Jump to content
macaroni

[Cz.Jamroziński] Rękawiczki

Recommended Posts

PS Poprawna składnia: "Czy ktoś pokusiłby się o wymienienie, jakimi kolorami skór dysponuje Pan Jamroziński?" W języku polskim orzeczenia nie stawiamy na końcu zdania pobocznego. To strasznie denerwujący anglicyzm (Would someone care enough as to share which hide colours Mr Jamrozinski offers?)

Dodaj, że dla ludzi, którzy o tym wiedzą ;)

PS Poprawna składnia: "Czy ktoś pokusiłby się o wymienienie, jakimi kolorami skór dysponuje Pan Jamroziński?" W języku polskim orzeczenia nie stawiamy na końcu zdania pobocznego. To strasznie denerwujący anglicyzm (Would someone care enough as to share which hide colours Mr Jamrozinski offers?)

Nie anglicyzm, ale latynizm, nota bene popularny w literackiej polszczyźnie XIX/XX w. ;)

Sorry za OT... Wiem, to się ładnie nazywa "składnia łacińska", ale obecnie to się ewidentnie bierze z lichych popupowych autotłumaczeń typu: "Zobacz, jakim blogerem jesteś!" I najgorsze, że przestaje nam to przeszkadzać.

Mam nadzieję, że w przewidywalnej przyszłości nie możemy się spodziewać kwiatków typu: "Sprawdź, jaki bank najlepszy jest!" ;)

Sorry za OT... Wiem, to się ładnie nazywa "składnia łacińska", ale obecnie to się ewidentnie bierze z lichych popupowych autotłumaczeń typu: "Zobacz, jakim blogerem jesteś!" I najgorsze, że przestaje nam to przeszkadzać.

Mam nadzieję, że w przewidywalnej przyszłości nie możemy się spodziewać kwiatków typu: "Sprawdź, jaki bank najlepszy jest!" ;)

OT do moderacji, a tymczasem przyznaję Ci rację, chociaż ja tu dziadkiem jestem. :lol:

A jakie Cię interesują? Ciemnej zieleni nie miał, ale po kilku dniach zadzwonił, że jednak ma :)

Przerywając ten uroczy offtopic 8-) - zależałoby mi głównie na granatowej skórze, najchętniej zamszowej. (ale licowa z braku laku też się nada)

Pan Czesław ma bardzo duży wybór skór, na pewno coś się znajdzie.

Tu moje zamówienie z tego tygodnia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak wszyscy lecą tylko do tego zakładu, bo został szeroko zareklamowany to tak pewnie będzie....

eye_lip - dokładnie takie rękawiczki chciałbym sobie sprawić (tylko w granacie) Będziesz miał coś przeciwko jeżeli podeślę Panu Jamrozińskiemu któreś z tych zdjęć jako wzór?

A co do popularności - reklamujcie też innych mistrzów to się zamówienia po równo rozłożą ;)

... aż dziwne, że jeszcze nie padło sakramentalne "zamówienie forumowe" :D

w "standardowym" rozmiarze,

cokolwiek by oznaczał :)

Pan Czesław ma bardzo duży wybór skór, na pewno coś się znajdzie.

Tu moje zamówienie z tego tygodnia:

(wycięte)

Eye_lip, jaka to była skóra, czy robiłeś wersję ocieplaną?

Pozdrawiam,

Red

Jest to wersja nieocieplana, po prostu poprosiłem o "zamszowe" i zostały zrobione z delikatnej brązowej licówki, z tym, że lico jest wewnątrz, a na zewnątrz surowa skóra.

Palnuje odwiedzić tego Pana pod koniec tygodnia i zamówie ocieplaną parę dla siebie. Mam nadzieje, że w zimie będą choć troche spełniać swoje zadanie, poza wygodą i wyglądem.

Palnuje odwiedzić tego Pana pod koniec tygodnia i zamówie ocieplaną parę dla siebie. Mam nadzieje, że w zimie będą choć troche spełniać swoje zadanie, poza wygodą i wyglądem.

Cieszę się.

Ja pewnie też go kiedyś odwiedzę i mam nadzieję, że rękawiczki będą fajne.

:?:shock:

Jak bede w Polsce w grudniu, to tez planuje sobie zamowic kilka par rekawiczek, boje sie jak ceny skocza do tego czasu. :D

Dobrze, ze jest kilka innych miejsc w Warszawie, w ktorych tez mozna rekawiczki zamowic. :)

Jest jeszcze jeden zakład robiący rękawiczki, dosłownie kilkanaście metrów od p. Jamrozińskiego...

Jest jeszcze jeden zakład robiący rękawiczki, dosłownie kilkanaście metrów od p. Jamrozińskiego...

Jest na tej liście, o ile chodzi Ci o ulicę Hożą.
  • Upvote 1

Tego innego zakładu na Hożej nie polecam. Swego czasu sprzedali mi za duże rękawiczki i były gorzej wykonane niż u CJ. Dobrze, że potem do niego trafiłem.

Ja z kolei polecam zakład pani Serafińskiej (ten, którego szarmant nie poleca), szczególnie jeżeli chodzi o rękawiczki wykonane ze skóry zwierząt o grubszych futrach.

• Upvote 1