Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

No ale chyba możesz z tym żyć, skoro buty zostały u Ciebie.

 

Czasami mam takie wrażenie oglądając "wady" butów pokazywane w wątkach o butach, że jest to szukanie dziury w całym.

 

A to jakaś szpara na 1 mm, a to odcień nie taki, a to podeszwa się ściera, szew krzywo idzie... gdzie w tym wszystkim tolerancja i świadomość, że produkcja butów gyw na wielu etapach jest ręczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując/cytując kolegę WhiskeyPapa, który sprzedawał Double Monk Sutor Mantellassi - wszystkie pokazane powyżej buty nie są dla tych, co buty mierzą suwmiarką :)

 

Chyba najważniejsze z opinii Szewc24 umknęło uwadze: "Co się miało stać, to się już stało. Teraz pozostaje tylko chodzić w butach."

Nie jestem pewien, czy zawsze uda mi się powiedzieć to, co rzeczywiście chciałbym przekazać. :oops:  Po prostu wiem, jak trudno żyć z czymś, czego nie można zaakceptować. Tamtym, być może nie do końca wyważonym, stwierdzeniem chciałem po prostu oszczędzić niektórym późniejszych zgryzot. Tak w ogóle to raczej nie jestem przeciwny (tzn. toleruję mniej groteskowe odmiany) perfekcjonizmowi, o ile nie ociera się o jednostkę chorobową, bo wtedy cierpi nie tylko sam zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie tylko proszę się nie śmiać. Otóż zamówiłem swoje pierwsze lepsze buty - berwick 2428 oraz 3010. Tylko nie wiem co zrobić z rozmiarem. Po kolei:

1. 2428 - poniżej foto gdzie mi się palec duży kończy na stopie. Noga wchodzi gładko i bez problemu w okolicy kostki czuć lekki luz, natomiast mały palec lekko uwiera. Stąd dwa pytania:

- czy nie są za długie

- czy palce się rozejda z przodu na szerokość i będzie ok po kilku wyjsciach

2. 3010. Założone z trudem. Nogę trzymają ściśle jak imadlo. W palcach z przodu niby komfort, ale przy robieniu kroków ewedentnie mi piętę ciągnie i cala stopa bardzo ściśle przylega do buta. Rozchodzą się czy są za małe? Za pierwszym podejściem w ogóle chciałem zrezygnować z mierzenia ale ładnie rozwiązałem sznurówki i się udało.

I nie wiem co zrobić :|

W załączeniu koniec stopy w 2428.

post-7989-0-93956200-1456587113_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie tylko proszę się nie śmiać. Otóż zamówiłem swoje pierwsze lepsze buty - berwick 2428 oraz 3010. Tylko nie wiem co zrobić z rozmiarem. Po kolei:

1. 2428 - poniżej foto gdzie mi się palec duży kończy na stopie. Noga wchodzi gładko i bez problemu w okolicy kostki czuć lekki luz, natomiast mały palec lekko uwiera. Stąd dwa pytania:

- czy nie są za długie

- czy palce się rozejda z przodu na szerokość i będzie ok po kilku wyjsciach

2. 3010. Założone z trudem. Nogę trzymają ściśle jak imadlo. W palcach z przodu niby komfort, ale przy robieniu kroków ewedentnie mi piętę ciągnie i cala stopa bardzo ściśle przylega do buta. Rozchodzą się czy są za małe? Za pierwszym podejściem w ogóle chciałem zrezygnować z mierzenia ale ładnie rozwiązałem sznurówki i się udało.

I nie wiem co zrobić :|

W załączeniu koniec stopy w 2428.

 

Ad 2. Buty nie powinny trzymać jak imadło. Miałem ten sam problem z widenkami Shoepassion. Wmówiłem sobie, że buty o pół rozmiaru za małe rozejdą się po kilku wyjściach i skończyło się zakrwawionymi stopami. Jeśli jeszcze masz możliwość, to sugeruję Ci wymienić buty na większe o pół rozmiaru.

 

Ad 1. Nigdy nie ogarniałem fenomenu butów z wydłużonymi i w dodatku kanciastymi czubami, ale taka ich specyfika, że palce nie będą sięgać do ich końca. Przypuszczam, że rozmiar jest ok, bo gdybyś założył mniejszy, to jeszcze bardziej byś ścisnął mały palec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, gdzie się kończą palce. Jeśli kupiłeś buty z wydłużonym noskiem, to "skończą" się dalej (od czubka), jeśli z zaokrąglonym - to bliżej.

