Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panowie. Proszę o polecenie firmy robiącej koszule z większą ilością materiału w klatce, względem pleców (wypukła klatka). Aktualnie kupuje M-ki  Selected lub Premium J&J, 279zł w promocji można dostać już w okolicach 100. Rozmiar M jest idealny poza tym, że po odchyleniu rąk do tyłu tym samym wypięciu klatki listwa guzikowa się rozchodzi. Dodam, że na plecach jest odpowiedni zapas materiału tj. obwód jest dobry. Kolejny rozmiar jest za duży w kołnierzyku, rękawach, talii i ogólnie wisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie. Proszę o polecenie firmy robiącej koszule z większą ilością materiału w klatce, względem pleców (wypukła klatka). Aktualnie kupuje M-ki  Selected lub Premium J&J, 279zł w promocji można dostać już w okolicach 100. Rozmiar M jest idealny poza tym, że po odchyleniu rąk do tyłu tym samym wypięciu klatki listwa guzikowa się rozchodzi. Dodam, że na plecach jest odpowiedni zapas materiału tj. obwód jest dobry. Kolejny rozmiar jest za duży w kołnierzyku, rękawach, talii i ogólnie wisi.

spróbuj linię Wólczanki Lambert, krój klasyczny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadekM owszem kiedyś tam trenowalem, ale to raczej nie od tego, poprostu mam stosunkowo wąską klatkę, ale wysuniętą do przodu. Zakup z zagranicy oczywiście wchodzi w rachubę, większośc ubrań tak kupuje, bo ceny w polsce to.. szkoda gadać. Do Lamberta sie przystawiałem, ale 108 w tali kiedy jak mam 100 w talii to jest sporo nie wróży nic dobrego. Do tego cena w promocji 166 przy 3 sztukach, które trzeba jakoś upolować - już całkiem skreśla sens tej inwestycji. Koszty przeróbek i samego produktu byłby niewspółmierny do środków. Zastanawiałem się nad Osovskim ale tu cena wysoka i dochodzą koszty skracania rekawów.
W każdbym bądź razie na cito, będę potrzebował gładkiej koszuli z kołnieżem wloskim do garnituru i może uderzę w coś Lantiera, bo wstyd przyznac, ale jeszcze nie miałem żadnego kontaktu z tą marką, a słyszalem że to własnie jest teraz stara dobrej jakości Vistula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osovski w promocji - cena koszuli + 20 zł za każdą przeróbkę. Jest to tanio, mniej więcej połowa ceny rynkowej w Warszawie. Bez promocji - 300 zł i poprawki w cenie. Zgadzam się, że jest to drogo.

 

Ja muszę skracać rękawy w prawie każdej koszuli (35-40 zł z przeszyciem listwy z guzikiem). Taliowanie koszul jest sprawą prostą (koszt w granicach 30-40 zł). Generalnie, poszukiwanie idealnej koszuli też zabiera czas, więc może warto znaleźć ładną koszulę i dopłacić za przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno warto jak się ma w poblizu pewnego krawca. Ja takiego nie mam i obawiam się, że z ładnej koszuli, za jeszcze ładniejsze pieniądze mogę mieć ładny ból głowy.
Jednocześnie, na tyle nie mam czasu, ani finansów by aż tyle poświęcać temu uwagi. Napewno systematycznie będę biegał do przymierzalny w TKmaxie czy po butikach, gdzie dają przymierzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenia z firmą BonPrix? Trafiłem przez przypadek na bardzo tanią (pewnie są jeszcze jakieś kupony...), a wyglądającą nie tak źle marynarkę:

 

http://www.bonprix.pl/style/marynarka-lniana-114991402/?catalogueNumber=978577&category=389&utm_medium=referral&utm_campaign=Tradedoubler&utm_source=Affiliate

 

 

...i postanowiłem, że można sprawdzić, ale czy jest sens? Czy wysyłka i zwrot będą mniej więcej tak szybkie, jak w Zalando? Można oczekiwać jakiejkolwiek przyzwoitej jakości po tej firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem tam ale identyczna w składzie marynarkę ma Top Secret, kiedyś była w podobnym kolorze i granatowa. Co jakiś czas jest obniżana jej cena do 99zł z 349zł. Nawet chyba gdzieś w szafie mam taką granatową 52, bo zapomnialem odesłać.

http://www.topsecret.pl/marynarka-meska-lniana-marynarka-klasyczna-z-kieszeniami-elegancka-na-co-dzien-smr0156-top-secret,3416,204,pl-PL.html#color=KOLOR_123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od nich nie najstraszniejsze na świecie bojówki, niezbyt dobre chinosy i całkiem fajne spodnie lniane. Zapłaciłem za nie w sumie mniej niż 100 zł (na Allegro jest mnóstwo ich towaru za grosze). Marynarki Bon Prix bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może było, ale nie pamiętam...  :) Czy uważacie, że marynarka sportowa z nakładanymi kieszeniami powinna mieć bezwzględnie również nakładaną brustaszę, czy też akceptowalna jest hybryda z brustaszą wpuszczaną? Takich połączeń widziałem w sumie sporo, ale ciekaw jestem opinii. Akurat konkretnie u mnie przekładałoby się to na marynarkę dość casual'ową, lnianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od nich nie najstraszniejsze na świecie bojówki, niezbyt dobre chinosy i całkiem fajne spodnie lniane. Zapłaciłem za nie w sumie mniej niż 100 zł (na Allegro jest mnóstwo ich towaru za grosze). Marynarki Bon Prix bym nie kupił.

 

 

Z jakich konkretnie powodów? Nie mam raczej czasu śledzić Allegro, ale na stronie mają wszystko opisane i jest dość dokładny wybór rozmiaru, no i jak zakładam dość regularnie działający mechanizm zwrotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich konkretnie powodów? Nie mam raczej czasu śledzić Allegro, ale na stronie mają wszystko opisane i jest dość dokładny wybór rozmiaru, no i jak zakładam dość regularnie działający mechanizm zwrotów...

 

1. Doświadczenia ze spodniami - w cenie, jaką za nie zapłaciłem są ok, ale marynarki o podobnej jakości nie chciałbym mieć, nawet tanio.

2. Nawet na zdjęciach ich marynarki wyglądają, moim zdaniem, średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jest nie tylko akceptowalna, ale często będzie lepiej wyglądać niż wersja ze 100% nakładanymi kieszeniami.

 

Może było, ale nie pamiętam...  :) Czy uważacie, że marynarka sportowa z nakładanymi kieszeniami powinna mieć bezwzględnie również nakładaną brustaszę, czy też akceptowalna jest hybryda z brustaszą wpuszczaną? Takich połączeń widziałem w sumie sporo, ale ciekaw jestem opinii. Akurat konkretnie u mnie przekładałoby się to na marynarkę dość casual'ową, lnianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może było, ale nie pamiętam...  :) Czy uważacie, że marynarka sportowa z nakładanymi kieszeniami powinna mieć bezwzględnie również nakładaną brustaszę, czy też akceptowalna jest hybryda z brustaszą wpuszczaną? Takich połączeń widziałem w sumie sporo, ale ciekaw jestem opinii. Akurat konkretnie u mnie przekładałoby się to na marynarkę dość casual'ową, lnianą.

 

weź pod uwagę gramaturę lnu - może on być za słaby, żebyś mógł sobie pozwolić na brustaszę wpuszczaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.