Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się trochę wtrącę i dorzucę swoje pytanie. Pomińmy już kwestię szlufek. Jeśli założę szelki do spodni, biodrówek, od garnituru, czy to będzie wyglądało patetycznie? Czy to tylko moje obawy i mogę bez problemu zastosować takie połączenie, bo niestety nie mam spodni z wysokim stanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patetycznie nie znaczy tego, co wydaje się znaczyć, kiedy przetłumaczymy angielskie pathetic :) 

 

Jeśli to prawdziwe biodrówki z bardzo niskim stanem, to ja szelek nie polecam, chyba, że masz odrobinę sadełka i z paskiem Ci niewygodnie. Jeśli kończą się ok 2-3 cm poniżej pępka, to już wg mnie można myśleć o szelkach.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to rozwiązanie chyba przyszło mi do głowy - wbiję w nim (u kaletnika) jeszcze jedną dziurkę, wtedy będzie widać dwie, a pozostałe jakoś się ukryją pod szlufkami. Nikt nie powinien zauważyć jednej dodatkowej dziurki po tej stronie, a brak jednej po prawej stronie może komuś się rzucić w oczy.

A nie możesz samemu dorobić dziurki zebyś czuł sie idealnie ?

Ja do tego celu używałem wierteł o małej średnicy do metalu. Brałem pierw mniejsze obracałem nim w palcach aż zrobiło dziurę na wylot, potem poprawiałem otwór już wiekszym wiertłem. Będziesz miał dziurkę idealnie tam gdzie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,
Dostałem od siostry coś, co kupiła w secound-handzie. Przypomina to muchę, ale ani wiązaną, ani już gotową.

Jak to "coś" zawiązać?

Oczywiście traktuję to z przymrużeniem oka, wiem, że sens mają tylko muchy wiązane, ale jestem po prostu ciekawy.

 

Zauważyłem, że jedna strona była składana na trzy, może to coś podpowie.

 

Załączam zdjęcia:

http://pokazywarka.pl/4qd6ij/

 

12004082.jpg?1403482251

12004081.jpg?140348225212004083.jpg?1403482251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w każdej koszuli jaką mam robi mi się podłużny fałd na karku, zaraz pod kołnieżykiem. Myślałem, że to wina zbyt ciasnego kroju, ale problem występuje nawet w jednej, której szwy rękawów zaczynają sie na wysokości środka barków (oczywiście nigdy jej nie zakładam). Jest to normalne zjawisko, czy da się gdzieś zdiagnozować przyczynę? Może to być spowodowane jakąś drobną wadą postawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w każdej koszuli jaką mam robi mi się podłużny fałd na karku, zaraz pod kołnieżykiem. Myślałem, że to wina zbyt ciasnego kroju, ale problem występuje nawet w jednej, której szwy rękawów zaczynają sie na wysokości środka barków (oczywiście nigdy jej nie zakładam). Jest to normalne zjawisko, czy da się gdzieś zdiagnozować przyczynę? Może to być spowodowane jakąś drobną wadą postawy?

 

To kwestia długości szyi. Trzeba szukać do skutku koszuli, która będzie szyta na krótszą szyję, lub pójść do krawca w celu przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mojego krawca słyszałem, że to "problem" prostych ramion. Większość RTW jest szyta na lekko opadające i jeśli ktoś takich nie posiada, albo nie daj boże odwiedza czasem siłownię, to będzie miał problem. Jest szansa, że po prostu starał się być miły...ale wydaje się to racjonalnym wyjaśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku traktowałem to jako ciekawostkę, ale dlaczego był składany na trzy?

 

Czyli szukać sposobu wiązania po słowach kluczowych pre tied ascot?

Dlaczego miał trzy zagniecenia, to już musisz zapytać się poprzedniego właściciela, albo kogoś, kto go składował. ;)

Jeśli dobrze widzę, jest to wersja do noszenia w taki sposób:

05faf95a-c077-4588-ac96-4c96afdcb1f4_zps

W tym modelu wystarczy ruch nr 7. ;) Dodatkowo, do noszenia go w taki sposób, potrzebna jest specjalna szpilka.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mojego krawca słyszałem, że to "problem" prostych ramion. Większość RTW jest szyta na lekko opadające i jeśli ktoś takich nie posiada, albo nie daj boże odwiedza czasem siłownię, to będzie miał problem. Jest szansa, że po prostu starał się być miły...ale wydaje się to racjonalnym wyjaśnieniem.

 

 

Chodzę na siłownię, więc może się to zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownia prostuje ramiona?! Skąd takie wieści? Jest wręcz przeciwnie, tradycyjnie pojmowana wyrabia tzw. kaptur, przez co ramiona stają się bardziej opadające.

 

Zdjęcie słynnego Wiktora, na SF jest gdzieś wykaz jego ćwiczeń i osiągnięć: http://www.styleforum.net/t/323059/lightbox/post/5896857/id/561375

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.