Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli obwód mojej klatki wynosi 92 cm, to na ile +/- powinienem szukać kurtki (obwód)? Czy Barbour Chelsea (rozm. M, 116 obwód) nie będzie zbyt obszerna? Większość kurtek, które mierzyłem w rozmiarze S było za małe, M-ki były ok, nie wiem tylko jakie są rozbieżności w rozmiarach różnych marek. 

 

Obstawiał bym że będzie za duża. 

Ja mam w klatce108 i jest dla mnie idealna (tylko w pasie za duża ;))

 

Kurtki Barboura (pikowane) są dostępne również w P&C w Gal. Mokotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sto lat temu debatowaliśmy o środkach do zapierania kołnierzyków/mankietów - przypomnijcie gdzie to znajdę? "Niemiec" na Wolumenie nie ma już specyfiku, którego używałem :(

 

Co prawda jestem świeżakiem i nie wiem o czym Panowie rozprawiali lata temu ale do takich celów z czystym sumieniem mogę polecić mydełko DrBeckmann z rossmana za "piątaka"

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zdjęć używanych butów lotników (wholecut), bez włożonych prawideł.

Chciałem porównać do tego jak wyglądają w porównaniu do moich Loding.

 

Znalazłem zdjęcia używanych Loake, najdziwniejsze że ktoś za używane buty do tego kiepsko wyglądające zapłacił £102.51.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Loake-Knightsbridge-Wholecut-shoe-Black-UK9-very-good-condition-199-RRP-/151141878889?nma=true&si=Dn8LAt%252BVR1o23ro940oapHjT84Q%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale 'bespoke' są relacje z zamówień;

 

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/2175-granatowy-garnitur-tadeusz-baś/

 

Na bazie swoich doświadczeń, proponowałbym zamówić 1 garnitur na początek. Odczekać trochę czasu i z nowymi przemyśleniami udać się po następny. Nasze własne wyobrażenia zmieniają się w kontakcie z rzeczywistością i z lepszym rezultatem wyjdą 2 zamówienia z odstępem czasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale może ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z tym krawcem. Wywiad robił z nim sam Szarmant :) Byłem kiedyś dać do naprawy marynarkę, robota świetna :) Mam jeszcze jedno pytanie, zna ktoś może sklep internetowy gdzie można kupić ładne i stylowe szpile do krawata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy założenie ciemnobrązowych butów i czarnego płaszcza będzie błędem (pod spodem granatowy garnitur) czy nienależy zwracać na to uwagi zważywszy że płaszcz słuzy tylko do przemieszczenia się do (i z) miejsca docelowego a potem "paraduje się" w garniturze pasującym do butów?

 

2. Czy w sytuacji gdy wybrałem się na spacer w butach ze skórzaną podeszwą (G&B levet 2318) i zaskoczył mnie leciutki deszczyk, powinienem poczynić jakieś kroki z celu zadbania o buty czy też zupełnie wystarczy osuszyć podeszwę ręcznikiem i włożyć buty w prawidła ? pytam bo to moje funkiel nówki pierwsze porządne buty i jestem przewrażliwiony (efekt "pierwszego dziecka")  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Najlepiej, jak podczas suszenia podeszwy wilgotna część nie będzie dotykała podłoża. Woda dość mocno wysusza skórę. Po kilku przemoczeniach warto zwrócić uwagę na to, czy podeszwa nie jest mocno wysuszona. Jeśli tak, najlepiej nałożyć na nią niewielką ilość tłuszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Najlepiej, jak podczas suszenia podeszwy wilgotna część nie będzie dotykała podłoża. Woda dość mocno wysusza skórę. Po kilku przemoczeniach warto zwrócić uwagę na to, czy podeszwa nie jest mocno wysuszona. Jeśli tak, najlepiej nałożyć na nią niewielką ilość tłuszczu.

Dzięki Misza, 

na szczęście dzisiejszy deszczy był bardzo delikatny (obyło się bez kałuż na mej drodze tylko mokry asfalt) i podeszwa jest ledwie wilgotna. 

Buty osuszyłem ręcznikami papierowymi, potem postawiłem go na nich a teraz właśnie profilaktycznie je powiesiłem ;) żeby sobie po oddychały swobdnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.