Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Giacomo de Taglia napisał:

Jeżeli będą to gyw dobrej jakości,  to i tak będziesz miał najlepsze buty na całej studniówce.

Porada z serii: jeśli wszyscy przyjdą w dresie, to wystarczy koszula.

Nie chodzi o to, żeby się ubrać LEPIEJ od innych albo w ładniejsze buty, tylko stosownie do okazji.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @mosze @faber @bart87

Postawię prawdopodobnie na czarne oxfordy ;) 

Teraz mam większy problem :( zamówiłem koszulę Lamberta w promocyjnej cenie i niestety okazało się że koszula nie jest gładka tylko w jakiś mikrowzorek (?). Oczywiście z daleka nie widać go jednak jest on dosyć irytujący + sprawia on wrażenie że koszula jest znacznie grubsza na mankietach i plisie koszuli i kołnierzu a wręcz prześwitująca na reszcie materiału. Dołączam zdjęcia:

26145114_1775094469181905_676076775_o.jp

26194487_1775094475848571_81894757_o.jpg

 

 

Jestem dośyć zażenowany zaistniałą sytuacją szczególnie że na zdjęciach nie było tego jakoś specjalnie wyraźnie widać ;/ 

Czy takie coś przejdzie na studniówkę ;/??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mosze napisał:

Porada z serii: jeśli wszyscy przyjdą w dresie, to wystarczy koszula.

Nie chodzi o to, żeby się ubrać LEPIEJ od innych albo w ładniejsze buty, tylko stosownie do okazji.

Zgoda, tylko ze dres code dla takiego wydarzenia to black tie. Ilu studniowkowiczow się do niego zastosuje? A ten który się zastosuje musi się liczyć z tym, że będzie się rzucał mocno w oczy. Mało kto się na to zdecyduje i moim zdaniem to nie będzie błąd.  Pytanie teraz jak daleko pójść w odformalnieniu stroju studniówkowego? Moim zdaniem brązowe monki to nie będzie za daleko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Giacomo de Taglia napisał:

Zgoda, tylko ze dres code dla takiego wydarzenia to black tie. Ilu studniowkowiczow się do niego zastosuje? A ten który się zastosuje musi się liczyć z tym, że będzie się rzucał mocno w oczy. Mało kto się na to zdecyduje i moim zdaniem to nie będzie błąd.  Pytanie teraz jak daleko pójść w odformalnieniu stroju studniówkowego? Moim zdaniem brązowe monki to nie będzie za daleko.

Black Tie odpada całkowicie osób ubranych w prawdziwy smoking będzie równe 0 ewentualnie jakieś marne próby z Zary czy Reserved :'). 

4 godziny temu, Giacomo de Taglia napisał:

Drogi Rekkek. Owszem, najodpowiedniejszym butem na studniówkę byłby czarny oksford, jednak nie widzę wiekszego problemu w brązowych monkach.  Jeżeli będą to gyw dobrej jakości,  to i tak będziesz miał najlepsze buty na całej studniówce. Pod warunkiem, że będzie to średni lub ciemny brąz, koniak odpada. Takie brązowe buty dobrze wypadną później na maturze, egzaminach, rozmowach o pracę. Poza tym kup te,  które Ci się podobają. Na własnym ślubie wystąpiłem w brązowych oksfordach, bo nie lubię czarnych butów. Uważam,  że pasowały genialnie do granatowego,  3 cz. garnituru. Właśnie, jeżeli wybierzesz brąz,  to do tego granatowy lub grafitowy garnitur, innej opcji nie ma. Ciekawe jak forumowicze byli ubrani na swoich studniówkach i czy któryś miał takie klasyczne buty :)

 

Owszem najodpowiedniejsze będą czarne oxfordy które idealnie nadają się na taką okazję ale czy jest jakaś zasada zabraniająca noszenia czarnych butów w dzień? Na chrzcinach/maturach/rozmowie o pracę itd? Powiem szczerze że te buty będą noszone tylko i wyłącznie do garnituru bo narazie nie widzę sensu ubierania się w marynarki czy też koszule codziennie więc do garnituru niezależnie od sytuacji te buty będą zawsze pasować (tak mi się przynajmniej wydaje). Zresztą ładne i eleganckie buty obronią się same ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej zasady, można je nosić w dzień.  Co do koszuli, wszystko zależy od tego jak będzie wyglądał cały zestaw. Teoretycznie powinna być gładka i najlepiej na spinki, ale najwazniejsze to nie przekombinowac z liczbą akcentów. Jeżeli reszta będzie stonowana, to materiał koszuli z wyraźną struktura się nada. Obawiałbym się raczej o prześwity. Biała koszula zawsze mniej lub bardziej prześwituje. Teoretycznie nie powinno się zdejmować marynarki, ale w praktyce się to robi w ferworze tanecznej zabawy. Dobrze żeby nie było widać np. zarostu na klatce... Podkoszulka tez źle wygląda. Wracając jeszcze do butów, kluczową jest wygoda. Nowe buty potrafią zepsuć cala imprezę, a gyw bywają szczególnie okrutne. Niekiedy krew się leje. Spróbuj poszukać w dziale o butach info o wygodnych markach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zamówiłem czarne oxfordy. 

