Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

Na moich świeżutkich Berwickach dopatrzyłem się kilku rys(wybrzuszeń?) https://www.dropbox.com/s/2ki7nmehj7tiy00/2016-02-12%2017.57.47.jpg?dl=0

Drzeć szaty z tego powodu czy przejść do nad tym do porządku dziennego? Dodam, że zakup z klasycznebuty.pl

 

e:poprawiony link

Edytowane przez srodkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich świeżutkich Berwickach dopatrzyłem się kilku rys(wybrzuszeń?). https://photos-6.dropbox.com/t/2/AAAxsYNIKITjMQfvt7noZWEL8QeZ8j3TuIcyYgDAPMe1wg/12/314456161/jpeg/32x32/1/_/1/2/2016-02-12%2017.57.47.jpg/EPXTlbYCGMwNIAIoAg/l8McELPGoSmmF68eSz6XFEQN0-z3OV0DDNjMtwcNMd0?size=1024x768&size_mode=3

Drzeć szaty z tego powodu czy przejść do nad tym do porządku dziennego? Dodam, że zakup z klasycznebuty.pl

Error (403)

It seems you don't belong here! You should probably sign in. Check out our Help Center and forums for help, or head back to home.

Grafika dostepna tylko dla zarejestrowanych uzytkowników DropBoxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie modelu 3637 , czy któryś z posiadaczy mógłby zmierzyć długość wnętrza buta , ewentualnie podeszwy ? Interesuje mnie rozmiar 8-8,5 ze wskazaniem na ten mniejszy .

Stopa 27,5-27,7 cm - obwód 25 cm . Proszę o radę co do wyboru rozmiaru.

Podbijam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że 8.5 będzie za duży. Ja mam stopę 27, w obwodzie ok. 24 i Berwicki derby G, na prawie identycznym kopycie mam 7 - i nie mogłyby być nic większe.  Więc Ty powinieneś celować w 7.5-8. Myślę, że bardziej w 7.5 - choć kluczowa tu jest szerokość w palcach - ja mam stopę dość szeroką w palcach, mimo to przy długości 27 cm rozmiar 7 nic nie uciska po lekkim rozchodzeniu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie, moj pierwszy post, choc faktycznie sledze forum kilka miesiecy rowniez po to aby uczyc sie na bledach innych ;) Berwick 3561 DB LS to moj 3 zakup czegos od czego moja stopa ma prawo wymagac wiecej. Wczesniej byl zakup m.in. Herring Padstow bo przyjemnie chodzi sie po biurze i ubrane ledwo dwa razy Barkery luton.

Jesli chodzi o berwicki to kupilem je na klasycznebuty.pl, dostawa na nastepny dzien, super, rozmiar idealnie, potraktowalem je tluszczem tarrago, potem pasta braz i w droge ;) Po 4 uzyciach mam mieszane uczucia, skora jest b.dobrej jakosci i jednolitej barwy, ale buty sa twarde. Podeszwa po 4 pelnodniowych uzyciach w tym dwa polaczone z kilkoma kilometrami na dworze, wyglada na bardzo zuzyta, nici w dwoch miejscach na czubkach sa przetarte. Oczywiscie nie bylo to dzien po dniu. Mysle ze powinienem je podzelowac tylko nie spodziewalem sie ze bedzie to konieczne szybciej niz uda mi sie je rozchodzic. Mimo wszystko oczekiwalem ze na poczatku beda bardziej miekkie :) Do granatowego garnituru lub dzins wizualnie sa super ale stopa pocierpiala ;)

post-8294-0-32968400-1456318373_thumb.jp

post-8294-0-73071500-1456318401_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę o radę. Kupiłem buty Berwick i w domu zauważyłem, że przy uginaniu stopy but "dziwnie" się łamie. Zastanawiam się, czy kwalifikuje się to do reklamacji i czy jest sens to reklamować. Może nie ma to znaczenia? Boję się tylko, że za kilka miesięcy/lat zrobi się z tego większy problem.

