Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Koledze zależy na tym by było szybciej i taniej, a skracanie od góry na pewno takie nie będzie. 

 

Nie widziałem tego garnituru, ale marynarki Boss'a i Joop'a mają zazwyczaj mocniej dopasowane rękawy. Guziki nie przez przypadek zaczynają się wysoko.

Po skróceniu rękawów od dołu, może mieć problem z koszulami na spinki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy skracam w prawie każdej marynarce z wieszaka (za wyjątkiem tych upolowanych w sh za czasów studenckich - te, dziwnym trafem, miały na ogół dobrej długości rękawy) i zawsze od góry. Jest to jednak bardzo droga przeróbka i moim zdaniem dość ryzykowna do zrobienia u sprzedawcy garniturów, który oferuje przeróbki w cenie garnituru (tj. sam sklep wygląda nawet profesjonalnie i jest w nim prawdziwy pan krawiec, ale nie wydaje mi się, żeby w cenie garnituru - nawet jeśli to 700 euro - chciało mu się robić porządnie tę delikatną poprawkę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego garnituru, ale marynarki Boss'a i Joop'a mają zazwyczaj mocniej dopasowane rękawy. Guziki nie przez przypadek zaczynają się wysoko.

Po skróceniu rękawów od dołu, może mieć problem z koszulami na spinki. 

jaki problem, jeśli można spytać o szczegóły?

 

Edit: już zrozumiałem. Przymierzałem na koszulę na spinki i było OK, rękawy nie są wąskie, są standardowej szerokości. W ogóle to konserwatywny garnitur, podejrzewam, że wisiał w sklepie (sklepach) od ładnych paru sezonów. Wkleję zdjęcia po poprawkach (póki co spodnie nie są zakończone - dziwne, ale tak jest, jakby semi-MTM :) ).

 

A co myślicie o wywaleniu piątego guzika, skróceniu od dołu i zostawieniu czterech kissing buttons? Zauważyłem, że większość moich marynarek garniturowych ma 4 guziki, ale ta jedna, która ma kissing buttons, ma 5 - może to tak ma być, że jak kissing, to 5?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki problem, jeśli można spytać o szczegóły?

 

A co myślicie o wywaleniu piątego guzika, skróceniu od dołu i zostawieniu czterech kissing buttons? Zauważyłem, że większość moich marynarek garniturowych ma 4 guziki, ale ta jedna, która ma kissing buttons, ma 5 - może to tak ma być, że jak kissing, to 5?...

 

Jeśli rękaw jest mocno dopasowany, to przy koszuli na spinki, możesz mieć problem ze swobodnym zmieszczeniem mankietu koszuli w rękawie marynarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że koledzy nie odrobili pracy domowej ;) te zagadnienia były poruszane na forum wielokrotnie.

Oczywiście, że skracaj od dołu - właśnie po to jest taki duży margines, by móc to zrobić szybko i sprawnie.

Ilość guzików = kwestia gustu (między 3 a 5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze piratowi chodzi o to, że można włożyć patki do środka kieszeni, uzyskując bardziej "formalny" (elegancki) wygląd - przekształcamy wariant nr 1 w wariant nr 2. Jednak ma to sens pod warunkiem, że wygląda dobrze (patka się w jakiś sposób nie odznacza); ponadto, pierwszy wariant jest jak najbardziej ok (w odróżnieniu od kieszeni naszywanych). Dlatego ja bym się tym nie przejmował i skupił na dobrym dopasowaniu marynarki. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z koszulami. Jestem dosyć szeroki w ramionach i mam brzuch większy niż modele w sklepach. Ponieważ wzrost nie jest zatrważająco duży (176cm) to dobrze się czuję i całkiem nieźle wyglądam w koszulach z kołnierzykiem 42 (16,5 UK). Niestety, tylko w przypadku rozpiętego ostatniego guzika. Do tej pory mi to nie przeszkadzało, jednak ostatnio znalazłem świetny knit i chciałbym w nim częściej chodzić, co jednak przy rozpiętym guziku nie wygląda dobrze. Żeby zapiąć guzik pod szyją potrzebowałbym koszuli 43, a czasem nawet 44, co po rozłożeniu ramion na boki sprawia, że wyglądam jak Batman, a przy pasku mam sporo nakładających się na siebie warstw materiału, dodatkowo rękawy zaczynają się i kończą w nieodpowiednich miejscach. I tu pojawiają się dwa pytania:

