Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Rising napisał:

Hmm, chciałem jasny, nie przepadam za ciemnymi. Szukałem też czegoś innego niż wszyscy goście będą mieli (klasycznie granat/błękit pewnie będzie ich pełno).

Cała sztuka w tym by wyróżnić się będąc właśnie ubranym klasycznie :) Można to zrobić dodatkami (krawat/mucha, poszetka ...) Wesele to nie bal przebierańców ;) Oczywiście jeżeli zależy Ci na byciu ubranym klasycznie ... jeżeli nie - nie potrzebujesz naszych porad :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FONos napisał:

Cała sztuka w tym by wyróżnić się będąc właśnie ubranym klasycznie :) Można to zrobić dodatkami (krawat/mucha, poszetka ...) Wesele to nie bal przebierańców ;) Oczywiście jeżeli zależy Ci na byciu ubranym klasycznie ... jeżeli nie - nie potrzebujesz naszych porad :) 

 

2 minuty temu, Servetch napisał:

Zadbaj o dopasowanie. Okazje formalne to nie miejsce na eksperymentowanie z kolorem i wzorem. Czarne buty, ponieważ to okazja formalna i wieczorowa.

No tak, tego potrzebowałem :) W takim razie Panowie, jaką muchę i poszetkę dobrać do tego garnituru? (Garnitur zostaje, czysta wełna, dobrze się w nim czuję i mi się podoba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tego potrzebowałem W takim razie Panowie, jaką muchę i poszetkę dobrać do tego garnituru? (Garnitur zostaje, czysta wełna, dobrze się w nim czuję i mi się podoba)

Skoro Ci się podoba to dobrze ze zostaje ale na wesele załóż inny;)
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, FONos napisał:

Wg mnie marynarka w rozmiarze 98 leży bardzo dobrze. Natomiast bardzo źle układają Ci się spodnie z tyłu (niezależnie od rozmiaru). Odnośnie koloru ... ja bym chyba wziął ten jaśniejszy ale to kwestia gustu :)

Dzięki, zostawiłem właśnie ten jaśniejszy 98, jest dłuższa niż standardowo, ale jakoś dobrze mi to wygląda i dobrze się w niej czuję. Reszta dzisiaj pojechała do Holandii, spodnie mają możliwość całkiem dużej korekty w górze nogawek, po prostu opinają zbytnio biodra, stąd takie dziwne układanie się, ale to się będzie dało bez problemu skorygować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rising napisał:

 

No tak, tego potrzebowałem :) W takim razie Panowie, jaką muchę i poszetkę dobrać do tego garnituru? (Garnitur zostaje, czysta wełna, dobrze się w nim czuję i mi się podoba)

Myślę, że możesz mieć problem z uzyskaniem satysfakcjonującej porady na tym forum. Oczywiście, nie wszyscy muszą ubierać się według zasad klasycznej elegancji - powiem więcej, niektórzy je okrutnie łamią, a i tak wyglądają dobrze! Ale to forum jest jednak sprofilowane właśnie na "klasyczną męską elegancję". Proponowany przez Ciebie zestaw weselny w żaden sposób się niestety w nią nie wpisuje, więc koledzy raczej nie udzielą Ci jakiejś sensownej porady. Jeśli czujesz się w tym zestawie dobrze to dołóż do niego dodatki, które pasują Tobie, nawet tę kobaltową muchę w kolorze sukienki partnerki :) 

Edit: Jeśli mimo wszystko interesuje Cię jednak "klasyczna" elegancja, ale koniecznie chciałbyś się wyróżnić z tłumu, pozwolę sobie podlinkować fajnie rozpisaną odpowiedź forumowego kolegi @mr.vintage , który kiedyś dosyć zgrabnie to ugryzł.

https://mrvintage.pl/2013/07/pytania-czytelnikow-4.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Planuję kupić taką muchę, bardzo mi się spodobała:

https://hisoutfit.com/muchy/1372-mucha-wiazana-sagunto-krata.html
Niestety nie mam pojęcia, jaka poszetka pasowałaby do niej. Z chęcią kupiłbym na zasadzie kontrastu, ale jaka będzie pasować?
Czy któraś z nich byłaby odpowiednia?
https://hisoutfit.com/poszetki/1206-poszetka-ames-kratka.html
https://hisoutfit.com/poszetki/1567-poszetka-picasso-niebieski.html?search_query=picasso&results=2
Jeżeli nie, co polecacie? (najlepiej również z tego sklepu, by nie płacić dwa razy za przesyłkę.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xiviali napisał:

Cześć!

Planuję kupić taką muchę, bardzo mi się spodobała:

https://hisoutfit.com/muchy/1372-mucha-wiazana-sagunto-krata.html
Niestety nie mam pojęcia, jaka poszetka pasowałaby do niej. Z chęcią kupiłbym na zasadzie kontrastu, ale jaka będzie pasować?
Czy któraś z nich byłaby odpowiednia?
https://hisoutfit.com/poszetki/1206-poszetka-ames-kratka.html
https://hisoutfit.com/poszetki/1567-poszetka-picasso-niebieski.html?search_query=picasso&results=2
Jeżeli nie, co polecacie? (najlepiej również z tego sklepu, by nie płacić dwa razy za przesyłkę.

