Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Będą pasowały jeśli tylko zestaw będzie odpowiednio nieformalny, utrzymany w letniej kolorystyce i z dominującymi typowo letnimi materiałami. A z noszącego musi emanować duża pewność siebie :)      Przykłady (drugi nie do końca zgodny z moimi warunkami, ale też robi niezłe wrażenie): O O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a wolno mi dopytać - dlaczego aż tyle warunków? Na mój gust aviatory to okulary, które lepiej wpasowują się w elegancki styl niż np. wayfarery czy inne okulary w grubej oprawie. Trudno mi wyobrazić sobie bardziej eleganckie okulary. Mylę się?

 

Z aviatorami jest natomiast ten problem, że mało komu naprawdę pasują do kształtu twarzy. Według moich obserwacji, większość mężczyzn znacznie lepiej wygląda w wayfarerach (zwłaszcza, jeśli się weźmie pod uwagę model klasyczny i nowy, mniejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie aviatory to model dość casualowy - najlepiej mi pasuje do brązowej skórzanej kurtki (wizerunek lotnika po całości), albo do szeroko rozumianego streetwearu. W świecie elegancji widzę je głównie ze sporą dawką sprezzatury w tle. Za bardziej eleganckie uważam właśnie wayfarery, clubmastery i wszelkie modele "zachowawcze". I zgadzam się, że trudno znaleźć osobę, której aviatory wyjątkowo służą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie aviatory to gra win/loss i nic pomiędzy. Do tych okularów pasuje męska, najlepiej spatynowana czasem twarz czyli zupełne przeciwieństwo tego, co widuję zwykle na ulicy. Jeśli masz ~35 lat i męską urodę to nic nie stoi na przeszkodzie i czy ubierzesz je do garnituru czy do jeansów - obronisz się. Jeśli urodę masz chłopięcą - odpuść.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebowałem paska o sprzączce w kolorze złota (do złotych spinek); szukałem, szukałem, i znalazłem w Bexleyu w Paryżu (nie, żebym po całej Europie szukał - mieszkam w Paryżu). Niestety, dla optymalnego zapięcia potrzebuję go skrócić o jakieś 2-3 cm (robione są co 5 cm). Pasek jest tani i nie ma wkrętu do mocowania klamry (taki można sobie uciąć choćby i nożyczkami, a potem przykręcić klamrę) - pasek jest po prostu zszyty.

Czy waszym zdaniem ma sens skracanie go u kaletnika? Żeby go ponownie zszyć, będzie pewnie musiał dołożyć szew... A może machnąć ręką i zapiąć się na czwartą dziurkę (unikam jak ognia, ale czasem nie ma rady).

 

Pasek wygląda tak, gdyby to coś zmieniało: http://www.bexley.fr/Bexley/fr/p/ceintures_n_maroquinerie/brixton?coloris=noir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy waszym zdaniem ma sens skracanie go u kaletnika? (...) A może machnąć ręką i zapiąć się (czyt. zapiąć pasek) na czwartą (tj. nie środkową, trzecią) dziurkę?"

Nie umiem jaśniej.

Ja tam zawsze myślałem, że dziurki w pasku są do tego, aby móc go dopasować dokładnie do obwodu pasa...

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie. Gdyby chcieć ściśle trzymać się reguł, to należy zapinać się na dziurkę środkową, ewentualnie na drugą (tj. odrobinę luźniej). Wiele pasków jest skonstruowanych tak, że łatwo od nich odczepić sprzączkę, skrócić resztę co do milimetra, a potem założyć sprzączkę od nowa na coś w rodzaju wkrętu (małej śrubki). Ten, który kupiłem, jest niestety budżetowy (nie mogłem znaleźć porządniejszego ze złotą sprzączką) i jest zszyty, stąd problem.

 

Właściwie to rozwiązanie chyba przyszło mi do głowy - wbiję w nim (u kaletnika) jeszcze jedną dziurkę, wtedy będzie widać dwie, a pozostałe jakoś się ukryją pod szlufkami. Nikt nie powinien zauważyć jednej dodatkowej dziurki po tej stronie, a brak jednej po prawej stronie może komuś się rzucić w oczy.

 

Ech, nie lubię takich półśrodków, ale nie ma co inwestować w pasek za 30 euro ze skóry cielęcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skądże znowu. Kolego, czy sugerujesz, że to co mówię (że pasek należy zapinać na środkową dziurkę) nie jest zgodne z prawdą?

 

Nie o tym jest pytanie. Pytanie jest o tym, czy pasek zszyty można bezboleśnie skrócić. Jest tu kilku kolegów, którzy na paskach się znają i chętnie wysłucham ich opinii. Bo to, na którą dziurkę zapinać należy pasek, dyskusji nie podlega (dyskusji ewentualnie podlega to, czy zapięcie jedną dziurkę jest wykluczone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka "zasada" jest bzdurna, co z robisz z paskiem jeśli utyjesz lub schudniesz? Ja zapinam na taką dziurkę jaka odpowiada obwodowi pasa. Rzecz jasna, gdy pasek jest za krótki i zapinam na pierwszą dziurkę, lub za długi i na ostatnią (lub gdybym wybił dodatkową) to być może będzie to źle wyglądać. Być może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest istotnie w większości przypadków, ale czasem trafia się okazja szczególna, gdy trzeba wyglądać tak dobrze, jak to tylko możliwe. Wówczas problem "co zrobić ze zszytym paskiem, który jest 2-3 cm za długi" jest zupełnie realny.

 

To może, po przemyśleniach, zmienię pytanie:

Czy lepiej w moim przypadku: a) próbować skracać u kaletnika (rozpruć, obciąć, zszyć na nowo); B) wybić (u kaletnika) nową dziurkę i mieć ich 6, tak żeby móc się zapinać na trzecią od końca (dwie będą nadal widoczne po prawej stronie); c) dać sobie spokój i zapiąć pasek z czystym sumieniem na przedostatnią, czy nawet ostatnią dziurkę?

 

...biorąc pod uwagę, że chodzi o bardzo specjalną okazję.

 

Dziękuję za odpowiedź

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.