Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem ostatnio na ebayu Saphir Omnidaim do czyszczenia butow zamszowych. Byl troche dziwnie zapakowany bo butelka ktora byla w srodku byla dodatkowo owinieta siatka i wydawalo mi sie ze jest slabo dokrecona. Kupilem po raz pierwszy ten preparat i wolalbym zeby nie okazlo sie ze czyszcze buty czyms innym i moge je uszkodzic. Czy moze mi powiedziec ktos kto posiada ten preparat czy powinien on pachniec podobnie do zmywacza do paznokci, byc przezroczysty jak woda i miec u gory lekka pianke (takie bombelki). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupiłbym ładne spodnie i wyszczuplił u krawca - podany budżet spokojnie pozwala na takie manewry.

 

No właśnie ja nie jestem przekonany co do przerabiania w ten sposób. Mam 2 pary chinosów w rozmiarze regularnym i po zwężeniu nogawek nadal jest coś nie tak, są niewygodne. Nogawki i tak pozostaną szerokie w miejscu łączenia ich z pasem. Możliwe, że osiedlowe krawcowe nie potrafią tego dobrze zrobić, ale ja mam negatywne odczucia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostatnio na ebayu Saphir Omnidaim do czyszczenia butow zamszowych. Byl troche dziwnie zapakowany bo butelka ktora byla w srodku byla dodatkowo owinieta siatka i wydawalo mi sie ze jest slabo dokrecona. Kupilem po raz pierwszy ten preparat i wolalbym zeby nie okazlo sie ze czyszcze buty czyms innym i moge je uszkodzic. Czy moze mi powiedziec ktos kto posiada ten preparat czy powinien on pachniec podobnie do zmywacza do paznokci, byc przezroczysty jak woda i miec u gory lekka pianke (takie bombelki). Pozdrawiam.

 

Tak, dodatkowo jak będziesz nim myc buty, to on będzie się pienił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 

Chcę wydać pieniądze na garnitur oraz koszulę.

 

Problem leży w cyfrach.

182 wzrostu, 86 klata, 34 tuba.

Babcine rady dot. zależności między wielkością a konsumpcją obiadków, mimo iż skrupulatnie wypełniane, nie przyniosły większych rezultatów.

 

Celowałem w Suitsupply [min. marynarki 94 / koszule 37,5] (ładne, możliwość dopasowania na miejscu), polskie marki [92/38] (trochę mnie przerażają zdjęcia na www i braki w informacjach dot. rozmiarów), ale zazwyczaj najmniejsze rozmiary kończą się na ok 93 cm w klacie. Moja ostatnia wizyta w salonach krajowych producentów zakończyła się fiaskiem, powyprzedażowy okres - ograniczona rozmiarówka i bezczelni sprzedawcy ukrywający mnie pod fałdami materiału, powtarzający że "leży doskonale!".

 

Czy kupno szerszej marynarki (o te 6/8 centymetrów) ma sens?

Czy luz 3/4 centymetrów w kołnierzyku nie będzie wyglądał przesadnie?

 

Jedyne miejsca, które oferują rzeczy zbliżone rozmiarowo to sieciówki (Zara, etc.), gdzie jakość materiału i wykonania pozostawia jednak sporo do życzenia.

Czy istnieją marki produkujące znośne jakościowo klasyczne ubrania w czymś co nazwę extra slim?

 

Obawiam się szycia na miarę z racji znikomego doświadczenia na ten temat, tym bardziej że mam utrudniony do niego dostęp. Kraj w którym przebywam o klasycznej zachodniej elegancji nie wie zupełnie nic. Dłuższy pobyt w Europie (więcej niż 3 dni, jak na razie zupełnie nie wchodzi w grę). Stąd celuję w wieszaki, a przed wyprawą na Stary Kontynent chcę zmniejszyć ryzyko niepowodzenia. Będę wdzięczny za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w klatce 90 i noszę np. mocno przerobiony rozmiar 48 z Massimo Dutti, albo prawie nieruszany 46. Myślę, że 46 po przeróbkach mogłoby dać radę.

Podobny rozmiar do Twojego ma zdaje się autor bloga Studencka Elegancja.

Natomiast z kołnierzykiem koszuli będziesz mieć nie lada problem. RTW odpada od razu, trzeba się skłaniać ku MTM.

 

Marcinie - anoreksja to inaczej jadłowstręt psychiczny i ta nazwa dobrze oddaje jej istotę. Joshko twierdzi, że się nie głodzi, a jeśli dodatkowo czuwa nad tym babcia, to myślę, że można mu wierzyć. Taki organizm, niska skłonność do tycia. Pewnie pomogłyby jakieś ćwiczenia mięśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Joshko napisał - jestem szczupły i nie mogę znaleźć pasującego garnituru.
Co się okazało - najprawdopodobniej się głodzi, do tego przykuwa nadmierną uwagę do swojego wyglądu.
Tak, to jest w pełni logiczne....


