Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Rozmiar marynarki Boggi 48 DROP 6R - nie jestem pewny czy dobrze rozumiem: różnica 6 cali między klatką a talią, krój "regular"? Jeśli ktoś miał do czynienia z ww. firmą i byłby tak uprzejmy napisać czy dla wymiarów 106cm w klatce i 86cm w talii taki rozmiar jest odpowiedni to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Rozmiar marynarki Boggi 48 DROP 6R - nie jestem pewny czy dobrze rozumiem: różnica 6 cali między klatką a talią, krój "regular"? Jeśli ktoś miał do czynienia z ww. firmą i byłby tak uprzejmy napisać czy dla wymiarów 106cm w klatce i 86cm w talii taki rozmiar jest odpowiedni to byłbym wdzięczny.

Nie miałem do czynienia, ale drop 6 oznacza że spodnie są w rozmiarze 48-6=42 (czyli zakładam 84 cm w pasie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do marynarki. Szukam zwykłej klasycznej niebieskiej/granatowej (tzw. pierwszej marynarki) i zastanawiam się nad materiałem - czy musi być to 100% wełna? Czy dodatki włókien sztucznych (do 30%) przekreślają taką marynarkę? Co powiecie o połączeniu wełna + bawełna (70+30) czy to dobre rozwiązanie?

 

Co powiecie o tej?

http://bytom.com.pl/the-culture-icons,marynarka-bd1-02-80a-90-k-1464-8954-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do marynarki. Szukam zwykłej klasycznej niebieskiej/granatowej (tzw. pierwszej marynarki) i zastanawiam się nad materiałem - czy musi być to 100% wełna? Czy dodatki włókien sztucznych (do 30%) przekreślają taką marynarkę? Co powiecie o połączeniu wełna + bawełna (70+30) czy to dobre rozwiązanie?

 

Co powiecie o tej?

http://bytom.com.pl/the-culture-icons,marynarka-bd1-02-80a-90-k-1464-8954-p

 

Słabe proporcje (wysoki guzik) i, zapewne, mocno wywatowane ramiona. Jeśli masz dostęp do tkmaxx, spróbuj pomierzyć marynarki włoskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Rozmiar marynarki Boggi 48 DROP 6R - nie jestem pewny czy dobrze rozumiem: różnica 6 cali między klatką a talią, krój "regular"? Jeśli ktoś miał do czynienia z ww. firmą i byłby tak uprzejmy napisać czy dla wymiarów 106cm w klatce i 86cm w talii taki rozmiar jest odpowiedni to byłbym wdzięczny.

 

Generalnie oznacza różnicę w rozmiarze marynarki i spodni, czyli - pośrednio - taliowanie. Przeliczanie na cale nie ma sensu, bo 8 cali dałoby prawie 20.5 cm różnicy pomiędzy klatą i talią, a takich marynarek RTW (w typowych rozmiarach) nie widziałem na oczy. Z reguły różnica wynosi 6-10 cm. Nie mam marynarek Boggi, ale jeśli stosują włoską rozmiarówkę, to 48 będzie na około 100 w klacie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy macie jakieś doświadczenie z rozmiarówką Bytomia? W interesujących mnie marynarkach (wzrost 182) brak jest rozmiaru 182/100, numeracja rozpoczyna się od 182/104. Czy mam rozumieć, że ich 104 to odpowiednik tradycyjnej 100?

 

Nie mam nic z Bytomia, ale Próchnik z reguły zaniżał rozmiarówkę, podobnie w Vistuli - poza "super-slim" zawsze lepszy był rozmiar mniejszy od nominalnego (jestem szczupły, ale nie patyk). Jednak to są spekulacje, trzeba marynarkę przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy macie jakieś doświadczenie z rozmiarówką Bytomia? W interesujących mnie marynarkach (wzrost 182) brak jest rozmiaru 182/100, numeracja rozpoczyna się od 182/104. Czy mam rozumieć, że ich 104 to odpowiednik tradycyjnej 100?

Nie, nie jest to odpowiednik tradycyjnej 100. Tak mi się przynajmniej wydaje. Polecam kliknąć w brązowy napis "ZOBACZ TABELĘ ROZMIARÓW" pod każdą rozmiarówką. Ściągniesz plik w pdfie i będą tam opisane również marynarki.

 

Kiedy kupowałem garnitur miałem podobny problem do Ciebie, i prawdopodobnie w Twojej marynarce nie ma/brakuje rozmiaru 182/100, ale tak jest w większości. Nie wiem z czego to wynika. W ogóle Bytom ma dosyć dziwną politykę. Niektóre marynarki opisuje xxx/yyy/zz klasyczne A, inne xxx/yyy/zz klasyczne B, jeszcze inne S, M, L a kolejne 48, 50, 52. I połap się człowieku.

 

 

Pozwolę sobie zacytować część tabeli rozmiarów:

 

Obwód klatki piersiowej

100

104

odpowiada

 

Obwód talii marynarki mierzony w połowie odległości miedzy pierwszym a drugim guzikiem

101

105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beere, dzięki za wyczerpująca odpowiedź.

 

Wcześniej analizowałem informacje producenta co do rzeczywistych wymiarów, niemniej chciałem się zorientować czy ktoś ma już jakieś doświadczenia w tej materii. Tak jak napisałeś rozmiarówka Bytomia wydaje się dość dziwna - w interesujących mnie marynarkach brakuje np. rozmiaru 96 oraz 100... Najlepiej będzie zdecydować się na przymiarkę w sklepie stacjonarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak ocenilibyście stopień formalności tego garnituru SS:

http://eu.suitsupply.com/en/suits/sienna-blue-plain/P3707.html?start=6&cgid=Suits&prefn1=collection&prefn2=styleFit&prefv2=Classic-Sienna&srule=PriceAsc&prefv1=Fall%2FWinter

Czy w zestawie z białą koszulą, klasycznym jedwabnym krawatem i czarnymi oksfordami może on pełnić rolę garnituru granatowego tam, gdzie typowo założylibyśmy klasyczny garnitur granatowy z gładkiej wełny czesankowej, czy też do takiego garnituru lepiej pasują buty brązowe i okazja "półoficjalna"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a mógłbym prosić o uściślenie? Loake 7,5F są w miarę ok na mnie choć troszeczkę ciasne (podobnie Meerminy 7,5), a Barkery 7,5G są odrobinę za bardzo rozciągnięte, ale taki luz mi nie przeszkadza. To jaki rozmiar brać w ctshirts? Bo mogę wybrać zarówno rozmiar tradycyjny (7,5 lub 8) jak i tęgość (F lub G).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z rozmiaru 8 bierz tęgość F, a z rozmiaru 7,5 tęgość G, i wyjdzie relatywnie na to samo. :)

Niekoniecznie, trzecia prawda? :-)

Fit F będzie wielce prawdopodobnie nadal zbyt wąski (np. w okolicy śródstopia). Barker, Cheaney, marki "europejskie", w tym polskie, na typowym "zaokrąglonym" kopycie - osobom z tęższą stopą polecam, wobec osobistego doświadczenia, jednak fit G w rozmiarze zwykłym. Rozciąganie obuwia, nawet u dobrego szewca, wiąże się w sposób nieunikniony z mikro-/uszkodzeniami skóry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.