Skocz do zawartości

Miler Spirits & Style


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja mam pytanie odnośnie garnituru.

Rozmiarówka podaje. że marynarka w rozmiarze 176/96 ma pod pachami 100 cm, a w talii 90 cm. Tymczasem moje garnitury Vistuli w rozmiarze 92/176 mają pod pachami ok.101-102, a w talii ok. 92.

Jaka jest Wasza metoda pomiaru, bo nie chce mi się wierzyć, by różnica wynosiła ponad rozmiar, zwłaszcza że kilka postów wyżej polecono koledze o klatce 98 rozmiar 96 cm.

Proszę o wyjaśnienie, bo chciałbym zamówić do końca sierpnia :) A marynarki noszę z reguły 92 - 46, czasem mniejsze 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Miro napisał:

Ja mam pytanie odnośnie garnituru.

Rozmiarówka podaje. że marynarka w rozmiarze 176/96 ma pod pachami 100 cm, a w talii 90 cm. Tymczasem moje garnitury Vistuli w rozmiarze 92/176 mają pod pachami ok.101-102, a w talii ok. 92.

Jaka jest Wasza metoda pomiaru, bo nie chce mi się wierzyć, by różnica wynosiła ponad rozmiar, zwłaszcza że kilka postów wyżej polecono koledze o klatce 98 rozmiar 96 cm.

Proszę o wyjaśnienie, bo chciałbym zamówić do końca sierpnia :) A marynarki noszę z reguły 92 - 46, czasem mniejsze 48.

Nasz garnitur z pewnością jest mocniej dopasowany od garnituru Vistuli, jednak ciężko powiedzieć, czy różni się aż o rozmiar. Marynarki były mierzone na płasko. Najlepszym wyjściem byłaby przymiarka - oczywiście może Pan zamówić garnitur do końca sierpnia i jeżeli rozmiar okaże się nieodpowiedni - wymienić go na właściwszy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Zatem zdecyduję się chyba na 92, bo w 92 Vistuli mam trochę luzu. A w razie czego wymienię. Świetna sprawa z tym osobnym dobieraniem marynarki oraz spodni, bo spodnie na pewno w pasie będą pasować 92.

Boli mnie tylko wąska nogawka - 17 cm. Jest jakiś zapas do poszerzenia poniżej kolana?

A czy kamizelki pojawią się w ofercie do końca sierpnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

Jeśli odpowiedź na to już padła - bardzo przepraszam. Przekopałem kilka stron wątku i nie znalazłem :) Po przejrzeniu tabel rozmiarów z góry zakładam, że rozmiaru nie ustrzelę. Czy można u Was kupić i poprawić wszystko co trzeba już w pracowni, czy trzeba sobie radzić samemu? :) Budżet za cholerę nie przewiduje teraz zakupów, z drugiej strony - naprawdę trudno się oprzeć. Byłaby okazja, by zawitać od Poznania, o czym się od bardzo dawna (bez pokrycia) odgrażam.

Dzięki!
M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4inHand,

w tabeli rozmiarów marynarki największy to 194 podczas gdy przy wyborze rozmiaru marynarki największy to 192. Czy to błąd czy zle odczytuje rozmiary? Czy najlepszym rozwiązaniem będzie dla mnie zebranie pomiarów i wysłanie ich do Was w celu ustalenia dobrego rozmiaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Beny23 napisał:

@4inHand,

w tabeli rozmiarów marynarki największy to 194 podczas gdy przy wyborze rozmiaru marynarki największy to 192. Czy to błąd czy zle odczytuje rozmiary? Czy najlepszym rozwiązaniem będzie dla mnie zebranie pomiarów i wysłanie ich do Was w celu ustalenia dobrego rozmiaru?

Największy rozmiar jest na wzrost 194 - 192 jest błędem, który właśnie poprawiamy ;) Dziękujemy za czujność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. Czy podane w tabeli rozmiarów garnituru liczby dotyczą rzeczywistych wymiarów marynarki/spodni, czy też sugerowanych dla tego rozmiaru wymiarów osoby? Innymi słowy, czy garnitur ma np. 104 w klatce (2x52 pod pachami) czy też pasuje na 104 w klatce?

2. Na jakiej wysokości mierzone są uda? Sądzę, że pod krokiem, bo różnica między udem a kostką jest bardzo duża, co wskazywałoby, że spodnie szyte są "w trójkąt".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lubo69 napisał:

Dwa pytania:

1. Czy podane w tabeli rozmiarów garnituru liczby dotyczą rzeczywistych wymiarów marynarki/spodni, czy też sugerowanych dla tego rozmiaru wymiarów osoby? Innymi słowy, czy garnitur ma np. 104 w klatce (2x52 pod pachami) czy też pasuje na 104 w klatce?