 

Poniżej dwie fotografie buta prawego (który ma rzekomy defekt) i dla porównania łamanie się buta lewego.

 

 

But prawy

IMG_20160225_155001.jpg

 

 

But prawy 2

IMG_20160225_155107.jpg

 

 

But lewy - tutaj wszystko gra

IMG_20160225_154946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym Was prosić o opinię w sprawie butów Berwick 320 (chukka)

Otóż zauważyłem dziś, że na jednym z butów miejsce łączenia pasa na jednym z butów zaczęło się nieładnie rozchodzić.

Obuwie użyte 3-4x, przechowywane na prawidłach.

Powód do niepokoju czy typowe zachowanie buta?

 

post-4315-0-74722400-1456431758_thumb.jp

 

post-4315-0-91620000-1456431768_thumb.jp

 

post-4315-0-56260200-1456431778_thumb.jp

 

post-4315-0-64308500-1456431786_thumb.jp

 

A to prawy but, u niego miejsce to wygląda estetycznie:

 

post-4315-0-94147800-1456431796_thumb.jp

 

post-4315-0-48461100-1456431807_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JankoWalski, smarowałeś podeszwę czymś?

Tak, tluszczem, postały tak kilkanascie godzin, potem starlem papierem i kilka dni pozniej ubralem pierwszy raz. Sorry jestem na wyjezdzie teraz i nie mam jak zdjec cholewek zrobic. Chodzi o to ze tluszcz rozmiekczył podeszwe czy inny czort ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że w nowych butach (jeszcze nie używanych) była nierównoległość obcasa do podłoża. Zacząłeś chodzi w butach i powstały naprężenia, czego skutek jest widoczny. Co się miało stać, to się już stało. Teraz pozostaje tylko chodzić w butach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie wyłuskiwać informacji z całego zdania - jeśli już się czepiamy poprawności rzeczowej w nim. Mowa jest o równoległości obcasa i podeszwy (wiadomo, że nie chodzi mi o całą podeszwę), bo oba czynniki - kształt podeszwy i wysokość obcasa - wpływają ne tę równoległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chodzi po prostu o, być może nieco nieudolnie nazwany przez kolegów (bo trudno mówić o równoległości czegoś co nie jest prostą), błąd objawiający się tym, że w stojącym na równej powierzchni bucie obcas dotyka podłoża tylko przednią krawędzią?

Bo to, jak mi się wydaje, jest faktyczny błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując/cytując kolegę WhiskeyPapa, który sprzedawał Double Monk Sutor Mantellassi - wszystkie pokazane powyżej buty nie są dla tych, co buty mierzą suwmiarką :)

 

Chyba najważniejsze z opinii Szewc24 umknęło uwadze: "Co się miało stać, to się już stało. Teraz pozostaje tylko chodzić w butach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zaprezentowane przez kolegę Pirata buty mają równoległy obcas i podeszwę, tylko, że podeszwa jest lekko wypukła na środku i patrząc z boku można pomyśleć, że podeszwa nie dotyka podłoża - ale dotyka, są dobrze zrobione. Problem, o którym pisał szewc24.pl jest większy, gdy po przyłożenia obcasu buta do podłoża, pod podeszwą jest luka np. 0,5-1cm nad podłożem i to jest wada, zwyczajne kolebki. Gdyby buty położyć na ziemi opadłyby w przód, a tył obcasa by się podniósł.

 

Pozostaje zazdrościć kolegom, że nie spotkali się z taką wadą w butach gyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem powyżej, śmiałym a w szczególności kategorycznym tezom czy teoriom daję się prowokować. :twisted:

Zanim przyjdzie gajowy i wygoni mnie z lasu pytanie: dlaczego w innych butach tego samego producenta but jest oparty na (prawie) całej podeszwie tj. po czubek buta? I czy z punktu widzenia mechaniki stopy tak jest lepiej? (w końcu buty są do chodzenia, czyż nie?) Przykład: St. Crispin:

_mg_0860b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.