Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jasne. Może nie trzeba, ale warto. Przy czym tylko, jeśli będziesz miał na sobie marynarkę i krawat (niekoniecznie garnitur) - jeśli nie, lepszym wyborem będą mankiety na guziki.

2. Nie tylko możesz, ale i powinieneś. Może nie być na spinki, ale musi być biała.

3. Biała lniana na egzaminy, taka sama lub jakaś bardziej fantazyjna na zakończenie roku. I też nie musisz, ale warto :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinki ekstra.

(PrawieJak) Cthulhu rządzi :D

 

A co do pytania to bardziej bym się zastanawiał czy będą pasowały do "reszty" a nie tylko do knita. Jak dla mnie to są spinki z jajem, adekwatne raczej do jakichś luźniejszych zestawów koordynowanych :)

Właśnie taki jest mój zamiar. Garnituru nie założyłem od kilku lat i kurzy się w szafie. A na moje pierwsze spinki mnie nosi od jakiegoś czasu. Jako, że jestem kreatywnym umysłem niecierpiącym zamykać się w szablonach, to pomyślałem, że dobrze będzie rozpocząć przygodę ze spinkami w stylu humorystycznego.

BTW Takich spinek jest na pęczki na ETSY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubo69, dnia 18 Marz 2014 - 21:39, napisał:

Jak wyschnie? ;)

Wyschła dwa tyg temu ;)

Mam właściwie czas, teraz opiszę. Będzie boleć. Naczytałem się kupę opinii na zagranicznych forach o praniu kurtki w pralce, nie zależało mi na jej czyszczeniu a zmniejszeniu co było efektem ubocznym schnięcia. Zdecydowałem się. Włożyłem (po dwóch wyjściach, więc prawie nową) skórzaną kurtkę do pralki. Ustawiłem temperaturę na 60 stopni (ponoć im temperatura wyższa - tym skóra mocniej się zejdzie, ale 60 to temperatura graniczna), wirowanie...nie pamiętam na ile. Czas prania bodaj 40 minut, bez detergentów. Po praniu kurtka wyciągnięta całkowicie mokra, oczywiście ciemna, jak to zmoczona skóra. Mi zależało na jej zmniejszeniu, więc zdecydowałem by podsuszyć ją suszarką, oczywiście po uprzednim naczytaniu się o suszeniu jej w suszarce na ubrania. Ale tak delikatnie, żeby usunąć jak najwięcej wilgoci a nie wysuszyć na wiór. Generalnie suszyłem ją ze 20 minut, bez większego efektu. Położyłem ją na kaloryferze. Na drugi dzień powtórzyłem zabawę suszarką. W efekcie zaczęły pojawiać się jasne plamy suchej skóry otoczonej skórą zmoczoną. Wróciła z powrotem na kaloryfer, za chyba 2 dni (straciłem rachubę) wyschła całkowicie. Nie zauważyłem żadnych, ale to dosłownie ŻADNYCH skutków negatywnych. Skóra po natłuszczeniu i nakremowaniu kremem z pigmentem była identyczna jak przed praniem. Wymiary. Pacha-pacha 3 cm mniej. Długość całkowita 1 cm mniej. Barki minus 1,5 cm. Rękawy około 1,5 cm. Dużo strachu. Później akcję powtórzyliśmy z kurtką narzeczonej. Efekt identyczny jak w przypadku mojej, z tą różnicą że wypraliśmy ją z płynem do płukania. Róbta co chceta, to moje wynaturzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta kurtka miała jakąś podszewkę i co się z nią stało, zbiegła się proporcjonalnie czy "wisi" teraz? A sama kurtka nie zdefasonowała się jakoś?

Ta moja to kurtka o kroju marynarki, na 3 guziki, pasuje dobrze także na raczej bym się skłonił do jakiegoś profesjonalnego czyszczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące klasycznych, męskich oxfordów. Mierzyłem niedawno takie buty w jednym z salonów i zauważyłem że klapy przyszwy po założeniu buta "rozeszły się" na szerokość ok 1.5 cm. Czy takie zachowanie buta jest normalne czy jest to oznaka złego dobrania buta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące klasycznych, męskich oxfordów. Mierzyłem niedawno takie buty w jednym z salonów i zauważyłem że klapy przyszwy po założeniu buta "rozeszły się" na szerokość ok 1.5 cm. Czy takie zachowanie buta jest normalne czy jest to oznaka złego dobrania buta?

 

Poczytaj wątek o schodzeniu się przyszwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obwód mojej klatki wynosi 92 cm, to na ile +/- powinienem szukać kurtki (obwód)? Czy Barbour Chelsea (rozm. M, 116 obwód) nie będzie zbyt obszerna? Większość kurtek, które mierzyłem w rozmiarze S było za małe, M-ki były ok, nie wiem tylko jakie są rozbieżności w rozmiarach różnych marek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.