2. Na jakiej wysokości mierzone są uda? Sądzę, że pod krokiem, bo różnica między udem a kostką jest bardzo duża, co wskazywałoby, że spodnie szyte są "w trójkąt".

1. Rozmiar w tabeli to rzeczywisty wymiar marynarki i spodni, mierzony na płasko. 

2. Zgadza się, jest to najszersze miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, różnica pomiędzy SuSu a Miler wynosi na udzie 10cm...

Właśnie, też to zauważyłem. Wygląda na to, że spodnie Miler są nienaturalnie szerokie w udach i nienaturalnie wąskie w kostce (ach, czy ktoś jeszcze pamięta te wpisy Tomka jakoby "męskie" spodnie miały mieć w kostce min. 20 cm?;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubo69 napisał:

Dwa pytania:

1. Czy podane w tabeli rozmiarów garnituru liczby dotyczą rzeczywistych wymiarów marynarki/spodni, czy też sugerowanych dla tego rozmiaru wymiarów osoby? Innymi słowy, czy garnitur ma np. 104 w klatce (2x52 pod pachami) czy też pasuje na 104 w klatce?

W sklepie zostałem zmierzony i mając około 103cm w klatce (z t-shirtem), rozmiar 104 slim pasował idealnie. Mierzyłem też rozmiar 100 i był lekko opięty, ale bez tragedii.

Jeśli to jest jakiś punkt odniesienia, to mam marynarkę SuSu Hudson z tegorocznej kolekcji w rozmiarze 50 i znajduje się gdzieś pomiędzy slimowym 100-104 MS&S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę po ostatnich zdjęciach, że moje obawy co do wąskich na dole nogawek były słuszne :( 

Coraz bardziej widzę włoski styl tego garnituru, więc z wielkim żalem chyba sobie odpuszczę :(

Zaskoczony trochę jestem taką stylistyką, bo na stronie Miler Szyje na ogól jest nieco odmienna stylistyka propagowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani mnie nie strasz :)

Rzeczywiście, to jest classic, zauważyłem w opisie, ale zapomniałem, że przecież slim są węższe w nogawce...

Te ze zdjęć są jeszcze akceptowalne (wg mnie), ale węższe to już zbyt "modern".

Ja noszę Vistule 92/176 super slim i tam nogawki mają 19 cm (czasem z malutkim haczykiem). I to jest szerokość wg mnie proporcjonalna i godna - że tak powiem. W omawianym garniturze ten rozmiar ma nogawkę 17 cm :( Dokładnie tyle mają wąskie fasony H&M.

Więc niestety odpadam, zbyt chudy jestem, by się jeszcze wyszczuplać ;)

A szkoda, bo w tej cenie garnitur jest bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, moja opinia opiera się tylko na wrażeniach wizualnych na podstawie zdjęć - więc jest tylko wrażeniem :( Daleko mam do Poznania.

Popełniłem spore nadużycie opiniując go całościowo - bez naocznego i "namacalnego" zapoznania się z produktem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Caporegime napisał:

Ile jest zapasu materiału w talii - inaczej mówiąc - jest z czego puścić i jeżeli tak to o ile maksimum? 

Kieszenie wewnętrzne są na wysokości talii czy klatki piersiowej? 

Jest z czego wypuścić - nie powinno być problemu z poszerzeniem talii o 2-3cm.

Kieszenie są trochę poniżej klatki piersiowej.

16 godzin temu, Miro napisał:

Ani mnie nie strasz :)

Rzeczywiście, to jest classic, zauważyłem w opisie, ale zapomniałem, że przecież slim są węższe w nogawce...

Te ze zdjęć są jeszcze akceptowalne (wg mnie), ale węższe to już zbyt "modern".

Ja noszę Vistule 92/176 super slim i tam nogawki mają 19 cm (czasem z malutkim haczykiem). I to jest szerokość wg mnie proporcjonalna i godna - że tak powiem. W omawianym garniturze ten rozmiar ma nogawkę 17 cm :( Dokładnie tyle mają wąskie fasony H&M.

Więc niestety odpadam, zbyt chudy jestem, by się jeszcze wyszczuplać ;)

A szkoda, bo w tej cenie garnitur jest bardzo OK.

Nasze nogawki są faktycznie wąskie poniżej kolana, ale udało nam się dopasować spodnie w zasadzie na wszystkich klientów - z tego powodu uważam, że naprawdę warto przymierzyć spodnie ;) jeżeli nie ma takiej możliwości, oczywiście po preorderze cały czas będzie możliwość wymiany rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.