Skocz do zawartości

[Cz.Jamroziński] Rękawiczki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wnioskując po ostatnich 2 zdjęciach, zgaduję, że zamawialiście internetowo? Czy podczas wizyty u Pana Jamrozińskiego? Pytam, bo opcja zamówienia przez internet bardzo by mi odpowiadała:>

 

Pierwszą parę zamówiłem w zakładzie u Pana Czesława (zostały wówczas zdjęte wymiary z mojej dłoni). Kolejną tą na zdjęciu już za pośrednictwem maila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I ja w końcu zamówiłem swoje rękawiczki u mistrza Jamrozińskiego. Wycieczka do Warszawy, jeśli mnie pamięć nie myli, na początku czerwca, dziś odebrałem wysłane Pocztą Polską rękawiczki. Nim dotarłem do samych rękawiczek przebrnąłem przez opakowanie z kroniki sejmowej - artykuł dotyczący indywidualnych kwot mlecznych :mrgreen: Fason podpatrzyłem na forum i taki też sobie zażyczyłem. Kozia skóra, lico od wewnątrz, zamsz z wierzchu dłoni, dziurki tylko z wierzchu, dopasowane. Z efektu jestem bardzo zadowolony - na przyszłość może zażyczyłbym sobie co najwyżej nieco dalej umieszczonego zapięcia, żeby zakrywały więcej dłoni. Kolor realny zbliżony do koniakowego toreb Barona. Mistrz Jamroziński w kontakcie jest absolutnie świetnym człowiekiem - mógłby tylko przenieść się do Łodzi, bo tak to niedługo będę musiał jechać po kolejna parę :D Może british racing green...

 

FeuemsG.jpg

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obie pary świetne! Rękawiczki z białej irchy są cudownie niepraktyczne - ircha zbiera brud doskonale, a biała ircha... no cóż, widać na niej wszystko. Natomiast są naprawdę piękne, a przez swoją delikatność i, nie wahajmy się użyć tego słowa, bezużyteczność (bo nie powinieneś w nich łapać niczego prócz idealnie czystych rzeczy - odpadają klamki, poręcze itd.) stają się jeszcze bardziej dekadenckie i luksusowe :).

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, brud zbierają doskonale. Na szczęście irchę można prać :) Z założenia zamówiłem je do żakietu, surduta oraz najbardziej formalnych garniturów. Po prostu jako te najbardziej wyjściowe. :) Obecnie (chyba jak każdy kto zamówił jedną parę u Pana Czesława) planuję już następne (bardziej praktyczne i nie będące jedynie fanaberią) zamówienia. ;) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Styleman napisał:

Od lat na co dzień używam rękawiczek z jasnej irchy,ostatnio odebrałem kolejna parę ,zdjecia wyżej,której używam podczas jazdy na rowerze i samochodem,oczywiście brudzą się,ale doskonale się piorą. Trzeba tylko o nie dbać a to chyba nie problem.

 

Czy mógłbyś napisać jak je pierzesz i czy ew potem jakoś je konserwujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odebrałem wczoraj rękawiczki na sezon przejściowy - maksymalnie proste i dopasowane, bez ocieplenie, czekoladowy brąz (ciemniejszy niż wyszedł na zdjęciu). Wiem, wiem, prawie jak damskie wyglądają, bo chude nadgarstki mam, no ale od tego właśnie jest bespoke :-)

cjam3.jpg

Pan Czesław ma teraz skóry mocno przetrzebione, ale w ten weekend jedzie po nowe - polecił we wtorek zaglądać, to powinien być większy wybór.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Godzinę temu, Yetiunio napisał:

Czy wejście do zakładu Pana Jamrozińskiego jest od ulicy Hożej, czy znajduje się tam jeszcze inny zakład?

Zakład p. Jamrozińskiego ma wejście od Marszałkowskiej.

Od Hożej (bardzo blisko) znajduje się inny zakład produkujący rękawiczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.