Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kamil1987 napisał:

Czy taka marynarka o deseniu "navy, pinstripe" nadaje się do sparowania z czymkolwiek innym niż spodnie o identycznym wzorze ?

 

Zdecydowanie nie nadaje się.Jedynie w komplecie ze spodniami od garnituru ,którego jest częścią. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widać mój powyższy wpis z marynarką ? 

Sprawdzam, bo na forum wyświetla się informacja, ze ostatni wpis w tym wątku jest od @mosze z 16 lutego.

W ogóle to przyszło mi kilka powiadomień o nowych odpowiedziach w tym wątku, które kierują do już istniejących wpisów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kamil1987 napisał:

Czy taka marynarka o deseniu "navy, pinstripe" nadaje się do sparowania z czymkolwiek innym niż spodnie o identycznym wzorze ?

Można spróbować ze spodniami w kolorze prążka, ale ja w ogóle zrezygnowałem z tego typu marynarek (noszonych osobno, bez spodni od kompletu, czyli garnituru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mayor napisał:

W US jeżeli ktoś nosi marynarkę pinstripe w połączeniu z obcymi spodniami, to jest sygnał ,że jego garderoba pochodzi z thrift store.

Dokładnie coś takiego przeczytałem poniewczasie, gdyż kupiłem tę marynarkę osobno. Dopiero po dłuższym wyszukiwaniu okazało się, ze ona ma spodnie do kompletu, których nie było razem z nią. Na szczęście znalazłem już spodnie z identycznego materiału i wygląda na to, ze niechcący kupiłem sobie garnitur zamiast marynarki ;)

@mosze dzięki również za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych,

Kilka nadchodzących okazji zmobilizowało mnie do zakupu garnituru. No i nie jest to takie proste...

Zacząłem od przymiarek do SS Napoli i Sienna. Jako, że mam proporcje raczej krasnoluda wybrałem wersje krótsze. Wg pomiarów powinienem się zmieścić do 26. Okazał się sporo za mały. Na zdjęciach najpierw Napoli 28 i Sienna 27. Dalej CT krój prosty, który wg ich tabeli odpowiadam mojemu rozmiarowi.  Mam świadomość, że rękawy wszędzie są za długie i że da się to łatwo skorygować. Martwią mnie najbardziej plecy. W jakim kierunku szukać, by ten obszar poprawić? Może też się za bardzo prostowałem do zdjęć i stąd ten dramat. Za kołnierzem w przypadku obu SS pojawia się też spora pozioma fałdka. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

SS Napoli 28 przód.jpg

SS Napoli 28 tył.jpg

Sinna 27 przód.jpg

Sinna 27 tył.jpg

CT przód.jpg

CT doite tył.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kamil1987 napisał:

Czy taka marynarka o deseniu "navy, pinstripe" nadaje się do sparowania z czymkolwiek innym niż spodnie o identycznym wzorze ?

Można spróbować ze spodniami w kolorze prążka, ale ja w ogóle zrezygnowałem z tego typu marynarek (noszonych osobno, bez spodni od kompletu, czyli garnituru).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, czy z tą marynarką jest wszystko ok? Czy dobrze mam wrażenie, że jest lekko za duża w barkach? A dokładniej... w prawym barku? Przy lewym tego tak nie widać. (tak, wiem, wyłogi koszuli, ale mniejsza z tym 1f603.png:D).

W ogóle mam wrażenie, że coś nie tak jest z tym modelem (Massimo). Pierwszy egzemplarz, który przymierzałem, leżał idealnie (ale mogę się mylić, było to jakiś czas temu). Drugi miał źle wszyty jeden rękaw. Teraz to...:/ A już się cieszyłem, bo miałem dość duży problem ze znalezieniem marynarki, która nie ma z 20 cm w talii za dużo.

 5a9d4f3e42ddd_caly2.thumb.png.04c06cae42b8e98aeaf05a19ffa7878c.png5a9d4f3306449_caly1.thumb.png.61b919865d2ff2bc89feb7820e6ccc82.png3.thumb.png.f8c853bcde6acd73a4cba1051a3c64f2.png1.thumb.png.3097d1bb431462b0008656076c5a3918.pnglewy.thumb.png.1ebf779660bae86d951ac0e8a08f3320.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mogę prosić o konsultację z kamizelkami od Zack Roman oraz koszulą Vistuli?

Poniżej wklejam zdjęcia. W sumie to wydaje mi się, że obie kamizelki dobrze leżą, z jakimiś drobnymi wadami na plecach i przy dwurzędówce przy jednej z klap (lekko odstaje), ale w sumie skłaniałbym się do zostawienia obu.