W związku z tym:

-garnitur 

-buty

-białą koszulę 

-poszetke

Mam już z głowy ;)

Problem jest taki że posiadam krawat 100% jedwab z oferty sklepu Bytom w miarę przyzwoitej szerokości 8 cm w kolorze ciemnogranatowym jednak po przymiarce krawatu do garnituru wygląda on dosyć kiepsko ;/ Według mnie krawat jest po prostu za wąski zaraz po węźle. Czy krawaty republic of Ties będą lepszej jakości niż taki Bytom + delikatnie szersze? Swoją drogą co sądzicie o krawacie w kolorze butelkowej zieleni na studniówkę? Dodatkowo wstępnie planowałem iść na obie studniówki w takim samym zestawie (granatowy garnitur, biała koszula, biała poszetka, granatowy krawat, czarne akcesoria skórzane) jednak coraz bardziej rozważam właśnie coś w tym stylu na pierwszej studniówce:

e61fda2f6baddbd73097277acee5f52c.jpg

 

a taki dodatek na 2 impreze:

pol_pl_granatowa-jedwabna-mucha-z-jedwab

 

Czekam na opinie/rady/sugestie ;)

 

No i szczęśliwego nowego roku ^^

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Kupilem w TH spodnie, nazwijmy je, wiem niefachowo, o kroju "garniturowym", kolor granat marynarski z jasnym prązkiem. Trochę jednak grubsze niż tkanina na garnitur. Kolor i prążek jak w klasycznych powersuit'ach. Myślałem ze bez problemu polaczę je z jakaś posiadanaą marynarką ale zwątpiłem. Proszę o poradę z czym nosić te spodnie. Rozglądam się za jakimiś marynarkami żeby mieć zestaw koordynowany na taką porę roku jak za oknem. Dziękuję za wszelkie sugestie.

Krzysztof

Edytowane przez Szyk&Elegancja
Błąd stylistyczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Kupilem w TH spodnie, nazwijmy je, wiem niefachowo, o kroju "garniturowym", kolor granat marynarski z jasnym prązkiem. Trochę jednak grubsze niż tkanina na garnitur. Kolor i prążek jak w klasycznych powersuit'ach. Myślałem ze bez problemu polaczę je z jakaś posiadanaą marynarką ale zwątpiłem. Proszę o poradę z czym nosić te spodnie. Rozglądam się za jakimiś marynarkami żeby mieć zestaw koordynowany na taką porę roku jak za oknem. Dziękuję za wszelkie sugestie.
Krzysztof
Może jasno szara gładka marynarka? Jako że spodnie mają wzór, to marynarkę "zostawiłbym w spokoju".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z radością stwierdzam, że moje oxfordy przyszły i na dodatek rozmiar jest trafiony ;) Teraz mogę oddać garnitur do przeróbki. Wrzucam kilka zdjęć. Liczę, że wypowiecie się co do poprawy, przeróbki itd ^^ 

Na pewno po pierwsze pas. Spodnie są zdecydowanie za szerokie w pasie jednak jest to wymuszone moimi masywnymi udami: 

26241289_1780923891932296_503343877_n.jp

Po 2 nogawki. Na pewno zostaną skrócone i być może zwężone 

26241854_1780923865265632_1148874251_n.j

Nie wiem jak z marynarką to zostawiam do waszej oceny i przyszłej oceny krawca:

26235533_1780923875265631_37317651_n.jpg

 

No i na koniec bliższe zdjęcie tego nieszczęsnego węzła i krawatu: 

26552731_1780923858598966_752663103_n.jp

 

Pytanko 1.: Polecacie jakiegoś krawca w Rzeszowie/okolicach?

Pytanko 2.:Macie jakiś fajny węzeł do krawatu inny niż 4inHand?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zwężałbym spodni, aby uniknąć efektu "marchewy" (na górze szeroko, na dole wąziutko), choć zdjęcie nie jest wyraźne.

Marynarka bardzo brzydko łamie się w ramionach. Nie wiem, czy to się da skorygować.

4inhand jest prosty i atrakcyjny ze względu na asymetrię. Może nie potrafisz go odpowiednio zawiązać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mosze napisał:

Raczej nie zwężałbym spodni, aby uniknąć efektu "marchewy" (na górze szeroko, na dole wąziutko), choć zdjęcie nie jest wyraźne.

Marynarka bardzo brzydko łamie się w ramionach. Nie wiem, czy to się da skorygować.

