Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Pomierzyłem Hudsona z nowej kolekcji w rozmiarze 50 (w nawiasie wymiary z tabelki):

- barki 45cm (46),

- długość od wszycia kołnierza 74.5, całkowita 78 (76 - chyba od wszycia),

- rękaw 64 (64.4),

- szerokość pod pachami 106 (110),

- talia 97 (99).

+-0.5cm

 

Nie wiem jak to wyglądało we wcześniejszych kolekcjach, ale poza tym, że jest trochę ciaśniej, to wymiary mniej więcej się pokrywają z tabelkami.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem Hudsona z nowej kolekcji w rozmiarze 50 (w nawiasie wymiary z tabelki):

- barki 45cm (46),

- długość od wszycia kołnierza 74.5, całkowita 78 (76 - chyba od wszycia),

- rękaw 64 (64.4),

- szerokość pod pachami 106 (110),

- talia 97 (99).

+-0.5cm

 

Nie wiem jak to wyglądało we wcześniejszych kolekcjach, ale poza tym, że jest trochę ciaśniej, to wymiary mniej więcej się pokrywają z tabelkami.

Wygląda na to, że też jest to wersja "mniejsza". Jednak zmniejszenie o 1 cm w barkach, 4 cm w klatce i 2 cm w talii może powodować znaczne obniżenie komfortu i wrażenie "ciasnoty", o którym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem Hudsona z nowej kolekcji w rozmiarze 50 (w nawiasie wymiary z tabelki):

- barki 45cm (46),

- długość od wszycia kołnierza 74.5, całkowita 78 (76 - chyba od wszycia),

- rękaw 64 (64.4),

- szerokość pod pachami 106 (110),

- talia 97 (99).

+-0.5cm

 

Nie wiem jak to wyglądało we wcześniejszych kolekcjach, ale poza tym, że jest trochę ciaśniej, to wymiary mniej więcej się pokrywają z tabelkami.

 

Wygląda na o numer mniejszą. Czy te wymiary nie zgadzają się przypadkiem z rozmiarem 48?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niezwykłym kupować marynarek przez Internet (a jeśli, to okazyjnie, wtedy na wymiary patrzy się zgrubnie), dokładnie pomierzyłem moje marynarki i wyniki dość mocno mnie zaskoczyły. Zwłaszcza to, że pod pachami (tak, gdzie wymiar podaje suit supply) są one sporo węższe niż mój maksymalny obwód klatki piersiowej mierzony na wdechu (bo tak się chyba powinno mierzyć)... W talii natomiast są znacznie szerze niż mój obwód w pasie... W dodatku marynarki grube zauważalnie różnią się wymiarami od marynarek z cieńszych tkanin... Dziwne to wszystko...

 

Wyszło mi, że mam w SuSu rozmiar 52, gdyby to kogoś interesowało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niezwykłym kupować marynarek przez Internet (a jeśli, to okazyjnie, wtedy na wymiary patrzy się zgrubnie), dokładnie pomierzyłem moje marynarki i wyniki dość mocno mnie zaskoczyły. Zwłaszcza to, że pod pachami (tak, gdzie wymiar podaje suit supply) są one sporo węższe niż mój maksymalny obwód klatki piersiowej mierzony na wdechu (bo tak się chyba powinno mierzyć)... W talii natomiast są znacznie szerze niż mój obwód w pasie... W dodatku marynarki grube zauważalnie różnią się wymiarami od marynarek z cieńszych tkanin... Dziwne to wszystko...

 

Wyszło mi, że mam w SuSu rozmiar 52, gdyby to kogoś interesowało :).

 

Zwróc uwagę że SuSu sugeruje pomiar na sutkach ;) , w prostej linii poziomej.

Całkowicie pod pachami zanotujesz trochę wiekszą liczbę( W moim pomiarze było to 3 cm więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niezwykłym kupować marynarek przez Internet (a jeśli, to okazyjnie, wtedy na wymiary patrzy się zgrubnie), dokładnie pomierzyłem moje marynarki i wyniki dość mocno mnie zaskoczyły. Zwłaszcza to, że pod pachami (tak, gdzie wymiar podaje suit supply) są one sporo węższe niż mój maksymalny obwód klatki piersiowej mierzony na wdechu (bo tak się chyba powinno mierzyć)... W talii natomiast są znacznie szerze niż mój obwód w pasie... W dodatku marynarki grube zauważalnie różnią się wymiarami od marynarek z cieńszych tkanin... Dziwne to wszystko...

 

Wyszło mi, że mam w SuSu rozmiar 52, gdyby to kogoś interesowało :).

 

Oj to coś chyba źle pomierzyłeś :) NIe ma opcji, aby marynarka miała węższy obwód w klatce niż faktyczny rozmiar ciała.  Co do talii to mogę sobie wyobrazić jeśli masz "przenoszoną ciążę" :)  Sprawdź lepiej raz jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja, bo klatę mierzysz pod pachami, a marynarkę - w miejscu wszycia rękawa, do kilku cm niżej. To nie to samo miejsce.

 

Też mi się tak wydaje, że to o to chodzi. To też zależy od wysokości pachy w marynarce...