Pozdrawiam serdecznie.

Dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, xiviali napisał:

Wybacz, nie znam się, dlatego zapytałem i proszę o pomoc. Jak wszystko jest nie tak to też bym prosił o normalną odpowiedź, bo wydaje mi się, że było to ironiczne...

Tak czy inaczej, dzięki

Moim zdaniem ta mucha wygląda jak zrobiona z tkaniny koszulowej albo obrusu, ale to kwestia gustu. Osobiście wolę drobne wzory na muchach, albo jednolite z ciekawą fakturą (np. szantung, len). Taka duża, wesoła krata w przypadku muchy czy krawata pasuje raczej prezenterowi telewizji śniadaniowej

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta mucha wygląda jak zrobiona z tkaniny koszulowej albo obrusu, ale to kwestia gustu. Osobiście wolę drobne wzory na muchach, albo jednolite z ciekawą fakturą (np. szantung, len). Taka duża, wesoła krata w przypadku muchy czy krawata pasuje raczej prezenterowi telewizji śniadaniowej
Dzięki za konstruktywną opinię :) a umiałbyś coś polecić wraz z poszetką nieco bardziej casualowego niż jednolite, ale w porządku np. z tamtej strony, albo jakiejś innej, ale w podobnych cenach.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy do czego ma pasować. Na jaką okazję? Na co dzień? Mają tego sporo, więc musisz sam wybrać. Ale ogólnie duże wzory na muchach nie wyglądają dobrze. Ja osobiście lubię jednolite tak jak napisałem i jeśli miałbym polecać komuś pierwszy zakup muchy to właśnie coś tego typu:

https://hisoutfit.com/muchy/894-mucha-wiazana-otero.html

Taka mucha będzie uniwersalna, dobra nawet na bardziej formalne okazje

Z poszetkami jest prościej, bo duże wzory wcale nie przeszkadzają - zależy jak się ją ułoży

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą muchę już mam - niestety gotową z Vistuli, ciemnogranatową w białe kropki, na razie ją również zostawię, także w innym kolorze szukam.

Szukam muchy na co dzień, na drobne okazje, niekoniecznie do białej koszuli.

A do tej wysłanej przez Ciebie będą pasowały kolorowe poszetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie work in progress i słaba jakość zdjęcia, ale przypominam, że na warsztacie jest garnitur Hugo Boss, o dość konserwatywnym kroju, na 2.5 guzika znaleziony w ciuszku za 40 PLN. Co zrobiliśmy do tej pory to skrócenie marynarki (przód będzie jeszcze wykańczany). Zwężenie marynarki o jakieś 2cm. Zwężenie spodni. 

Teraz zleciłem skrócenie rękawów w marynarce o 1cm i skrócenie nogawek pod buty. Moja prawa noga ma już ustalona długość a lewa ma jeszcze harmonijkę.

Czy macie jakieś sugestie ? Moja krawcowa okazała się bardzo "młodzieżową" osobą, ma coraz więcej ludzi zlecających jej taliowanie marynarek, zwężanie spodni itp. 

 

IMG_20180423_142917106.thumb.jpg.19357125aafef5cd9f30c1a87986d76b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dziś dałem popis w innym wątku jako frustrat i sztywniak, któremu nie podobają się wzorzyste koszule, mogę więc śmiało uwiarygadniać ten wizerunek,  bo reanimacja niemodnej odzieży też mi się nie podoba;-)

Ramiona pozostały kwadratowe, rękawy są workowate, linie taliowania są nierówne i będą wizualnie przeszkadzać (wiem, bo sam tak miałem kilkakrotnie); nie lubię fasonu 2,5 guzika (czemu też już dałem wyraz), ale tu jest jakieś 2 i trzy czwarte, chyba że ma być po prostu trzy. Kolor garnituru to rzecz gustu. Skrócenie już trafnie skomentował @mayor. Spodnie chyba OK, nie widać.

Moim zdaniem nie warto, bo nawet jeśli krawcowa jest dobra, to w ostatecznym rozrachunku nie będziesz czuł się w tym garniturze dobrze (podkreślam: moim zdaniem).

A żeby nie było tak na kwintę:

- value for money jest, bo w momencie zakupu garnitur stanowił równowartość skarpetek, a po przeróbkach pewnie dobił do wartości krawata. Pytanie, czy w ogóle warto garnitur za powiedzmy 200 zł. Ja jeżeli już bym coś reanimował, to może jakiegoś vintage Huntsmana...

