Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję. A co do klamry paska, to wybrać standardową klamrę srebrną, czy może zamkniętą klamrę (nie wiem jak się profesjonalnie nazywa - chodzi mi o "prostokątny kawałek metalu" :) ). Błyszcząca, matowa? Mała, duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym identyczny pasek jak http://www.goodshoes.pl/photo/m_p02094_a005783/pasek-meski-wloski-dwustronny-czarno-szary-skorzany.jpg - ewentualnie mniej błyszczący materiał paska. Klamra mała, standardowa, bez loga producenta. Buty czarne, pod kolor paska. I ewentualnie poszetka, biała, lniana, złożona w tv fold np http://allegro.pl/poszetka-lniana-recznie-rolowana-30-cm-i4206020038.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak neutralnej reszcie (garnitur+koszula), krawat dobierz do Twojej twarzy - weź pod uwagę kolor oczu, włosów, cerę (kształt twarzy też przy wyborze kołnierzyka i typu węzła). Np. jeśli masz cerę różowawą, unikaj krawatów z czerwienią, bo będziesz optycznie wyglądał całkiem różowiutko. Jak jesteś śniady, idź w ciemne, mocne kolory. Jeśli masz bardzo jasne włosy (jak pan ze zdjęcia na blogu Mr. Vintage), wybierz też bardzo jasny krawat - inaczej na salę wejdzie najpierw twój krawat, a dwa kroki za nim Ty, jeśli wiesz co mam na myśli. Niebieskie krawaty ładnie uwypuklają niebieskie oczy (niebieskie oczy to atut - wzbudzają zaufanie u rozmówcy, jak wykazały badania). Poeksperymentuj, ale patrz przede wszystkim na to, jak krawat gra z Twoją twarzą, a dopiero potem z garniturem i koszulą.

Bezpiecznym wyborem prawie zawsze jest krawat w kolorze garnituru (à la François Hollande), ale dla mnie to nuuuuudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem z plamą, która powstała na skutek zabarwienia materiału przez zamszowe logo firmy, w której kupiłem spodnie. Niestety, trzy prania, namaczanie, odplamiacz - nic nie chce tego ruszyć... Jakieś wskazówki jak pozbyć się tego mankamentu? 

 

post-4362-0-95051600-1399896968_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to dwukrotnie, ale w postaci reklamacji farbującego wyrobu (w obu przypadkach uznanej dopiero po odwołaniu). Plamy nie udało mi się usunąć. Od tego czasu omijam szerokim łukiem jasne spodnie z ciemnymi skórzanymi metkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.