Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

Berwicki, o ile nie będą używane od święta, również wymagają zelowania. Nie można wymagać dobrego kruponu za tę cenę. W klasycznychbutach.pl jest opcja redenbacha (+50zł) ale trzeba liczyć się z okresem oczekiwania ok.2mcy. Widziałem gdzieś polski sklep online, który ma berwicki na redenbachach za 799zł od ręki.

 

Znasz adres www ? Chętnie zajrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, właśnie przyszły do mnie Berwicki 4344 Burgundy  :mrgreen:

 

http://sklep.klasycznebuty.pl/692,berwick-4344-burgundy-calf.html

 

Piękny kolor, na pograniczu ciemnego brązu i burgundu - o wieeele ładniejszy niż na fotkach sklepu :)

 

Wkrótce wrzucę fotki.

 

Poza kolorem jakość i linia świetne :)

 

Jak to porównam z półbutami Gordonami, których dwie pary przymierzałem (i odesłałem) - to kategorię wyżej. (Mam też dwie pary trzewików Gordonów - i te jakościowo są bardzo OK, choć od Berwicków - chyba - gorsze).

 

Ale najważniejsze, że chyba odnalazłem (po paru latach mierzenia i chodzenia w rożnych GB, Wittchenach, Nordach, K. Herbach) swoje kopyto - leżą jak na miarę szyte  :mrgreen:

 

To drugie moje - nazwijmy to - markowe buty - po czarnych wiedenkach Barker Nevis - i teraz już wiem na 100%, że lepiej mało, a dobrze.

 

Ma ktoś model 4344?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie przyszły do mnie Berwicki 4344 Burgundy  :mrgreen:

 

http://sklep.klasycznebuty.pl/692,berwick-4344-burgundy-calf.html

 

Piękny kolor, na pograniczu ciemnego brązu i burgundu - o wieeele ładniejszy niż na fotkach sklepu :)

 

Wkrótce wrzucę fotki.

 

Poza kolorem jakość i linia świetne :)

 

Jak to porównam z półbutami Gordonami, których dwie pary przymierzałem (i odesłałem) - to dwie kategorie wyżej. (Mam też dwie pary trzewików Gordonów - i te jakościowo są bardzo OK, choć od Berwicków gorsze).

 

Ale najważniejsze, że chyba odnalazłem (po paru latach mierzenia i chodzenia w rożnych GB, Wittchenach, Nordach, K. Herbach) swoje kopyto - leżą jak na miarę szyte  :mrgreen:

 

To drugie moje - nazwijmy to - markowe buty - po czarnych wiedenkach Barker Nevis - i teraz już wiem na 100%, że lepiej mało, a dobrze.

 

Ma ktoś model 4344?

Też się raz skusiłem na buty Berwick. Moja rada jest taka, że jeśli nie dołożyłeś do podeszwy Redenbacha czym prędzej podzeluj swoje buty.

Ja zdążyłem dwukrotnie wyjść w moich butach, a podeszwa wygląda fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanklub to od razu nie ;) Wiadomo, że cała prawda o nich wyjdzie w praniu ;)

 

Serwacy, ten model jest fabrycznie częściowo podzelowany - właśnie ta cecha była jednym czynników przemawiających za kupnem, bo nogi to jeden z moich głównych środków transportu.

 

Jak radzicie, dać od razu blaszki/żabki pod noski?

 

 

post-6480-0-02636800-1441223596_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw chodzić, a jak się to miejsce niepodzelowane fabrycznie zetrze do szwów - to podzelować tylko to miejsce niepodzelowane?

 

Ale teraz zauważyłem problem :(

Kolebki ok. 4 mm...

W obu butach. I w drugiej parze (bo zamówiłem dwa różne rozmiary do przymiarki) - tak samo, w jednym z tej drugiej pary to nawet z 6 mm.

 

Dyskwalifikacja czy może podeszwa się wygnie przy chodzeniu i dostosuje?

 

 

 

post-6480-0-66558700-1441228289_thumb.jp

post-6480-0-05056600-1441228290_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale one już są częściowo podzelowane (patrz zdjęcie kilka postów wyżej). Druga zelówkę dać?

 

Mam płacić za drugą zelówkę, jeśli specjalnie kupiłem częściowo podzelowane...

 

Swoją drogą, mam bardzo mieszane uczucia, buty za 700 zł i dwie pary z rzędu krzywe. To jest norma??