Drogi Joshko, z koszulami sprawa jest jeszcze cięższa niż z garniturem. Najniższy rozmiar kołnierzyka w RTW jaki widziałem, to 36 (brytyjskie 14). Taka różnica byłaby jeszcze do zaakceptowania, ale wraz ze spadkiem obwodu szyi zmniejszają się najczęściej inne wymiary, przez co zapewne koszula będzie miała za krótkie rękawy itd
Jedyne co pozostaje to MTM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo proszę o przestrzeganie kultury wypowiedzi! Na tym forum nie tylko elegancko ubieramy się, ale również trzymamy poziom wypowiedzi i ogólnie - zachowania się. Są wśród nas piękni i mniej ładni, grubi, chudzi, prości i krzywi, ale - komentując czyjś problem lub wygląd - należy zachować takt.

 

Obraźliwe wypowiedzi zostały usunięte, komentarze do nich - również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupno szerszej marynarki (o te 6/8 centymetrów) ma sens?

Czy luz 3/4 centymetrów w kołnierzyku nie będzie wyglądał przesadnie?

 

Jedyne miejsca, które oferują rzeczy zbliżone rozmiarowo to sieciówki (Zara, etc.), gdzie jakość materiału i wykonania pozostawia jednak sporo do życzenia.

Czy istnieją marki produkujące znośne jakościowo klasyczne ubrania w czymś co nazwę extra slim?

 

Wydaje mi się, że w grę wchodzą wyłącznie marki młodzieżowe. Marki droższe celują raczej w dojrzałych mężczyzn i ich typowe sylwetki, są mniej taliowane.

 

Szerszą marynarkę można kupić i przerobić, tylko trzeba pamiętać, że im większa przeróbka, tym - potencjalnie - gorszy efekt. Na przykład, położenie kieszeni bocznych ogranicza możliwości taliowania. Poza tym - może się okazać, że trzeba również zwęzić rękawy. Jednak jest to możliwe, ja mam marynarki, które taliowałem 3 razy :). Najważniejsze jest dopasowanie w ramionach, klatkę i zwłaszcza talię można w rozsądnych granicach skorygować.

 

Jednak pamiętaj, że bardzo mocne dopasowanie podkreśla szczupłość sylwetki. Zastanowiłbym się nad kamizelkami i noszeniem rozpiętej marynarki itp.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductGuideSizeAjaxView?catalogId=21052&categoryId=269233&langId=-22&productId=825229&storeId=11725

W zarze najmniejszy kołnierzyk to 38 i ~50cm w klatce, kiedy autor ma 34, klatka ponad 14 cm  luzu i rekaw za krótki ~15cm, nie wydaje mi się by eleganckie było 4cm luzu przy twarzy... Pod rozmiarówkę damska za to by idealnie pasowało (S / 36) , tylko kwestia znalezienia odpowiedniego fasonu który by nie był zbyt damski. Teraz cała moda damska jest dopasowywana do wyższych kobiet więc na długość powinno być ok, wybór też większy kobiety mają więc powinno być łatwo znaleźć coś takiego uni-sex. Podsumowując albo rozmiarówka dziecięca - chłopięca i podwijanie albo damska i wyszukiwanie czegoś nie zabardzo damskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam - Zara ma bardzo małe rozmiary. Proszę mi nie podawać jakichś linków, gdzie ktoś się wyraźnie pomylił. Nie ma szans, aby marynarka miała w ramionach 43.5 cm, a w klacie 54 (XS). Cała ta tabela jest do chrzanu.

 

Na Allegro jest sporo dokładnie wymierzonych marynarek Zary w rozmiarze 46, można sobie popatrzeć (a powyższa opinia wynika nie tylko ze studiowania rozmiarów, ale również własnych doświadczeń - posiadanych i przymierzanych marynarek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ktoś tylko producent. Piszesz o marynarkach ja pisze o koszulach.
Co do marynarek to przy 183 104cm klatce nosze od vistuli 50, brat przy 96cm 48 i  od Zary ma 50. Nie widzę opcji by nawet 44 było dobre, będzie bardzo kuse, zwłaszcza, że na niskiej osobie juz takie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vistula faktycznie oferuje garnitury tylko do 188cm wzrostu?

 

Na stronie http://vistula.pl/oferta-specjalna-garnitury-vst nie ma garniturów w większym rozmiarze (chodzi mi o 194cm)

Sprawdź w ofercie regularnej, a nie specjalnej.

Na przykład: http://vistula.pl/garnitury?filtr%5Bsizes%5D=94538&cena_od=0&cena_do=0&mail=&miasto=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vistuli garniaki zazwyczaj kupuje sie rozmiar mniejsze jeśli chodzi o wzrost (wtedy rękaw ma dobrą długość, ale klapa jest minimalnie za krótka).

Wręcz przeciwnie, należy brać z rozmiaru odpowiadającege własnemu co do wzrostu i najwyżej skracać rękawy.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.