Skocz do zawartości

[Cz.Jamroziński] Rękawiczki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Panowie, czy przy zamowieniach dosc standardowych (przykladowo kolor braz) mozna z czegos wybierac jesli chodzi o skory, czy raczej jest sredni wybor? pytam, bo mam jedna pare rekawiczek od CJ, zamawiana na odleglosc i skora jest bardzo papierowa i mowiac szczerze sredniej jakosci. Chetnie skusze sie na nowa pare, ale chcialbym tym razem uzyc skory wyzszej jakosci (nie chodzi tutaj o grubosc) tylko nie za bardzo wiem, gdzie takowa nabyc. Jesli wlasciciel zakladu ma mozliwosc sciagniecia materialu na zamowienie z dobrego zrodla, to chetnie pofatyguje sie do zakladu przy okazji nastepnej wizyty w Warszawie.

 

Apropos driving gloves - najzwyczajniej w swiecie - po co? rozumiem uzytkowanie takowych w samochodach rajdowych, klasycznych (drewniane kierownice przykladowo, chociaz to beda pewnie jakies poczatki motoryzacji), samochodach ze skladanym dachem, ale w zwyklym samochodzie z dachem i ogrzewaniem?

 

Pzdr,

T.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy przy zamowieniach dosc standardowych (przykladowo kolor braz) mozna z czegos wybierac jesli chodzi o skory, czy raczej jest sredni wybor? pytam, bo mam jedna pare rekawiczek od CJ, zamawiana na odleglosc i skora jest bardzo papierowa i mowiac szczerze sredniej jakosci. Chetnie skusze sie na nowa pare, ale chcialbym tym razem uzyc skory wyzszej jakosci (nie chodzi tutaj o grubosc) tylko nie za bardzo wiem, gdzie takowa nabyc. Jesli wlasciciel zakladu ma mozliwosc sciagniecia materialu na zamowienie z dobrego zrodla, to chetnie pofatyguje sie do zakladu przy okazji nastepnej wizyty w Warszawie.

 

Apropos driving gloves - najzwyczajniej w swiecie - po co? rozumiem uzytkowanie takowych w samochodach rajdowych, klasycznych (drewniane kierownice przykladowo, chociaz to beda pewnie jakies poczatki motoryzacji), samochodach ze skladanym dachem, ale w zwyklym samochodzie z dachem i ogrzewaniem?

 

Pzdr,

T.

Nie każdy ma dobrą, skórzaną kierownicę. W moim samochodzie jest paskudna, syntetyczna, śliska. W rękawiczkach mam lepszy chwyt a i dłonie się mniej męczą i nie bolą w długich trasach. Obecnie bez rękawiczek na kierownicy czuję się jak bez butów, niekompletny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglad wygladem ale wedlug mnie uzytkowanie rekawiczek zwiazane jest glownie z jakas konkretna przyczyna praktyczna - przykladowo niewygodne zbyt duze kierownice w klasycznych samochodach bez wspomagania, jazda przy opuszczonym dachu w srednich warunkach atmosferycznych itp. Poprostu nie widze sensu zakladania driving gloves w nowoczesnych klimatyzowanych / ogrzewanych samochodach ze wspomaganiem:) sliska kierownice jeszcze rozumiem, chociaz ile jest tego manewrowania na dlugich trasach? Glownie praca sprowadza sie do trzymania kierownicy w jednej pozycji, czy cos krece?

Probowalem prowadzic pare razy w licowkach od CJ i cholery mozna dostac przy operowaniu kierownicy jedna reka, zamsz pewnie nadawalby sie znacznie lepiej.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgadzam z brakiem sensu używania rękawiczek podczas prowadzenia nowoczesnych samochodów - driving gloves zimą, podczas mrozów, kiedy otwieramy zmrożone auto i mam dotknąć wyziębionej i nieprzyjemnej kierownicy, gałki zmiany biegów, dźwigni ręcznego są nieocenione. Potem, jak już samochód się ogrzeje, można je zwyczajnie zdjąć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "lepszą/inną"? Z tego co mówił p. Czesław to zaopatruje się w jakiejś hurtowni ale wybór tam jest jedynie pod kątem koloru a i tak nie zawsze (na swoją zieleń czekałem 6 miesięcy). Wiem, że czasem bywa też skóra z jelenia nowozelandzkiego (jak byłem w pracowni to nigdy nie było) i ircha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy rozmawiałem z nim w ub roku przy okazji zakupu kolejnej pary wyraził się jasno ze pomimo stałego źródła może (pewnie uwzgledniajac to w cenie) zorganizować inna lub jeśli dostarcze odpowiednio dużo skóry, uszyje z tej dostarczonej. Tylko w sezonie on nie ma czasu na zabawy. Takie rozwiązania najlepiej organizować pozna wiosna lub w lecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do używania rękawiczek obecnie to sam pan Jamroziński jak z nim rozmawiałem polecał używać latem żeby oszczędzić dłoniom kłopotów w przyszłości przez zimne nawiewy z klimatyzacji i się w tym z nim zgadzam.

 

Obecnie, gdy już dnie się zrobiły chłodniejsze używam swoich driving gloves do jazdy rowerem i się sprawują idealnie.

Kupiłem je z półki, ale miały troszkę z krótkie palce, więc pan Czesław wprawną ręką i drewnianymi pałeczkami rozciągnął je na idealną długość.

Nawet ktoś niecierpliwy bez czekania na uszycie może mieć najwyższej jakości rękawiczki idealnie dopasowane :)

 

Żonka moja zamawiała za to bardzo długie rękawiczki w stylu retro i przyszły pocztą nawet kilka dni wcześniej niż pan Czesław zapowiadał.

 

W skrócie - najwyższa jakość wykonania, bardzo miła i fachowa obsługa - gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.