- nadrzędna zasada: jeśli Tobie się podoba, to żaden guru insta, snapa czy co tam jeszcze młodzież wyznaje nie ma tu nic do powiedzenia. Można lepiej wyglądać w takim garniturze za 40 zł po przeróbkach, jeśli się jest wyprostowanym i uśmiechniętym, niż w SuitSupply zgarbionym i powłóczącym nogami z nieszczęścia, że znowu kolejny dzień w korpo... Jednak tu warunek: dobre i czyste buty;-)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayor napisałem wyraźnie, marynarka została skrócona, ale doły nie są jeszcze wykończone na okrągło. Krawcowa chciała się upewnić, że to jest długość o którą mi chodziło.

@lubo69 zgadzam się, ramiona są trochę zbrojowate, rękawy mogłyby być lekko węższe (mam marynarkę Havana z SuSu i tam jest idealny Slim fit jak lubię), ale ja naprawdę ostatni raz miałem na sobie pełny garnitur w sierpniu 2016 roku ;) teraz podinwestowałem w 3 marynarki i 2-3 lepsze pary spodni do koordynowania (szykuje mi się regularne wykładanie na uniwersytecie od Listopada), a ten garnitur będzie mnie kosztował 170zl przed pralnią chemiczną, więc traktuję to w kategorii eksperymentu. Jak będę miał swój docelowy garnitur za powiedzmy 1600zl to będę wiedział jaka poprawka jakie ma konsekwencje w końcowym odbiorze garnituru.

Dam znać jak wygląda produkt końcowy, ale może mi się nie udać go odebrać w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, vetin napisał:

Siemanko co myslicie o czarnym krawacie do tego zestawu? + czarne oksfordy i biala koszula

lub błękitny krawat?

Obie propozycje brzmią koszmarnie (krawaty). Czarny krawat nadaje się albo na pogrzeb, albo do zestawu black&white (czarny garnitur i buty, biała koszula - Men in Black). Błękitny krawat... jeśli mamy ten sam kolor na myśli, to zastanawiam się, czy kiedyś pomyślałem o tym, żeby pomyśleć o założeniu takiego krawata. No może do stylówy na detektywa Crocketta (Miami Vice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny krawat - trudny temat, unikałbym. Do białej koszuli i czarnych Oksfordów dobrałbym może trochę nudny i oczywisty, ale niezastąpiony granat. Poza tym prawie wszystkie kolorowe krawaty będą wyglądały dobrze. Ja bym poszedł w brąz, rudy, zieleń. Dobrze żeby materiał krawata był matowy, z niejednorodną fakturą, nawiązując w ten sposób do melanżu garnituru. Wszelkie wzory typu pasy, paisley, wzory geometryczne będą wyglądały dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mosze napisał:

Obie propozycje brzmią koszmarnie (krawaty). Czarny krawat nadaje się albo na pogrzeb, albo do zestawu black&white (czarny garnitur i buty, biała koszula - Men in Black). Błękitny krawat... jeśli mamy ten sam kolor na myśli, to zastanawiam się, czy kiedyś pomyślałem o tym, żeby pomyśleć o założeniu takiego krawata. No może do stylówy na detektywa Crocketta (Miami Vice).

Sonny nie nosił krawatów :angry:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lubo69 napisał:

Ramiona pozostały kwadratowe, rękawy są workowate, linie taliowania są nierówne i będą wizualnie przeszkadzać (wiem, bo sam tak miałem kilkakrotnie); nie lubię fasonu 2,5 guzika (czemu też już dałem wyraz), ale tu jest jakieś 2 i trzy czwarte, chyba że ma być po prostu trzy. @mayor

 

To jest marynarka na trzy guziki, bez jakiegoś specjalnego zaklinania rzeczywistości, natomiast oczywiście można ją nosić tak jak na zdjęciu - z zapiętym tylko środkowym.

Swoją drogą, bardzo to przypomina klasyczny krój mediolański (Canali, Corneliani Mainline, tylko klapy tam szersze)  który z jakiegoś powodu praktycznie nie istnieje w świadomości classic-menswear-netu, pewnie dlatego, że SuSu takiego nie robi ;-) Coś w tym stylu:

canalisuitexample.JPG.b6403fa67aa5de8897b69e7d29c68b52.JPG

Wbrew zdjęciom i przeczuciom, jest to krój, którym na wielu osobach, zwłaszcza o nieidealnej sylwetce, wygląda bardzo dobrze, aczkolwiek też całkiem inaczej niż 99% tego, co widać na blogach, forach i CMDS-ach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziko czy próbowałbyś na moim miejscu poprosić o zaprasowanie klap niżej na typowe 2.5 guzika ? On i tak idzie do pralni i będę poprawiał kanty na spodniach, więc te klapy to żadna dodatkowa praca. Widziałem na necie kilka marynarek 2.5 guzika i dobrze ułożone klapy na wysokiej osobie z w miarę rozbudowaną klatką powinny wyglądać podobnie do 2 guzikowego.

Jeszcze raz podkreślam, że jest to dość staromodny krój i nie zaklinam rzeczywistości, po prostu chcę zobaczyć co z tego garnituru da się wycisnąć.

@vetin @mosze

A coś takiego ?

14624800_1274402699278888_8951076212709523456_n.jpg.eb44f7fce5d8e748cf08bc499a7abb7c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.