 

Moje doświadczenia są takie, że buty po zasznurowaniu powinny dobrze trzymać stopę, a z drugiej strony powinno być wygodnie. Buty się lekko rozbiją, ale unikałbym efektu imadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Dzięki za odpowiedzi. dużo rozjaśniają

Szkoda, bo w tych 2428 pewnie na szerokość by się rozeszły ale pięta jest strasznie luźna... czuje jakby mi but chciał ze stopy spaść... a jak kupię mniejsze pewnie będą mi małe palce podwijać. A but jest obłędny. Ale nie ma co walczyć z kopytem tylko szukać swojego które pasuje.

3010 w większym rozmiarze pewnie będą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Dzięki za odpowiedzi. dużo rozjaśniają

Szkoda, bo w tych 2428 pewnie na szerokość by się rozeszły ale pięta jest strasznie luźna... czuje jakby mi but chciał ze stopy spaść... a jak kupię mniejsze pewnie będą mi małe palce podwijać. A but jest obłędny. Ale nie ma co walczyć z kopytem tylko szukać swojego które pasuje.

3010 w większym rozmiarze pewnie będą ok.

2428 to jedne z moich pierwszych butów GW.

Rzeczywiście, w realu wyglądają fantastycznie (na zdjęciach, zwłaszcza sklepowych, zdecydowanie gorzej).

Chciałem kupić 9,5, ale Pan Zbigniew namówił mnie na 9, które również były dla mnie imadłem z, o dziwo, schodzącą się przyszwą - wychodząc ze sklepu miałem lekki strach, że będą za małe. Teraz, gdy mam je prawie pół roku, poważnie myślę o tym, żeby włożyć wkładki, są lekko zbyt luźne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2428 to jedne z moich pierwszych butów GW.

Rzeczywiście, w realu wyglądają fantastycznie (na zdjęciach, zwłaszcza sklepowych, zdecydowanie gorzej).

Chciałem kupić 9,5, ale Pan Zbigniew namówił mnie na 9, które również były dla mnie imadłem z, o dziwo, schodzącą się przyszwą - wychodząc ze sklepu miałem lekki strach, że będą za małe. Teraz, gdy mam je prawie pół roku, poważnie myślę o tym, żeby włożyć wkładki, są lekko zbyt luźne...

Dobrze wiedziec. Tylko akurat w 2428 większy rozmiar jak pisałem no i i tak mi dwa najmniejsze palce u stop podwija :/ a jakos z tym ze z niewygodnych sie zrobią nagle wygodne buty no nie wiem.... Wszyscy mądrzy piszą ze but nie moze gnieść, a mnie tu gniecie a gdzie indziej mam luz. Moze stopa niekompatybilna z kopytem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tluszczem, postały tak kilkanascie godzin, potem starlem papierem i kilka dni pozniej ubralem pierwszy raz. Sorry jestem na wyjezdzie teraz i nie mam jak zdjec cholewek zrobic. Chodzi o to ze tluszcz rozmiekczył podeszwe czy inny czort ? ;)

 

Ano, mogło tak być. Moje doświadczenia z tłuszczami na podeszwę są negatywne. Tłuszcz wsiąka, rozmiękcza podeszwę i ułatwia jej wydłubywanie przez żwirki, nierówności i chodniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś kto posiada monki 3637 oraz model 3010, ewentualnie inne Oksfordy na kopycie G? 3010 potrzebowałbym mieć rozmiar 8 (mimo iż Pani w sklepie zalecała 7,5), bo 7,5 mam na przymiarkę i cisną mnie praktycznie na całości conieco, ale pół numery większe powinno rozwiązać sprawę. I tu mam zgryz jakie zamówić - większe czy mniejsze? Chciałem 3010 ale dostałem dobrą poradę od dobrych ludzi żeby zamiast drugich podobnych butów jednak monki wziąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Berwicki oxfordy cap toe chyba 2428 w szerokości F i rozmiarze 40,5. Posiadam też oxfordy Yanko 204 w szerokości F i rozmiarze 41,5. Buty zarówno w tęgości, jak i długości są prawie identyczne (chyba Berwicki są z 1 mm dłuższe). To tyle jeśli chodzi o rozmiarówkę Berwicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stopę 28,7-9cm, obwodu nie pamiętam (chyba 26cm+), ale stopa raczej szersza. Normalnie noszę 10UK (np. Yanko), tutaj polecono mi 9.5.

Rozmiar dobry, ale buty z początku dosyć sztywne i ciężko się rozbijają/układają. Po kilku założeniach jest już lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.