Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dostałem w prezencie duży kupon starej materii, niestety bez żadnej metki. Jedyne co może sugerować skład tkaniny to wplecione kolorowe nitki na brzegu. Nie znam się na tym zupełnie, czy może ktoś z lepiej obeznanych wie czy na tej podstawie moge przypuszczać, że mam do czynienia z wełną, jak twierdzi ofiarodawczyni? Materia jest po jej zmarłym dziadku, który kiedyś prowadził zakład krawiecki.

 

 

post-207-0-43242300-1397512441_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami używa się pięciu ostatnich nitek do określenia składu tkaniny. Każda z nich oznacza ok. 20% włókna. Kolor nitki oznacza: niebieski - wełna, czerwony - włókna poliestrowe, biały - bawełna, szary - włókna poliamidowe, zielony - włókna akrylowe, żółty - włókna celulozowe. Dodatkowo, +Immune+ napisał kiedyś, że niebieski z zielonym, bądź sam zielony może oznaczać wełnę z jedwabiem.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to mój pierwszy post, krótko się przywitam :). Kilka miesięcy temu zainteresowałem się tematem mody męskiej, obecnie jestem na etapie dość radykalnych zmian w zawartości mojej szafy. Czasem nie mogę wyjść z podziwu jak mogłem chodzić tyle lat w ciuchach albo dwa rozmiary za dużych, albo zupełnie brzydkich. W najbliższej przyszłości chciałbym postawić na ubrania możliwie jak najbardziej uniwersalne, dopasowane i zadowalające jakościowo.

 

Jedne z największych braków mam w kwestii obuwia, więc pora na pierwszy porządny zakup, spełniający w/w wymogi. Wybór padł na klasyczne, brązowe brogsy w rozsądnej cenie. Z tego co zdążyłem wyczytać w paru miejscach, w modelach poniżej 300zł jakość wykonania pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia, a dodatkowo ciężko znaleźć coś ładnego. Przeglądając forum widziałem wiele pozytywnych opinii o Gordon and Bros Levet i całkiem możliwe, że się na nie zdecyduję. Mam jednak pytanie.

 

Jaki odcień brązu będzie najbardziej uniwersalny? Chciałbym nosić je do stylizacji casualowych jak i (w przyszłości) smart casualowych (dwa pierwsze zdjęcia z Zalando, trzecie z klasycznebuty.pl).

 

I jeszcze drugie pytanko - czy dobrze myślę że zabarwione w taki sposób noski (3) to jedynie kwestia gustu, bez większego wpływu na stopień formalności lub obiektywną ocenę wyglądu butów?

 

64dr28.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Dla mnie najbardziej uniwersalny odcień brązu to albo ten ze zdjęcia nr 2 albo coś pomiędzy 2 i 3 (czyli po prostu średni brąz). Takie buty możesz dopasować do prawie wszystkich "ludzkich" kolorów spodni. Jasny tan z pierwszego zdjęcia ma swój przyjemny angielsko-wiejski klimat, ale to odcień na raczej trzecią, czwartą lub dziewiątą parę ;). Buty od G&B z Zalando faktycznie mają w ostatnim czasie dobry PR i na pewno warto je kupić.

Przyciemniane noski to kwestia gustu - obiektywnie nie są ani dobre ani złe. Teoretycznie obniżają formalność, ale w praktyce raczej nie ma to znaczenia, będą pasowały wszędzie tam, gdzie inne jasnobrązowe buty.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Spotkanie poł formalne w klubie biznesowym typu SkyClub

 

Generalnie styl marynarki i rozpięte koszule....

 

PYTANIE

 

czy do lnianej marynarki mogę założyc koszule na spinki i mieć ją rozpiętą bez krawata czy jak na polskie warunki jest to poplątanie stylów ?

