Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie będzie gafą założenie czarnych oxfordów ćwierć/pół-brogsów (bez medalionu) do czarnego/granatowego garnituru w sytuacjach formalnach? Moje najbardziej formalne sytuacje to własne koncerty z orkiestrą lub też wyjście do filharmonii.

Zdaję sobie sprawę, że najlepszym wyjściem byłyby gładkie, ale dużo łatwiej byłoby upolować seconds Meermina właśnie brogsy. Normalne oxfordy idą po ~450zł, a to wykracza chwilowo poza budżet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pojawiła się u mnie potrzeba skombinowania jednego stroju na bale wieczorne i inne nieco bardziej podniosłe okazje (kolacje okolicznościowe, uroczystości, etc) - wszystko porą wieczorową.

Dress code oscyluje wokół: "formal, optional black tie".

Z racji tego, iż wysoce formalnych garniturów nie mam w zwyczaju nosić (brak powodów ku temu póki co), a smoking jest jedną z ostatnich rzeczy na liście ubrań, które miałbym ubierać, zastanawiam się jak powyższe rozwiązać, by nie przesadzić (najprościej oczywiście kupić jedno i drugie, ale po co?).

Chyba pozostaje mi zejść do poziomu formal, odpowiedni ciemny garnitur i czarne Oxfordy. Bądź co bądź tylko to ostatnie jest elementem, który mogę wkomponować do ew. smokingu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BrotherM napisał:

Panowie, pojawiła się u mnie potrzeba skombinowania jednego stroju na bale wieczorne i inne nieco bardziej podniosłe okazje (kolacje okolicznościowe, uroczystości, etc) - wszystko porą wieczorową.

Dress code oscyluje wokół: "formal, optional black tie".

Z racji tego, iż wysoce formalnych garniturów nie mam w zwyczaju nosić (brak powodów ku temu póki co), a smoking jest jedną z ostatnich rzeczy na liście ubrań, które miałbym ubierać, zastanawiam się jak powyższe rozwiązać, by nie przesadzić (najprościej oczywiście kupić jedno i drugie, ale po co?).

Chyba pozostaje mi zejść do poziomu formal, odpowiedni ciemny garnitur i czarne Oxfordy. Bądź co bądź tylko to ostatnie jest elementem, który mogę wkomponować do ew. smokingu?

 

Garnitur niewątpliwie ma tą przewagę, że można go wykorzystać także w niewieczorowych okazjach. Z drugiej strony smoking po prostu lepiej wygląda. Ja osobiście doradzałbym raczej smoking, ale moje poglądy w tej materii są dość specyficzne. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Boruta napisał:

Garnitur niewątpliwie ma tą przewagę, że można go wykorzystać także w niewieczorowych okazjach. Z drugiej strony smoking po prostu lepiej wygląda. Ja osobiście doradzałbym raczej smoking, ale moje poglądy w tej materii są dość specyficzne. ;-)

Pytanie czy nie będę przebrany? Moje watpliwosci biorą się tez z tego, że większość ludzi w smokingu nie przyjdzie.

Inna sprawa to mam jeszcze watpliwosci interpretacyjne, bo z tego co zauwazylem funkcjonuje rozne rozumienie slowa "formal", tj czasem jako synonim white tie, a czasem jako stopień nizej niz black tie. Jakies uwagi praktyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię czarnego. Ale złamalem się i kupiłem czarną, z wyraźną fakturą marynarkę o kroju DB z firmy HAMAKI-HO. Materiał to wełna, grubo tkana. Leży na mnie bardzo dobrze. Dlatego zastanawiam się jak ją łączyć z innymi kolorami. Co nosić do oprócz szarych spodni i białej koszuli?

Czarne jeansy to oczywistość. Czerwony? Burgund? Czy tylko szarości i czerń. Może ma ktoś ciekawe zdjęcie lub pomysł jak przełamać tę "żałobę"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, właśnie dlatego czerń tak kiepsko nadaje się na marynarki sportowe. Narzucają się szare spodnie (vide stroller), ale to od razu przywołuje formalne skojarzenia. Zagra pewnie burgund, zieleń, ale te spodnie aż proszą się o brązowe buty, co z czarną marynarką może nie wypalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebowałbym porady co do długości marynarki. Jest to Mr. Elegant z Lancerto&Mr.Vintage, zresztą pewnie zaraz dostrzeżecie, że fotki robione w salonie Lancerto, rozmiar 50, z przypiętymi z tyłu szpilkami obrazującymi jak będzie trzeba ją wytaliować (rozmiar 48 leży dobrze, ale jest za krótki).