 

1) Czy istnieje możliwość dokonania poprawki krawieckiej w koszulach RTW, które zniwelowałyby problem?

jeśli nie, to:

2) Czy lepiej nosić luźniejsze koszule z zapiętym ostatnim guzikiem i krawatem, czy dobrze dopasowane koszule, ale z rozpiętym guzikiem i krawatem (wybierając mniejsze zło)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z koszulami. Jestem dosyć szeroki w ramionach i mam brzuch większy niż modele w sklepach. Ponieważ wzrost nie jest zatrważająco duży (176cm) to dobrze się czuję i całkiem nieźle wyglądam w koszulach z kołnierzykiem 42 (16,5 UK). Niestety, tylko w przypadku rozpiętego ostatniego guzika. Do tej pory mi to nie przeszkadzało, jednak ostatnio znalazłem świetny knit i chciałbym w nim częściej chodzić, co jednak przy rozpiętym guziku nie wygląda dobrze. Żeby zapiąć guzik pod szyją potrzebowałbym koszuli 43, a czasem nawet 44, co po rozłożeniu ramion na boki sprawia, że wyglądam jak Batman, a przy pasku mam sporo nakładających się na siebie warstw materiału, dodatkowo rękawy zaczynają się i kończą w nieodpowiednich miejscach. I tu pojawiają się dwa pytania:

1) Czy istnieje możliwość dokonania poprawki krawieckiej w koszulach RTW, które zniwelowałyby problem?

jeśli nie, to:

2) Czy lepiej nosić luźniejsze koszule z zapiętym ostatnim guzikiem i krawatem, czy dobrze dopasowane koszule, ale z rozpiętym guzikiem i krawatem (wybierając mniejsze zło)?

A czy próbowałeś koszul 43 lub 44 w wersji tailored lub slim fit? Są zazwyczaj węższe w ramionach i talii co mogłoby zniwelować efekt batmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie

 

Ogólnie to sie przedstawie, jestem Filip, mam 20 lat i mieszkam w UK :P

 

Jak sprawdzić rozmiar jaki się nosi koszuli? bo w sklepach te koszule sa w torbach i nie mozna ich pewno przymierzyc, czy mozna? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec języka za przewodnika. Na pewno są w Twojej okolicy sklepy, w których pozwolą Ci przymierzyć, jak spytasz. Możesz też kupić i ewentualnie zwrócić. Kolejna możliwość to zmierzyć sobie obwód szyi i dzięki temu wysondować, jak rozmiar kołnierzyka będzie dla Ciebie odpowiedni. Mając tę informację, pomyśl o swojej sylwetce i zdecyduj, czy jesteś raczej szczupły, raczej standardowy, czy raczej przy kości i wg tego dobierz fason (slim, classic, comfort, różnie to bywa). No i poczytaj forum, pooglądaj sobie zdjęcia dobrze dopasowanych koszul, żebyś wiedział, do czego mniej więcej masz dążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz to zniwelować u krawca. W Katowicach na Ligocie zmniejszenie koszuli o rozmiar, gdy kołnierzyk jest ok, a reszta przypomina spadochron, to wydatek ok 60 zł.

 

W poszetka.com za spodkiem za tą usługę Pani Mirka kasuje około 50zł, a zna się na rzeczy, przy okazji obejrzysz poszetki itp

 

 

 

2) Czy lepiej nosić luźniejsze koszule z zapiętym ostatnim guzikiem i krawatem, czy dobrze dopasowane koszule, ale z rozpiętym guzikiem i krawatem (wybierając mniejsze zło)?

 

jeśli chcesz nosić marynarkę to nie bierz dobrze dopasowanej koszuli bo wymiękniesz od ciasnoty. Jeśli jednak nie planujesz nosić marynarki, dopasowanie koszuli przynosi dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz nosić marynarkę to nie bierz dobrze dopasowanej koszuli bo wymiękniesz od ciasnoty. Jeśli jednak nie planujesz nosić marynarki, dopasowanie koszuli przynosi dobry efekt.

 

Hmmm ja noszę dopasowane koszule i marynarki, i nie wymiękam od ciasnoty... dla jasności dodam, że siedząc w pracy za biurkiem jestem bez marynarki, natomiast na spotkaniach, wszelkich "spacerach" tu i tam, mam zawsze marynarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.