Skocz do zawartości

[Cz.Jamroziński] Rękawiczki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Gość Mr.Sartorialist

Właśnie odebrałem rękawiczki do jazdy samochodem z pracowni P.Jamrozińskiego.

Jak tylko uda mi się zrobić sensowne zdjęcia, niezwłocznie umieszczę je na forum.

Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Przede wszystkim bardzo dobrze mogę ocenić rozmowę z rzemieślnikiem i dyskusję na temat mojego zamówienia. Potem było mierzenie wymiarów ręki, ale o samym procesie można dowiedzieć się więcej z blogu autorstwa macaroni i wpisu na temat szycia rękawiczek u Kowalskich na Chmielnej.

Moje rękawiczki wykonano ze skóry koziej. Jak mówi p.Jamroziński, ta skóra ma doskonałe właściwości pod względem rozciągania - najzwyczajnej w świecie po zdjęciu z ręki wróci do swojego pierwotnego rozmiaru. Z tego właśnie względu rękawiczki, gdy są założone, ściśle przylegają do dłoni.

Wszystkie szwy wyglądają na starannie wykonane, a skóra na produkt dobrej jakości. Za jakiś czas napiszę więcej, gdy już będę wiedział, jak się je nosi.

Pozdrawiam serdecznie

Mr.Sartorialist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zakupiłem właśnie brązowe rękawiczki z tej pracowni (110 zł). Plusem jest duży wybór rozmiarów (co ćwiartkę) i modeli. Dodatkowo można płacić kartami Visa, Mastercard, co jest rzadkością w tego typu zakładach. Jak na razie nie narzekam na nie, chociaż w porównaniu do rękawiczek pani Serafińskiej są trochę mniej wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Że tak się ostatnio mało dzieje, a efekt końcowy jest dość ciekawy, to postanowiłem zamieścić zdjęcie:

http://desmond.imageshack.us/Himg696/scaled.php?server=696&filename=rekawiczkic.jpg&res=medium

Patent o tyle mi się spodobał, bo powoduje, że po wewnętrznej stronie rękawiczki tak się nie brudzą.

Poza tym w innym temacie prezentowałem ocieplane rękawiczki na zimę tego samego rzemieślnika.

Bardzo podoba mi się staranność wykonania w obu przypadkach oraz jakość użytych skór, nie licząc lekko większej wygody, szczególnie w palcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent o tyle mi się spodobał, bo powoduje, że po wewnętrznej stronie rękawiczki tak się nie brudzą.

Poza tym w innym temacie prezentowałem ocieplane rękawiczki na zimę tego samego rzemieślnika.

Bardzo podoba mi się staranność wykonania w obu przypadkach oraz jakość użytych skór, nie licząc lekko większej wygody, szczególnie w palcach.

Mam takie same :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Chciałem zadać to samo pytanie. Pójdę i zapytam u źródła :)

EDIT:

Jestem po wizycie. Maly lokal, przyjaznie nastawiony Mistrz. Zamowilem gladkie w kolorze koniakowym zapinane na guzik od spodu.

Pobranie miary zajelo ok 5min.

Odbior w polowie przyszlego tygodnia.

Wykonanie damskich na wymiar rowniez jest mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie przekroczenia terminu, warto się do niego wybrać osobiście, mi zapomniał wysłać smsa i dopiero po 3 tygodniach się przypomniał, ale, że szyłem wiosenne rękawiczki w zimę, to też jakoś mu za złe tego nie miałem.

Bardzo fajnej skóry używa, o wiele lepiej się trzyma niż rękawiczki dostępne normalnie w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc ostatnio określiłem wstępnie kolor/odcień. Otrzymałem kilka skór do obejrzenia w świetle dziennym ale zgodnych z założeniami koloru, o którym wspomniałem.

Nie wiem czy posiada inne barwy. Wśród gotowych wiszących widziałem żółte ale granatowych nie zauważyłem, co nie oznacza, że granatu nie ma.

Najlepiej będzie podejść i zapytać osobiście lub zadzwonić.

Ewentualnie ja odbierając swoją parę w przyszłym tygodniu mogę zapytać.

Jeśli chcecie również jakieś zdjęcia skór lub gotowych rękawiczek.. zawsze moge wykonać będąc na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj ja odwiedziłem pracownię pana Czesława. Bardzo miło, zamówiłem z ciemnoczekoladowej cienkiej skóry licowej.

BTW Tak jak kiedyś kolega dsc napisał w temacie o rękawiczkach, kiedy pan Czesław zauważył, że strasznie pocą mi się dłonie, to zaproponował podszewkę z milaneza, o wiele prościej mi się dłoń wsadzało w rękawiczkę z taką podszewką. Zgodziłem się więc na to.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pana Jamrozińskiego można opisywać chyba tylko w superlatywach. Za słowa niech posłuży obraz, a ściślej - rękawiczki.

1. Jesienno-wiosenne piękne bordo. Kolor wybrałem taki, bo mi się cholernie podoba :) oraz żeby pasował do reszty (piaskowy prochowiec, granatowy płaszcz, torba koniakowa BwB in spe 8-) jesienne liście :D zielony kapelusz). Początkowo poprosiłem zupełnie bez podszewki, ale prędko okazało się, że farbują od potu, więc wypełniliśmy je bardzo cienką podszewką. Noszę je już blisko miesiąc dość intensywnie, więc na zdjęciach nie są wymuskane.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

2. Zimowe, już więcej wypełnienia (wełna + bawełna + nylon), właśnie takie będą pasować do granatowego płaszcza :) W rzeczywistości są ciemniejsze niż na zdjęciach. Wszystkie szczegóły typu przeszycia lub ich brak, długość, szerokość w nadgarstku, zapięcie, luz - ustalane z Mistrzem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://www3.picturepush.com/photo/a/11022786/640/brownie/DSC00010.jpg

http://www5.picturepush.com/photo/a/11022788/640/brownie/DSC00011.jpg

http://www4.picturepush.com/photo/a/11022792/640/brownie/DSC00012.jpg

Noszą się wyśmienicie, przylegają tak jak trzeba. Czego chcieć więcej?

http://www5.picturepush.com/photo/a/11022013/640/other/DSC00085.jpg

http://www5.picturepush.com/photo/a/11022018/640/other/DSC00086.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie Cię interesują? Ciemnej zieleni nie miał, ale po kilku dniach zadzwonił, że jednak ma :)

PS Poprawna składnia: "Czy ktoś pokusiłby się o wymienienie, jakimi kolorami skór dysponuje Pan Jamroziński?" W języku polskim orzeczenia nie stawiamy na końcu zdania pobocznego. To strasznie denerwujący anglicyzm (Would someone care enough as to share which hide colours Mr Jamrozinski offers?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.