 

A jeśli podeszwa się nic nie wyprostuje - to ta kolejna zelówka musiałaby mieć minimum ze 3 mm chyba... Jak to będzie wyglądać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, umknęło mi zdjęcie powyżej.

 

W Twoim przypadku mimo wszystko podzelowałbym na całości, zelówka z prawdziwego zdarzenia ma 1,8-2 mm, reszta ułoży się w trakcie chodzenia.

 

Na przyszłość jak mogę doradzić, to w przypadku gdy od razu jest rozważane podzelowanie butów, lepiej wybrać normalne spody skórzane, a nie udziwniane. Rzadko to się zdarza, ale nawet w przypadku potrzeby wymiany późniejszej zelówki jest to prostsze i lepsze. Same szwy, zdecydowanie lepiej trzymają się też w skórze.

 

Jeżeli nawet nic byś nie robił, to buty i tak w pewnym sensie dopasują się i ułożą do stóp. Duża część obciążenia przejdzie na część kruponu za obcasem i tutaj z biegiem czasu będzie stawał się bardziej elastyczny (co nie jest za bardzo pożądane, gdyż ta część powinna być usztywniona). Inną ewentualną metodą działania, jest po prostu obniżenie wysokości obcasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was posiada ten buty

http://sklep.klasycznebuty.pl/278,berwick-242-derby-boot.html

Zastanawia mnie czy warto w nie inwestować czy lepiej dozbierać do yanko w jakiejś promo akcji. W Berwickach noszę rozmiar 42 (model 3010- oxfordy oraz monki na tym samym kopycie), zastanawiam się czy schodzić tu z rozmiarem o połówkę niżej jak sugeruje sklep? Będę wdzięczny również za informację jak ma się sprawa podeszwy a konkretnie szwu który biegnie w gumowej zelówce. Czy po sezonie użytkowania nie ulega on zrujnowaniu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was posiada ten buty

http://sklep.klasycznebuty.pl/278,berwick-242-derby-boot.html

Zastanawia mnie czy warto w nie inwestować czy lepiej dozbierać do yanko w jakiejś promo akcji. W Berwickach noszę rozmiar 42 (model 3010- oxfordy oraz monki na tym samym kopycie), zastanawiam się czy schodzić tu z rozmiarem o połówkę niżej jak sugeruje sklep? Będę wdzięczny również za informację jak ma się sprawa podeszwy a konkretnie szwu który biegnie w gumowej zelówce. Czy po sezonie użytkowania nie ulega on zrujnowaniu?

pozdrawiam

Najlepiej byłoby Yanko i Berwick porównać na żywo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam, bardzo ładne buty na bardzo zgrabnym kopycie - to chyba jeden z bardziej udanych modeli Berwicka. Nie są za tęgie, nie są też przesadnie wąskie - takie w sam raz.

Solidnie wykonane, ze skóry jestem zadowolony, ładnie pracuje.

 

Po sezonie użytkowania nic mi się z nimi nie stało, przy czym

a: ja mam dużo par butów, z 10-15 razy w nich wyszedłem

b: taka zima jak w zeszłym roku, to nie zima.

Z drugiej strony poradziły sobie z moimi potężnymi gabarytami (co nie zawsze jest takie oczywiste). 

 

Ogólnie na plus.

 

Aha, na Twoim miejscu nie schodziłbym z rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw chodzić, a jak się to miejsce niepodzelowane fabrycznie zetrze do szwów - to podzelować tylko to miejsce niepodzelowane?

 

Ale teraz zauważyłem problem :(

Kolebki ok. 4 mm...

W obu butach. I w drugiej parze (bo zamówiłem dwa różne rozmiary do przymiarki) - tak samo, w jednym z tej drugiej pary to nawet z 6 mm.

 

Dyskwalifikacja czy może podeszwa się wygnie przy chodzeniu i dostosuje?

 

Trochę wcześniej pisałem o tym problemie w modelu Burgundy 4344.

 

No i znalazło się rozwiązanie. Sklep na swój koszt odebrał buty, podzeluje mi je i przyśle z powrotem :)

Tak więc dobra postawa sklepu, a mnie rekompensata wady w postaci podzelowania zadawala w pełni.

Przy tym trzeba pochwalić bardzo dobry kontakt ze sklepem.

Mam nadzieję. że po podzelowaniu ta wada nie będzie osłabiała podeszwy i nie będzie odczuwalna.

Zatem wkrótce łamanie butów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.