Rozmiarowi 50 też nic by się nie stało, jakby był dłuższy, ale nie jestem w stanie znaleźć marynarki na mnie leżącej dobrze pod kątem wzrostu. W tej czuję się dobrze (w sensie komfortu i wygody noszenia, swobodnego ruchu rękami, brak efektu X przy guziku), z lekkim zastrzeżeniem co do tej długości - czy aby nie za krótka, przy czym jak rozumiem sportowe marynarki mogą być jednak nieco krótsze niż garniturowe i tutaj to odejście od proporcji 50/50 może mieć miejsce o parę procent (wg mojego pomiaru w sklepie tutaj proporcja to 56% długości sylwetki mierzonej od miejsca gdzie spodnie opadają na stopę do 44% od karku marynarki do jej najniższego punktu). Nie robiłem zdjęcia z tyłu, ale z tyłu leży dobrze, odkrywając natomiast z 1,5-2 cm dolnej części pośladków.

Sorry za słabej jakości zdjęcia i kadrowanie, ale robione na wyładowanej baterii (więc bez flesza) w warunkach sklepowych.

Prośba o poradę - czy długość tej marynarki ją dyskwalifikuje jako marynarkę do zastosowania do jeansów, chinosów, spodni flanelowych w sezonie jesień/zima, wczesna wiosna?

Przyznam, że jestem dość zdesperowany, żeby coś kupić w granacie, ale też nie chcę wyrzucać kasy w błoto na coś, co nie będzie się nadawać do noszenia (np. na marynarkę po prostu za krótką lub na sieciówki z jakimiś wąskimi klapami i długością do pępka, natomiast w Milerze nie ma dla mnie póki co rozmiarów żadnych dostępnych - 182/100 to mój rozmiar, a budżet, jakiego absolutnie nie chciałbym przekroczyć to 900 zł, więc SuSu odpada).

Z góry dzięki za pomoc!

IMG_20171126_170846a.jpg

IMG_20171126_170902a.jpg

IMG_20171126_170957a.jpg

IMG_20171126_170837a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarianoItaliano w mojej opinii marynarka jest trochę za krótka, ale na granicy przyzwoitości - jeżeli nie możesz znaleźć nic innego to od biedy się nada. Tak samo guzik jest położony trochę za wysoko, ale do przeżycia... ja za 900 złotych wolałbym już marynarkę która będzie leżeć w miarę dobrze a nie po prostu akceptowalnie. Spróbowałbym na Twoim miejscu zamówić w Charles Tyrwhitt,. Mają świetne marynarki o dobrych proporcjach, tańsze od SS a moim zdaniem staranniej wykonane. Problemem jest trochę mniej nowoczesny krój i większe wypełnienie w ramionach, ale tragedii nie ma, jest lepiej niż w naszym Bytomiu czy Próchniku. A ich "italian travel blazer" jest w ogóle z bardzo małym wypełnieniem i wygląda świetnie. Pewnie sam bym go kupił gdyby nie to, że ich tabela rozmiarowa jest nie dla mnie (klatka mi się nie mieści ;) ). Kosztuje 200 gbp, do CT co prawie co tydzień są kody rabatowe na 10-15% więc powinieneś się zmieścic w zakładanym budżecie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka - dzięki za odpowiedź i polecenie CT, widzę, że chyba bym się łapał na jakiś rabat -20% za pierwsze zamówienie + free shipping (a może Ty masz jakieś sprawdzone źródło kodów rabatowych do CT?), przy czym zastanawia mnie ta marynarka (mówimy jak rozumiem o tej: http://www.ctshirts.com/intl/slim-fit-navy-wool-italian-travel-blazer/SEB0045NAV.html?cgid=outerwear-jackets-blazers) - czy ona nie ma jakoś bardzo wysoko guzika położonego? Tak to wygląda trochę na fotkach na stronie, zwłaszcza obawiałbym się tego w wersji long, którą chyba bym musiał brać (patrząc na długości wg strony).

Ktoś jeszcze ma może jakąś opinię o tej Lancerto &Mr.V? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2017 o 11:14, MarianoItaliano napisał:

Panowie, potrzebowałbym porady co do długości marynarki. Jest to Mr. Elegant z Lancerto&Mr.Vintage, zresztą pewnie zaraz dostrzeżecie, że fotki robione w salonie Lancerto, rozmiar 50, z przypiętymi z tyłu szpilkami obrazującymi jak będzie trzeba ją wytaliować (rozmiar 48 leży dobrze, ale jest za krótki).