4inhand jest prosty i atrakcyjny ze względu na asymetrię. Może nie potrafisz go odpowiednio zawiązać?

Czym moga być spowodowane te załamania na linie ramion? Jak na moje to wygląda jakby marynarka była za duża jednak wydaje mi się że w mniejszym rozmiarze (założone 104/182) wygladalbym kłuso :/ 

 

jeszcze jedno ważne pytanie bo całkiem o nim zapomniałem. To możliwe że kieszeń na poszetke jest aż tak zaszyta, że musi ją otworzyć krawiec? Marynarka jest z Bytomia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka może być zbyt szeroka w ramionach, być może również linia Twoich ramion nie jest równa (zarysowany kaptur). Tak czy owak, najlepiej, aby to obejrzał kompetentny krawiec.

Kieszonka jest zaszyta fabrycznie, ale jej otwarcie jest proste; zrobisz to sam lub zrobi to krawiec.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Harth napisał:

Czy do granatowej i niebieskiej marynarki pasują krawaty takie jak te: 123? Czy też bezpieczniej jest dobierać do nich inne kolory?

Założenie któregoś z nich nie będzie błędem, ale nr 1 i 2 będą się zapewne zlewać z marynarką i może to wyglądać nudno. Nr 3 już lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, proszę o pomoc. Zastanawiam się nad zakupem garnituru z Bytomia. Bardzo podoba mi się materiał i krój, z jednym poważnym wyjątkiem. Załączam zdjęcia. Z przodu moim zdaniem marynarka leży bardzo dobrze, z tyłu również (żadnych załamań na plecach), niestety z boku bardzo uwidacznia się usztywnienie ramion, wygląda to wręcz komicznie, jak w tych wypchanych gąbką marynarkach z lat 90tych. Nie sądzę, żeby problemem były zbyt szerokie ramiona (co chyba widać na zdjęciu od przodu). Skonsultowałem się z pracownią krawiecką, która współpracuje z salonami Bytomia w Krakowie i zaoferowano mi poprawki (stosunkowo tanio - ok. 60 zł), które polegałyby na, cytuję, "wycięciu poduszki i małym zmniejszeniu ramienia". Jednocześnie krawcowa nie brzmiała zbyt pewnie, mówiła, że dotychczas robiła jedną taką poprawkę i "klient był zadowolony". Nie chciałbym zmarnować nowego garnituru, dlatego mam wątpliwości, czy go kupić i oddać do poprawek, czy też lepiej go sobie odpuścić i szukać czegoś innego w tym stylu... Bardzo proszę o radę - czy spotkaliście się z podobnym problemem i czy waszym z daniem efekty zaproponowanych  przez krawcową poprawek będą zadowalające?

garnitur przód.jpg

garnitur bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bytom znany jest z dużych wkładów barkowych (poduszek). Duże poduszki niwelują wszelkie niedoskonałości linii ramion (załamania) i optycznie poszerzają. Jednak często wygląda to źle, nienaturalnie. W Twoim wypadku wygląda to dobrze (z przodu).

Jaki będzie efekt zmniejszenia poduszek - cieżko spekulować. Zależy to od linii ramion (czy masz je równe, czy masz załamania), ich nachylenia itp. Zmieni się kąt nachylenia, mogą się pojawić marszczenia materiału. Mogą, ale nie muszą.

Ja robiłem eksperymenty z dość sporą liczbą marynarek. Usuwałem lub dodawałem wypełnienie. Mam jednak problem związany z zarysowanym "kapturem" i załamującymi się w ramionach marynarkami. Efekty były bardzo różne. W kilku marynarkach uzyskałem linię zbliżoną do idealnej; kilku innych nie noszę, bo nie wyszło. Przeróbka nowego garnituru jest ryzykowna, można po prostu poszukać innego.

PS. Marynarka wygląda na zbyt krótką, chciaż zdjęcie nie pozwala tego jednoznacznie ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klucha,

Popieram słowa kolegi powyżej. Przeróbki wkładów barkowych to jednak dość skomplikowana operacja i ja osobiście nie zaufałbym "Pani krawcowej z Bytomia". Sam przerabiałem marynarkę, która jednak wyglądała lepiej w linii ramion niż Twoja i nie jestem zadowolony z efektu. A robił to podobno dobry krawiec w mieście. Kolega @mosze przerabiał, tak jak pisze dość sporą liczbę marynarek, a mimo tego nie wszystkie wyszły tak jak trzeba. Podejrzewam, że wraz z doświadczeniem skuteczność przeróbek wzrastała. Więc jeżeli Ty, kolego, nie masz doświadczenia w tym temacie (często trzeba nakierować krawca w obranym przez nas kierunku) raczej odpuść takiego typu przeróbki. 

P. S.  Co jest z kozerką w pokazywanej przez Ciebie marynarce? Wygląda dziwnie, choć to być może wynika z jakości zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.