Co do koszuli, to wydaje mi się, że jak na casualową koszulę z fajnego materiału jeansowo-flanelo-podobnego za 100 zł całkiem daje radę w ramionach i klatce, przy czym wymagałaby taliowania (a, co ciekawe, to krój rzekomo super slim), ale zastanawiam się czy mi się chce bawić w to - co myślicie? Warte to zachodu?

P1060004.JPG

P1060006.JPG

P1060007.JPG

P1060008.JPG

P1060010.JPG

P1060017.JPG

P1060018.JPG

P1060011.JPG

P1060014.JPG

P1060015.JPG

P1060016.JPG

P1060019.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szydlowsky, to prawda, nieopatrznie do przymiarki wybrałem jeansy, które akurat wyszły prosto z pralki i suszarki, co sprawia, że kurczą się o dobry rozmiar i muszę je najpierw trochę "rozruszać" w domu, zanim jestem gotów wyjść w nich do ludzi :) Aczkolwiek faktycznie, może wrzucenie fotki w takich spodniach na forum dotyczącym elegancji jest lekkim faux pas.

Tym niemniej, prosiłbym również o opinię dot. części garderoby objętych pytaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....czyli nikt się nie pokusi o poradę czy dobrze leżą te kamizelki? Przyznam, że muszę podjąć decyzję o ich ewentualnym odesłaniu lub nie praktycznie do dzisiaj, bo jutro mam ostatni dzień na ich zwrot, potem mam wyjazd, zresztą związany też z okazją, podczas której mógłbym wystąpić w jednej z nich (jednorzędówka) - z góry dzięki :) Postarajcie się nie patrzeć poniżej kamizelki, na spodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pi_senny - akurat obie kamizelki są od Romana - doprecyzujesz?

Koszulę chyba jednak i tak zwrócę, jakoś mi się nie chce z nią bawić z przeróbkami jednak.

@Blondas - dzięki za opinię, to tak naprawdę tylko jedna dwurzędówka, tylko jej zrobiłem więcej zdjęć. Właśnie się zastanawiam czy jest za krótka rzeczywiście? Wiem, że na jednym zdjęciu koszula wyszła trochę z tyłu, ale to raczej efekt tego, że koszula była niestarannie wsadzona do spodni. Z przodu wydawało mi się, że długość jest ok - zawsze rozumiałem, że dwurzędowe kamizelki są właśnie raczej nieco krótsze niż jednorzędowe (ale może się mylę?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem garnituru ze zdjęć. W związku z tym, że mam małe doświadczenie w temacie zakupu garniturów proszę o radę. Czy garnitur leży na mnie poprawnie? Jakie poprawki krawieckie mogą go poprawić? Czy może lepiej zrezygnować z tego modelu i szukać dalej? Dziękuję i pozdrawiam.IMG_20180308_163152.thumb.jpg.98b929d250f6f91cbd7e90311ce3071c.jpgIMG_20180308_163143.thumb.jpg.1e7663efcc2544b723f89e0ae03487dd.jpg

skaner_lpc011_2017_12_12_11_30_20_138.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur leży dobrze; mam wątpliwości, czy marynarka nie powinna być dłuższa. Reszta to kwestia stylu - mnie nie podobają się tak mocno podkreślone, "kwadratowe" ramiona (a w zasadzie "zbroja" od talii w górę) i ja takiego garnituru bym nie kupił.

Zobacz modele na stronie Suit Supply - tak wygląda to naturalnie. Oczywiście mogą robić różne triki, ale chodzi o wzorzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście do marynarki noszonej osobno. Czy taki wzór i kolor (jaśniejszy granat, delikatna krata, przewiewna 100% wełna) można nosić powiedzmy z bawełnianymi chinosami ? I czy spodnie muszą być jaśniejsze w odcieniu od marynarki czy niekoniecznie ? Mam do wyboru chinosy khaki, bordowe i granatowe, ale ciemniejsze od marynarki, co najlepiej zagra ?

Przepraszam za zmierzwioną brodę. Z góry dzięki.

IMG_20180310_200421984.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kamil1987 napisał:

Drugie podejście do marynarki noszonej osobno. Czy taki wzór i kolor (jaśniejszy granat, delikatna krata, przewiewna 100% wełna) można nosić powiedzmy z bawełnianymi chinosami ? I czy spodnie muszą być jaśniejsze w odcieniu od marynarki czy niekoniecznie ? Mam do wyboru chinosy khaki, bordowe i granatowe, ale ciemniejsze od marynarki, co najlepiej zagra ?

Przepraszam za zmierzwioną brodę. Z góry dzięki.

 

Tak jak kolega wyżej napisał, ta marynarka najlepiej pasuje do spodni od kompletu.Osieroconą można zaryzykować w zestawieniu z "formalnymi jeansami".Wiem że "formalne jeansy" to oksymoron,ale mam na uwadze ciemny naturalny denim,umiarkowanie dopasowany krój i wykończony hem (bez wywiniętych mankietów) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.