Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w sprawię prania swetrów wełnianych:

3. Jak z suszeniem? Zwykle rozkładam na ręczniku i rękawy kładę wzdłuż bocznej linii swetra, na plecach (tak jak się składa fachowo w kostkę). Ale nie wiem jak z wyżymaniem - raczej wykręcanie jest niewskazane?

 

 

Połóż sweter na dużym i czystym ręczniku w formie "wałeczka". Zawiń ręcznik na swetrze i wyżymaj ręcznik z wnętrzem. Dzięki temu ręcznik zmniejszy możliwe naciągnięcie swetra i ładnie przejmie wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piorę wszystkie wełniane swetry (kaszmir, alpaka itd.) na trybie wełna, 30 stopni i na mniejszych obrotach. Do tej pory nie miałem żadnych problemów.

Suszę rzeczy wełniane tak samo jak wszystkie inne wieszając na sznurkach/wieszakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawię prania swetrów wełnianych:

1. Prać ręcznie czy w pralce (program do prania wełny 15/30 stopni Celsjusza)?

2. Do tej pory prałem ręcznie, ale po każdym praniu na dłoniach zostają mi wełniane włókna i trochę się niepokoję mimo, że piorę w małej temperaturze przy użyciu płynu do prania wełny - czy coś jest nie tak, czy też "ten typ tak ma"?

3. Jak z suszeniem? Zwykle rozkładam na ręczniku i rękawy kładę wzdłuż bocznej linii swetra, na plecach (tak jak się składa fachowo w kostkę). Ale nie wiem jak z wyżymaniem - raczej wykręcanie jest niewskazane?

4. Jakieś inne wskazówki, sugestie i uwagi a propos czynności pielęgnacyjnych wobec wełnianych swetrów?

Ja piorę w następujący sposób i swetry wyglądają nawet po kilkunastu praniach jak nowe. 

1. Wrzucam sweter do zimnej wody z dodatkiem płynu do prania delikatnych tkanin. (woolite perła)

2. Zostawiam go swobodnie w tej wodzie na godzinkę. Plamy puszczają same bez szorowania.

3. Płuczę go dwa razy w letniej wodzie. Nie wykręcam tylko gniotę tak jak hmm ciasto na pizze. :)

4. Rozkładam go na płasko na ręczniku ale nie składam w kostkę.

5. Gdy już wyschnie to aby usunąć z niego zapach płynu którego nie lubię wkładam go do szczelnego worka i ląduje w lodówce na pół godziny.

6. Po wyjeciu kładę go na balkonie/przy otwartym oknie na godzinę. 

W efekcie mam uprany sweter bez zapachu płynu do prania, bez pozostałości zapachu po perfumach i co najważniejsze bez zabrudzeń i żadnego ubytku na kolorze.

Ważne jest to aby w czasie suszenia na ręczniku położyć go tak aby rękawy nie dotykały tułowia. Unikniesz tym sposobem tych wszystkich "małych niteczek, kulek itp"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zweryfikować pewną informację, którą gdzieś kiedyś wyczytałem.

Czy w celu zniwelowania naturalnych zagnieceń na wełnianej marynarce, które pojawiają podczas normalnego użytkowania, można powiesić ją w łazience np. na czas prysznica w gorącej wodzie, tak aby wytworzyć parę wodną?

 

Czy jest to bezpieczne dla marynarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, jest to bezpieczne, Moim zdaniem niewiele to pomaga w przypadku zagnieceń pojawiających się w przypadku normalnego użytkowania, ale jest to świetne rozwiązanie dla marynarek, które np spakowaliśmy do walizki i po wyjęciu wyglądają, jak psu z gardła wyjęte. Wtedy efekty są zauważalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dla mojej marynarki godzina w łaźni parowej jest niczym w porównaniu ze spędzeniem całej nocy na parkiecie na moich plecach. W pierwszym przypadku można mówić co najwyżej o zwiększeniu wilgotności powietrza, w drugim mamy do czynienia z  oberwaniem chmury. :D

 

I nic się nie defasonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś po wyjęciu smokingu z walizki musiałem w hotelu doprowadzić go do możliwie najlepszego stanu, a nie dysponowałem żelazkiem. Nalałem więc gorącej wody do wanny i powiesiłem smoking nad nią. Efekt był niezły. Odpowiadając zaś na pytanie Ati - nic się złego nie stało z wełną smokingu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział film "Wielkie piękno"?

Jest tam taka scena, gdy główny bohater zdejmuje koszulę a pod spodem ma coś na kształt gorsetu. Czy ktoś wie czy to faktycznie jest gorset? Może jakieś zdjęcia tego typu narzędzia tortur?

Nie oglądałem, ale czy chodzi Ci o gors (http://en.wikipedia.org/wiki/Dickey_(garment) )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie potrzebujące szybkiej odpowiedź zważywszy na nieodlegle wyjście do opery,

czy założenie na taką okazję tych ciemno brązowych brogsów G&B będzie dużym błędem

m1l2.jpg

(inną opcją są nie najpiękniejsze ecco)

czy zważywszy na ich ciemny kolor takie połączenie "ujdzie w tłoku" i obejdzie się bez publicznego linczu ;)

 

aha były by one w zestawie z granatowym garniturem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do opery ludzie ubierają się różnie - bywa, że w sweter i dżinsy. Jeśli chcesz być elegancko ubrany, to buty powinny być czarne i odpowiednio "hierarchiczne" (vide wątek obok).

 

Podziękował ;) 

Oczywiście wiem jak się ludzie stroją na przeróżne "okazyje". Oczywiście że chcialbym wyglądać elegancko i dobrze, dlatego właśnie zawitałem na łono forum.

Chciałem się tylko wywiedzieć co wybrać mając do dyspozycji, ładne klasyczne buty (tyle że ciemno brązowe) a czarne (ale niemieszczące się w kanonach klasyki). 

Twója odpowiedź tylko mnie upewniła (w tej czerni) i niejako pogoniła me myśli o zakupie porządnych czarnych butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.