Rozmiarowi 50 też nic by się nie stało, jakby był dłuższy, ale nie jestem w stanie znaleźć marynarki na mnie leżącej dobrze pod kątem wzrostu. W tej czuję się dobrze (w sensie komfortu i wygody noszenia, swobodnego ruchu rękami, brak efektu X przy guziku), z lekkim zastrzeżeniem co do tej długości - czy aby nie za krótka, przy czym jak rozumiem sportowe marynarki mogą być jednak nieco krótsze niż garniturowe i tutaj to odejście od proporcji 50/50 może mieć miejsce o parę procent (wg mojego pomiaru w sklepie tutaj proporcja to 56% długości sylwetki mierzonej od miejsca gdzie spodnie opadają na stopę do 44% od karku marynarki do jej najniższego punktu). Nie robiłem zdjęcia z tyłu, ale z tyłu leży dobrze, odkrywając natomiast z 1,5-2 cm dolnej części pośladków.

Sorry za słabej jakości zdjęcia i kadrowanie, ale robione na wyładowanej baterii (więc bez flesza) w warunkach sklepowych.

Prośba o poradę - czy długość tej marynarki ją dyskwalifikuje jako marynarkę do zastosowania do jeansów, chinosów, spodni flanelowych w sezonie jesień/zima, wczesna wiosna?

Przyznam, że jestem dość zdesperowany, żeby coś kupić w granacie, ale też nie chcę wyrzucać kasy w błoto na coś, co nie będzie się nadawać do noszenia (np. na marynarkę po prostu za krótką lub na sieciówki z jakimiś wąskimi klapami i długością do pępka, natomiast w Milerze nie ma dla mnie póki co rozmiarów żadnych dostępnych - 182/100 to mój rozmiar, a budżet, jakiego absolutnie nie chciałbym przekroczyć to 900 zł, więc SuSu odpada).

Z góry dzięki za pomoc!

IMG_20171126_170846a.jpg

IMG_20171126_170902a.jpg

IMG_20171126_170957a.jpg

IMG_20171126_170837a.jpg

Czy ktoś się jeszcze pokusi o ocenę? Temat trochę zszedł na agresywny marketing nieodstających skarpetek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się jeszcze pokusi o ocenę? Temat trochę zszedł na agresywny marketing nieodstających skarpetek
Bo temat marynarki jest trudniejszy niż skarpetek LOL ;)
Kolega polecił Ci marynarkę CT. A ja Ci jeszcze poradzę zamówienie marynarki z SuSu.
Np taką za 1069 zł
https://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-granatowy-gładki/C847.html?cgid=Jackets&prefn1=colorID&prefv1=Niebieski&prefn2=fit&prefv2=Havana&srule=PriceAsc

Lub taką za 1200
https://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-marynarka-granatowy-gładki/C4760.html?cgid=Jackets&prefn1=colorID&prefv1=Niebieski&prefn2=fit&prefv2=Havana&srule=PriceAsc

Choć przekraczają trochę Twój budżet to uważam, że warto je zamówić chociażby tylko w celu przymiarki i porównania z Lancerto czy CT.
W SuSu nie płacisz za wysyłkę i zwrot.
Sam tak zrobiłem i mogę Ci powiedzieć, że marynarki SuSu są dłuższe o ok 2-3 cm. Mi się to bardziej podobało i lepiej się w takiej marynarce czułem.
Marynarka Mr elegant ma świetny materiał i wzór też mi się podoba ale na pierwszą marynarkę wolałbym klasyczny, gładki, granatowy blezer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michau - dzięki, może się jeszcze faktycznie zastanowię nad SuSu, bo i tak finalnie chyba stamtąd zamówię garnitur granatowy (też się przymierzam do granatowego klasyka i poszukuję skąd go zamówić - Lazio w rozmiarze 48 miało za krótkie rękawy, więc może zamówię odpowiednik na wysoki wzrost - 94). Odesłać faktycznie można za darmo zawsze :)

Też wychodziłem z założenia, że fajny byłby klasyczny, gładki, granatowy blezer i z tą myślą zamawiałem Turina od Milera, ale rozmiarowo 182/96 był mały, a 182/100 brak :( Natomiast ten Mr Elegant mi się spodobał po pierwsze - z racji materiału, po drugie - lekkości i dobrego ogólnego wrażenia noszenia marynarki (może to jest ten legendarny efekt "drugiej skóry", o której pisze autor kolekcji :) ).

