Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z Kolegów użytkuje może te oto buty: http://www.sklep.klasycznebuty.pl/279,berwick-920-derby-boot.html ?

Jak się mają po dłuższym użytkowaniu? Miałem już ten model ale odesłałem i czekam na mniejszy rozmiar i jedna rzecz, która mnie trochę zaniepokoiła to dość płytko położony szew. Wręcz wystawał ponad powierzchnie podeszwy. Czy to norma w tych butach? Czy szybko się przeciera? A może radzilibyście przejść na model 242?

 

Pozdrawiam

 

Mimo płytkiego kanału na szew i jego ewentualnym starciu po dłuższym użytkowaniu nie ma to wpływu na użytkowanie obuwia. Państwa uwagi zgłaszamy producentowi. Mamy nadzieję, że w podeszwach gumowych Berwick pogłębi kanał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo płytkiego kanału na szew i jego ewentualnym starciu po dłuższym użytkowaniu nie ma to wpływu na użytkowanie obuwia. Państwa uwagi zgłaszamy producentowi. Mamy nadzieję, że w podeszwach gumowych Berwick pogłębi kanał.

Czy w związku z większym zamówieniem forumowy, planujecie również domówić 242? Chciałbym je kupić, tylko nie wiem czy się wstrzelę w rozmiarówkę, a szkoda by było żeby je odsyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jaki sposób mierzyć odpowiednio tęgość swojej stopy? Bo trzy pomiary i wyniki to 27cm +-1cm (stopa do ziemi). Na Długość 27,5cm. Model który mnie interesuje:

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/441,berwick-3010-black-calf.html

Będą to moje pierwsze buty marki, dlatego mam te wątpliwości.  ;)

Dzięki za pomoc!

PS. piszę tutaj, bo sklep nie odpowiada na moje wiadomości prywatne, a raz już odpowiedział :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stopę 27, średnio-szeroką w palcach, średnią w podbiciu i niską w palcach i mam 8 poniższych w tęgości F (choć być może lepsze byłyby 7.5) - 4344:

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/692,berwick-4344-burgundy-calf.html

 

A 3011 mam 7 (na szerokość i w podbiciu OK, pół numera krótsze mogłyby być):

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/481,berwick-3011-boxcalf-black.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś może sprawdzony sklep w którym można kupić Berwicki, inny niż klasycznebuty.pl? Pytam ponieważ w klasycznychbutach nie ma mojego rozmiaru i dowiedziałem się, że na razie na pewno się nie pojawi. Chodzi mi o model 318 w wersji black calf. Z góry dziękuje za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIedawno kupiłem Berwick 242. Oba buty mają krzywą podeszwę, różnica to ok. 0,3 i 0,5 cm. Pamiętam, że o krzywych podeszwach Dainite pisał kiedyś @szewc24 ale nie mogę odnaleźć teraz tych postów. Wśród moich butów to pierwszy taki przypadek. Napisałem do sklepu, ale swoją drogą chętnie poznam Wasze opinie. NIe wiem czy taką różnicą warto się przejmować, choć w butach za ponad 8 stów wygląda to słabo. W butach jeszcze nie chodziłem, nie wiem więc jeszcze jak to wpłynie na komfort używania.  

post-6388-0-88093800-1447677871_thumb.jp

post-6388-0-18585100-1447677876_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opnia, że but powinien płasko opierać się o podłoże, jest mylna. Pokazany efekt jest prawidłowy, oczywiście pod warunkiem, że jest to parę mm powyżej linii obcasa. Już kiedyś było to gdzieś na forum wyjaśniane. Pamiętaj, że stóp nie stawiasz na płasko.

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem - jeśli obcas opiera się płasko na podłożu a pozostała część podeszwy unosi się wówczas o te 3 czy 5 mm to jest ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem - jeśli obcas opiera się płasko na podłożu a pozostała część podeszwy unosi się wówczas o te 3 czy 5 mm to jest ok? 

 

Nie, nie jest ok. Powinna być zachowana równoległość obcasa do podłoża. Wszystkie inne odstępstwa od tej reguły, to mi.in. zastosowanie spodów gotowych, które nie są projektowane pod dane kopyto, lub też zastosowanie gotowych obcasów wraz z flekami, których wysokość i skłon nie są dostosowane do danego buta, lub też niewłaściwie wykonane ręcznie obcasy, nie uwzględniające odpowiedniego ścięcia obcasa od strony śródstopia przed montażem fleków.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest ok. Powinna być zachowana równoległość obcasa do podłoża. Wszystkie inne odstępstwa od tej reguły, to mi.in. zastosowanie spodów gotowych, które nie są projektowane pod dane kopyto, lub też zastosowanie gotowych obcasów wraz z flekami, których wysokość i skłon nie są dostosowane do danego buta, lub też niewłaściwie wykonane ręcznie obcasy, nie uwzględniające odpowiedniego ścięcia obcasa od strony śródstopia przed montażem fleków.

 

W pozostałych moich butach równoległość jest zachowana (czy to skóra czy guma). Czy taka dysproporcja się z czasem wyrówna czy lepiej buty wymienić/oddać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.