 

Natomiast marynarka 5 cm obszerniejsza w talii od noszącego to jeszcze nie jest przenoszona ciąża. Pod marynarkę musi jeszcze wejść koszula, krawat, pasek, kawałek spodni...

 

Co nie wyklucza oczywiście możliwości, że źle pomierzyłem. Trudno pomierzyć marynarkę na szerokość, bo nie jest połączona szwami i guzikami, a nie zalutowana na sztywno :D Spodziewałem się jednak (bottom line) że wymiary marynarki będą bliższe wymiarom ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię zapytanie o Jorta, bo teraz to ku niemu się skłaniam. Washington może być za mocno taliowany, nie mam niestety tak atletycznej figury, a przy tym przekonał mnie argument o uniwersalności Havany. Z tym, że Havana ma na mój gust zbyt wysoko umiejscowiony guzik (Washington zresztą podobnie). Jort wydaje się mieć guzik tam, gdzie trzeba, a przy tym ma szersze klapy niż Havana...

 

Znalazłem taką recenzję (nie, żeby była jakaś bardzo odkrywcza): http://fromsqualortoballer.com/suitsupplyjortreview/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię zapytanie o Jorta, bo teraz to ku niemu się skłaniam. Washington może być za mocno taliowany, nie mam niestety tak atletycznej figury, a przy tym przekonał mnie argument o uniwersalności Havany. Z tym, że Havana ma na mój gust zbyt wysoko umiejscowiony guzik (Washington zresztą podobnie). Jort wydaje się mieć guzik tam, gdzie trzeba, a przy tym ma szersze klapy niż Havana...

 

Znalazłem taką recenzję (nie, żeby była jakaś bardzo odkrywcza): http://fromsqualortoballer.com/suitsupplyjortreview/

 

Washington i York cechują się nisko położnym guzikiem - bez porównania niżej w porównaniu z Havaną. Washington to IMO fajny krój, choć jest nieco przeszarżowany - ja bym sobie darował ostre klapy. Na wysportowaną, choć szczupłą sylwetkę to chyba najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł do mnie York w rozmiarze 26. Jestem wręcz w szoku jak idealnie trafiłem z rozmiarem dzięki automatowi na stronie SuSu... Na gorąco, wydaje mi się że tylko standardowe dopasowanie długości nogawek, marynarka leży naprawde dobrze.

Niższe położenie guzika w Yorku to nie czcze gadanie :) Wyraźnie wpływa to na prezencję i wydaje mi się że trzeba jednak to lubić. Jakość wykonania prawie idealna, tylko jedna samotna, zabłąkana nitka niezgrabnie wystaje z brustaszy. Rozczarowany jestem tylko jednym szczegółem - niefunkcyjna butonierka. Zamiast dziurki w klapie mam tylko przeszycie. Zaskakujące i rozczarowujące ;) 

Ogólna ocena może być jednak tylko pozytywna. Przymierzałem w ostatnich tygodniach naprawdę sporo garniturów w sklepach stacjonarnych. Za taką cenę nie ma absolutnie nic porównywalnego. 


ps. 

Pakowanie i zabezpieczenie ewentualnego zwrotu - perfekcyjne! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomaszJakub: jesteś jednym z niewielu zadowolonych z doradcy rozmiaru SuSu - utarło się, że podaje zawsze jeden rozmiar za mało, choć być może z uwagi na dość luźny krój York, w tym przypadku działa :) Taką butonierkę trzeba rozciąć - generalnie SuSu tak mają, choć nie wszystkie.

 

@Swordfishtrombone: jak podasz w profilu swoje wymiary, to strona będzie sugerować rozmiar - efekt jw. (choć z reguły dodatnie jednego rozmiaru daje dobre dopasowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Swordfishtrombone: jak podasz w profilu swoje wymiary, to strona będzie sugerować rozmiar - efekt jw. (choć z reguły dodatnie jednego rozmiaru daje dobre dopasowanie)

 

Spróbowałem. Zdecydowanie zaniża, i to wbrew matematyce. Jak ja mam według niego wejść w garnitur 50, jak zarówno w klatce jak i w pasie mam większe wymiary niż polecany garnitur? :/ Może skupia się na wzroście?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź numer większy, powinno być ok :D Choć uwzględniając ostatnie problemy z dotrzymywaniem rozmiarówki, nie ma pewności :) Ja mam własne przemyślenie na ten temat: SuSu propaguje mocno dopasowane do sylwetki garnitury, a te sprawdzają się wyłącznie na szczupłych osobach. Jeśli bym wcisnął się (i nawet zapiął) w rozmiar mniejszy, to skojarzenie z szynką wielkanocną byłoby całkowicie uprawnione :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście poza zaufaniem automatowi dokładnie przemyślałem sobie samodzielnie zebrane własne wymiary z tabelkami przy produkcie SuSu :) Akurat ten sam automat przy innym modelu garnituru podaje, mam wrażenie, właśnie za małą propozycję. 

Tak czy inaczej, jestem zadowolony. Brawo dla SuSu za romiarówkę "short" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.