Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nową parę czarnych oxfordów Markowskiego (kupiona z miesiąc temu, ale do tej pory tylko rozchadzana przez kilka godzin w domu, muszę je jeszcze lepiej rozbić). Za dokładnie dwa tygodnie muszę je mieć optymalnie "odpicowane" na wysoki połysk. Wiem z doświadczenia, że do uzyskania ładnego lustra na czubkach potrzeba kilku warstw pasty z woskiem; macie jakieś rady jak to pastowanie rozłożyć w czasie, żeby za 14 dni było perfekcyjnie? Pastować np. co dwa dni? Zmyć z nich kremem jakąś "fabryczną" warstwę? Póki co jeszcze ani razu nie były pastowane ani kremowane (jakoś tak zapomniałem...). Mam komplet kosmetyków Saphire.

 

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla szanownych kolegów

Kolega mój bierze niedługo ślub i znalazł b ładny garnitur w outlecie firmy albione

Znacie ta firmę jakieś doświadczenia

Druga sprawa jest taka ze garnitur kosztuje cos pod 1500 a ma podeszwke 50% wiskoza 50% poli co jest moim zdaniem porażka na zew 100% wełna 140 i teraz czy Ew da sie wymienić podszewke u krawcowej ? Kolega ma w klatce 88cm i wchodzi w grę tylko tam kupic lub w lancerto ale tam leży gorzej ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla szanownych kolegów:

Mój kolega bierze niedługo ślub i znalazł b. ładny garnitur w outlecie firmy Albione.

Znacie tę firmę? Macie jakieś doświadczenia?

Druga sprawa jest taka, że garnitur kosztuje prawie 1500, a ma podszewkę 50% wiskoza i 50% poli, co jest moim zdaniem porażką. Na zewnątrz 100% wełna 140. Czy ew. da się wymienić podszewkę u krawcowej ? Kolega ma w klatce 88cm i w grę wchodzi tylko kupno tam lub w Lancerto ale w tym ostatnim garnitur leży gorzej ;(

 

Firma Albione była bardzo często wspominana w wątku o stroju ślubnym. Zazwyczaj ciepło. Wymiana podszewki nie powinna sprawić kłopotu, ale nie jestem pewien, czy warto powierzać to zadanie najzwyklejszej krawcowej. Podszewkę z wiskozy trzeba też gdzieś kupić, ale umiem poradzić, gdzie szukać. Jeśli już decydujecie się na taką przeróbkę, może warto poszukać jakiegoś bardziej fantazyjnego wzoru, niż standardowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle leży jak na wieszakowy. Szkoda, że guzik tak wysoko (zwłaszcza w tym górnym).

 

W dodatku na środkowym zdjęciu widać zbyt krótki rękaw marynarki (jak wyciągniesz rękę przed siebie równolegle do podłoża (bez politycznych skojarzeń), to wyjdzie chyba cały mankiet, a wychodzić nie powinien). I mówi to ktoś, kto lubi rękawy i nogawki raczej za krótkie, niż za długie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie górne jak wyżej robione z góry wydaje mi sie ze guzik jest w tym miejscu wmiare co powinien a na pewno nie ma dużej różnicy w stosunku do lancerto

Co do rekawow sprawa mnie martwi w sensie nic z tym nie idzie zrobic i rzeczywiście jak patrzę sa ciut za krótkie

Natomiast w lancerto jest ok

Może ktoś sie jeszcze wypowie . Zależy mi na Waszej opini ze względu ze kolega musi jakaś decyzje podjąć ja podobno mam mu doradzić a sam do żadnej wersji nie jestem tak 100% przekonany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie górne jak wyżej robione z góry wydaje mi sie ze guzik jest w tym miejscu wmiare co powinien a na pewno nie ma dużej różnicy w stosunku do lancerto

Co do rekawow sprawa mnie martwi w sensie nic z tym nie idzie zrobic i rzeczywiście jak patrzę sa ciut za krótkie

Natomiast w lancerto jest ok

Może ktoś sie jeszcze wypowie . Zależy mi na Waszej opini ze względu ze kolega musi jakaś decyzje podjąć ja podobno mam mu doradzić a sam do żadnej wersji nie jestem tak 100% przekonany

Jak dla mnie, pierwszy garnitur leży naprawdę dobrze, rękawy wcale nie są za krótkie. Dodatkowo, z tego co pokazują zdjęcia, ma najładniejszy kolor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym za parę miesięcy kupić pierwsze porządne trzewiki na grubej podeszwie. Czy posiadanie jednej pary takich butów, maltretowanie jej codziennie przez kilka najokrutniejszych zimowych tygodni i pozwolenie jej wypocząć przez resztę roku, jest dobrym pomysłem? Czy jednak należy mieć te dwie pary, raz się wykosztować, nosić je naprzemiennie, ale mieć pewność, że obie posłużą pewnie i dekadę? Półka w jaką celuję to jakoś od Berwicka, przez Meermin do Yanko po rabacie (ale raczej dwa pierwsze...). Do zimy mnóstwo czasu, ale tak duże wydatki chcę planować z dużym wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.