 

W Polsce koszula na spinki postrzegana jest uber formalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE

 

czy do lnianej marynarki mogę założyc koszule na spinki i mieć ją rozpiętą bez krawata czy jak na polskie warunki jest to poplątanie stylów ?

W Polsce koszula na spinki postrzegana jest uber formalnie.

 

 

Niektórzy mają wyłącznie koszule na spinki. W takim razie może casualowe spinki?

 

http://mrvintage.pl/2011/09/spinki-casualowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się mają skóry garbowane chromowo do skór garbowanych naturalnie? Czy jest tu mowa o dużej różnicy jakości?

Garbowanie chromowe jest dużo szybszym procesem od garbowania roślinnego i daje efekt miękkiej skóry. Garbowanie roślinne stosuje się do skór takich jak skóry podeszwowe, juchty tp. tam gdzie potrzeba zwartej mocnej skóry. Pytanie jakie jest przeznaczenie skóry, wiadomo, że do skór galanteryjnych czy też przeznaczonych do białoskórnictwa potrzebna jest miękka wyprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garbowanie chromowe jest dużo szybszym procesem od garbowania roślinnego i daje efekt miękkiej skóry. Garbowanie roślinne stosuje się do skór takich jak skóry podeszwowe, juchty tp. tam gdzie potrzeba zwartej mocnej skóry. Pytanie jakie jest przeznaczenie skóry, wiadomo, że do skór galanteryjnych czy też przeznaczonych do białoskórnictwa potrzebna jest miękka wyprawa.

Chodzi o torbę.

Tą : https://www.barellybags.pl/gallery/?id=271

Zastanawiam się czy stosunek jakość/cena jest odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to mój pierwszy post, krótko się przywitam :). Kilka miesięcy temu zainteresowałem się tematem mody męskiej, obecnie jestem na etapie dość radykalnych zmian w zawartości mojej szafy. Czasem nie mogę wyjść z podziwu jak mogłem chodzić tyle lat w ciuchach albo dwa rozmiary za dużych, albo zupełnie brzydkich. W najbliższej przyszłości chciałbym postawić na ubrania możliwie jak najbardziej uniwersalne, dopasowane i zadowalające jakościowo.

 

Jedne z największych braków mam w kwestii obuwia, więc pora na pierwszy porządny zakup, spełniający w/w wymogi. Wybór padł na klasyczne, brązowe brogsy w rozsądnej cenie. Z tego co zdążyłem wyczytać w paru miejscach, w modelach poniżej 300zł jakość wykonania pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia, a dodatkowo ciężko znaleźć coś ładnego. Przeglądając forum widziałem wiele pozytywnych opinii o Gordon and Bros Levet i całkiem możliwe, że się na nie zdecyduję. Mam jednak pytanie.

 

Jaki odcień brązu będzie najbardziej uniwersalny? Chciałbym nosić je do stylizacji casualowych jak i (w przyszłości) smart casualowych (dwa pierwsze zdjęcia z Zalando, trzecie z klasycznebuty.pl).

 

I jeszcze drugie pytanko - czy dobrze myślę że zabarwione w taki sposób noski (3) to jedynie kwestia gustu, bez większego wpływu na stopień formalności lub obiektywną ocenę wyglądu butów?

 

64dr28.jpgTe  jasne w kolorze "tan" w rzeczywistości są dużo jaśniejsze  i przez to mniej uniwersalne. Dziurki w moich butach nie są równo ciemno wybarwione. Poza tym są wygodne i zdecydowanie szerokie. Pozdrawiam! Wiktor

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na to czy jest odpowiedni składa się wiele czynników, sama skóra to nie wszytsko. Poczytaj na forum opinie na temat produktów firmy BB.

Czytałem, ze skory beznadziejne i dizajn nie taki, ale skory maja rożne i ta ze zdjęcia wydaje się ok. Mozna  u nich tez spersonalizować zamówienie, zrobić okrągłe raczki itd.

A jaka jest opinia eksperta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.