że są trochę za małe (nie na długość, tylko na szerokość w przedniej części buta) . Do tej pory nie posiadałem zamszowych oxfordów. Rozchodzą się z czasem?

3) Ktoś pamiętam pisał, że prawidła nie zakłada się na zawiązane buty. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś różnica między chukka boots, a desert boots ?

Desert boot to chukka boot na słoninie (crepe sole) - to podstawowa cecha wyróżniająca.

Są jeszcze dwie cechy, które są wskazane w źródłach internetowych. Desert boot jest przeważnie luźniejszy w okolicach kostki. Klasycznie występują w piaskowym zamszu; odstępstwo od koloru/materiału nie jest czynnikiem dyskwalifikującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką nazwę nosi taki rodzaj kołnierzyka? Jest to kołnierzyk szczególnie formalny albo casualowy, czy też "kołnierzyk jak kołnierzyk" :) ? Wiedzą może Panowie gdzie taką koszulę dostanę? Wydaje mi się, że kiedyś były w Royal Collection, ale ostatnio niestety nie widuję :(.

post-1592-13658921634464_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Jaką nazwę nosi taki rodzaj kołnierzyka? Jest to kołnierzyk szczególnie formalny albo casualowy, czy też "kołnierzyk jak kołnierzyk" :) ? Wiedzą może Panowie gdzie taką koszulę dostanę? Wydaje mi się, że kiedyś były w Royal Collection, ale ostatnio niestety nie widuję :(.

Vistula ma coś podobnego w ofercie:

http://sklep.vistula.pl/product-pol-111 ... ntier.html

Na zdjęciu niezbyt wyraźnie widać kołnierzyk, więc proponuje się przejść do salonu i obejrzeć, a z tego co pamiętam był bardzo podobny do tego, o który pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.