Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Fragment z mojej książki "Gentleman. Mam zasady":

Kołnierzyk Piotrusia Pana (Peter Pan collar)

Jest to kent z zaokrąglonymi rogami. Nazywany jest także kołnierzykiem klubowym. W Anglii zwany jest Eton, bo był noszony przez studentów tej uczelni, w Niemczech – Bubi-Kragen („kołnierzyk chłopczyka”). Dwukolorowa odmiana Piotrusia Pana (biały kołnierzyk do niebieskiej koszuli) na-zywa się kołnierzykiem położnej. Kołnierzyk Piotrusia Pana nadaje się do business outfit i city wear. Kojarzony z giełdą, bankowością, lubiany w londyńskim City.

Kołnierzyk Piotrusia Pana w klasycznej wersji (jako kent z zaokrąglonymi rogami) ma chłopięcą, rozmarzoną nutę. Zmiękcza to wizerunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Wiedzą może Panowie gdzie taką koszulę dostanę?

Koszule z takim kołnierzykiem dostępne są na allegro, niestety nie wiem jaka jest ich jakość

http://allegro.pl/l-41-42-koszula-pako- ... 79520.html

Jakość marna, aczkolwiek to zrozumiałe, jeżeli koszula kosztuje w cenie regularnej kosztuje niecałe 100zł.

Edit: Jednak cena koszuli -33%....W każdym bądź razie jakość tego producenta jest sporo niższa niż przykładowo Willsoor, a więc w kontekście tego forum nie ma o czym mówić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie wydaje się, żeby był odpowiedni do opery, ale w innym wypadku do smokingu to klasyka. :)

http://forum.bespoke.pl/download/file.php?id=2763

Dołączona grafika

Ogólnie raczej preferowane są teraz ciemne płaszcze, ale myślę, że o ile okazja nie będzie bardzo formalna, to ten płaszcz będzie się nadawał także na wieczór. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie wydaje się, żeby był odpowiedni do opery, ale w innym wypadku do smokingu to klasyka. :)

Ogólnie raczej preferowane są teraz ciemne płaszcze, ale myślę, że o ile okazja nie będzie bardzo formalna, to ten płaszcz będzie się nadawał także na wieczór. :)

Dzięki za pomoc! Mam i kamel, i dwurzędową szarą jodełkę, więc szczęśliwie mam z czego wybierać. Ostatnio do opery wygrał jednak intuicyjnie szary :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w związku z moim poprzednim pytaniem.

Co sądzicie o marce "Ryłko" ? Zazwyczaj zaopatrywałem się w buty "Gino Rossi". Zastanawiam się jednak, czy może "Ryłko" nie jest lepszym wyborem?

Po cenach z mocnej wyprzedaży, w stosunku do innych marek na polskim rynku w tym przedziale cenowym - ok. Mam dwie pary od dwóch lat i jestem zadowolony. Jedne zamszaki.

A tak OT. W cenie regularnej, to się zastanawiam, czy warto kupować buty którejkolwiek z firm oferowane w przedziale cenowym do 500 zł w Polsce.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z propozycji +Immune+, który gdzieś, kiedyś na forum zachwalał (chyba) niemieckie buty w świetnej cenie. Zakup przez net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiał ktoś prawidła w http://sklepszewski.pl ?

Pełnych cedrowych jeszcze nie brałem(mniejsza o to czemu), ale to bez znaczenia bo są na ich temat pozytywne opnie innych osób, ale nie to jest istotne.

Od siebie mogę powiedzieć że ich obsługa jest bardzo pomocna(i wyrozumiała oraz cierpliwa), pewnie na dowolne pytanie chętnie odpiszą, ewentualnie mogę się ich o coś zapytać osobiście, bardzo możliwe że tak będzie szybciej niż mailowo(ruch mają spory zwykle jak wchodzę to leży kilka paczek do nadania), w razie czego proszę priv, zapewniam że to dla mnie żaden problem(w sensie przejścia się tam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.