Gdyby Mr Elegant była dłuższa o 2 cm, brałbym ją bez wahania, a tak -zastanawiam się. Patrząc na zdjęcia - jak jest twoim zdaniem?

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1544]michau[/mention] - dzięki, może się jeszcze faktycznie zastanowię nad SuSu, bo i tak finalnie chyba stamtąd zamówię garnitur granatowy (też się przymierzam do granatowego klasyka i poszukuję skąd go zamówić - Lazio w rozmiarze 48 miało za krótkie rękawy, więc może zamówię odpowiednik na wysoki wzrost - 94). Odesłać faktycznie można za darmo zawsze
Też wychodziłem z założenia, że fajny byłby klasyczny, gładki, granatowy blezer i z tą myślą zamawiałem Turina od Milera, ale rozmiarowo 182/96 był mały, a 182/100 brak Natomiast ten Mr Elegant mi się spodobał po pierwsze - z racji materiału, po drugie - lekkości i dobrego ogólnego wrażenia noszenia marynarki (może to jest ten legendarny efekt "drugiej skóry", o której pisze autor kolekcji ).
Gdyby Mr Elegant była dłuższa o 2 cm, brałbym ją bez wahania, a tak -zastanawiam się. Patrząc na zdjęcia - jak jest twoim zdaniem?
Z góry dzięki, pozdrawiam.
Ja mogę polecić blezer od Macaroni Tomato, dobry na długość, ładny materiał, lekka konstrukcja.3e66fbec1676f4235842f4b2dc68fd21.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie czuję się specem od marynarek. Sam szukam i testuje.

Dlatego namawiam do sprawdzenia z SuSu dla porównania. Mi bardziej się podobały Havany, które też są bez wypełnienia, m.in. ze względu na długość i trochę niżej umieszczony guzik /choć wolałbym jeszcze niżej/.
Jak chcesz kupić jeszcze garnitur to sprawdź granatową Havane np. Traveller. Model Havana można zdekompletować i nosić samą marynarkę np z chinosami. Będziesz miał dwa w jednym ;)
Chyba, że jednak naprawdę potrzebujesz garnituru formalnego.

PS. Mr. E lepiej leży na Tobie niż na mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michau napisał:

Niestety nie czuję się specem od marynarek. Sam szukam i testuje.

Dlatego namawiam do sprawdzenia z SuSu dla porównania. Mi bardziej się podobały Havany, które też są bez wypełnienia, m.in. ze względu na długość i trochę niżej umieszczony guzik /choć wolałbym jeszcze niżej/.
Jak chcesz kupić jeszcze garnitur to sprawdź granatową Havane np. Traveller. Model Havana można zdekompletować i nosić samą marynarkę np z chinosami. Będziesz miał dwa w jednym ;)
Chyba, że jednak naprawdę potrzebujesz garnituru formalnego.

PS. Mr. E lepiej leży na Tobie niż na mnie ;)

Dzięki :) Słowem - jeżeli SuSu mi nie spasuje (raczej potrzebuję formalnego garnituru, więc chciałem sięgnąć po Lazio), to brać tego Mr Eleganta twoim zdaniem :) Jego cena to 800 zł, więc 100 zł poniżej budżetu, a od SuSu taniej o jeszcze więcej.

7 minut temu, JakubAnderwald napisał:

Ja mogę polecić blezer od Macaroni Tomato, dobry na długość, ładny materiał, lekka konstrukcja.3e66fbec1676f4235842f4b2dc68fd21.jpg

Ok, dzięki za sugestię - wygląda nieźle, ale na stronie widzę, że to wydatek rzędu 1300, a ja dom buduję aktualnie, muszę ciąć koszty - stąd założony budżet 900 zł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli SuSu mi nie spasuje (...) to brać tego Mr Eleganta twoim zdaniem

[/Quote]

Tak nie powiedziałem

Moim zdaniem jak wydawać taki hajs jak 8 stów to wydawać na coś pewnego, a nie coś co 'ujdzie'.

Sam wolałbym dołożyć 2-3 stówki żeby być w pełni zadowolonym.

Jeśli tak masz z Mr. E. to jesteś w domu. Jak nie, to sprawdź SuSu i będziesz miał porównanie i zastanowisz się czy chcesz dopłacać.

Ja lepiej się czułem w Havana dlatego odesłałem mr. E.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.