Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili nie mogę znaleźć tych postów ale wydaje mi się, że @szewc24 pisał, że nie jest to normalne. Natomiast jesli już się stanie to nie będzie się pogłębiać i nie wpływa na walory uzytkowe. 

 

Edit: mam:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3201-producenci-but%C3%B3w-berwick/page-22#entry201937

 

Pomimo, że podobnie wygląda ta szczelina z pasem, to są to dwie różne przyczyny.

W linku, w którym podałeś, rozwarstwienie pasa powstało wskutek naprężeń. W przypadku tych butów, to po prostu minimalne niedokrojenie pasa przy łączeniu. Nic się z tym nie będzie działo. Nie ma co panikować, ani butów oglądać przy zbliżeniu. W takim wypadku zawsze się coś znajdzie - nie ma co przesadzać.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że podobnie wygląda ta szczelina z pasem, to są to dwie różne przyczyny.

W linku, w którym podałeś, rozwarstwienie pasa powstało wskutek naprężeń. W przypadku tych butów, to po prostu minimalne niedokrojenie pasa przy łączeniu. Nic się z tym nie będzie działo. Nie ma co panikować, ani butów oglądać przy zbliżeniu. W takim wypadku zawsze się coś znajdzie - nie ma co przesadzać.

 

ok, wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, w dniu dzisiejszym odebrałem swoje pierwsze monki marki Berwick, martwi mnie jednak pofałdowanie skóry tuż przy zapięciu oraz fakt, iż pomiędzy zapięciem a butem tworzy się przerwa i delikatne wybrzuszenie. Niestety mam dość "wybrzuszoną" stopę. Załączając zdjęcie proszę uprzejmie o opinię.

post-8534-0-72707400-1459971061_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pofałdowanie przy zapięciu mogło powstać od wsuwania stopy po prostu. W monkach język jest, nie wiem jak to nazwać, zespolony z cholewką. Sam niedawno przymierzałem dokładnie te buty i musiałem uważać zakładając, żeby takiego zagięcia nie wywołać (buty do zwrotu, za luźne w pięcie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie o dobór rozmiaru butów Berwick 3637. Mianowicie mam długość stopy 275mm, obwód (pomiędzy kostkami (stawami głównymi) palców 260mm (stojąc na ziemi, w powietrzu nieco ponad 240mm) oraz podbicie normalne. Kupiłem sobie rozmiar 7.5G. Po włożeniu buta jest od razu niespotykanie wygodnie. Tu na forum natomiast prawie wszystkich buty nowe cisną i tak ma w zasadzie być. W moim przypadku natomiast nic mnie nie ciśnie nigdzie, but mnie tak jakby nawet nie opina, ale dotyka (bardzo dokładnie) na całej powierzchni stopy. Wkładam go za pomocą łyżki (na wcisk), po dosunięciu palców do końca robi się minimalna przerwa. Pytanie mam w zasadzie takie czy to jest dobrze dobrany czy za duży rozmiar?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pchając palce stopy z umiarkowana siłą do przodu, miedzy pieta a zapietkiem buta tworzy sie przerwa około pol centymetra to rozmiar jest dobry na długość. Lub podczas chodzenia z zasznurowanym normalnie butem noga nie wypada Ci z buta i pieta nie odrywa się, jest dobrze trzymana, to tez świadczy o dobrym rozmiarze.

Dodatkowo jeśli po włożeniu stopy do dziewiczego buta czujesz komfort, stopa jest opieta, ale nigdzie nie pije to znalazles najprawdopodobniej swoje kopyto.

Jak juz zaczniesz użytkować buty to jeszcze prawidłowe łamanie się butów świadczyć będzie o dobrym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu buta jest od razu niespotykanie wygodnie. (..) W moim przypadku natomiast nic mnie nie ciśnie nigdzie, but mnie tak jakby nawet nie opina, ale dotyka (bardzo dokładnie) na całej powierzchni stopy. Wkładam go za pomocą łyżki (na wcisk), po dosunięciu palców do końca robi się minimalna przerwa.

Po prostu trafiłeś w rozmiar i idealny kształt kopyta dla twojej stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to na środkową, ale zapnę na każdą. Nie chodziłem w nich jeszcze bo wpierw muszę im opony u szewca założyć. Pół numeru trochę obawiam się, że ścisną mi palce na trójkąt przy chodzeniu, natomiast to co jest w tej chwili - właśnie z powodu braku ucisku gdziekolwiek - mnie trochę niepokoiło.

Zawsze nosiłem kopyto 7.5H (jak były dostępne) lub 8H. Raz miałem 7F i zwróciłem - miały za mało przestrzeni wewnątrz, długość natomiast była ok. Normalnie tak dobieram rozmiar, że mi niewygodnie 2 tyg. (głównie przez grubą skórę butów które kupuję), potem natomiast stopa mi lata (ale to przez kopyto H) mniej więcej od śródstopia do palców. Teraz dlatego podszedłem technicznie do sprawy, żeby wyeliminować ten efekt.

 

Chciałem zamówić najpierw 7 i potem 7.5 jak się okaże za ciasne 7. Ale nie było na stanie 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzięki eustachu, skontaktowałem się ze sklepem, potwierdzili moje obawy oraz Twoją sugestię, aby spróbować jednak pół rozmiaru w dół. Dodatkowo sklep umożliwił mi przetrzymanie butów większych zanim przyjdą mniejsze. Jestem bardzo zadowolony. Rozmiar 7 wszedł na wcisk oraz na długość był dobry. O to mi chodziło. Faktycznie trafiłem w kopyto. Po kilku godzinach but się dopasował idealnie. Bardzo pewnie się trzyma, przy czym w ogóle można zapomnieć, że but jest na nodze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki eustachu, skontaktowałem się ze sklepem, potwierdzili moje obawy oraz Twoją sugestię, aby spróbować jednak pół rozmiaru w dół. Dodatkowo sklep umożliwił mi przetrzymanie butów większych zanim przyjdą mniejsze. Jestem bardzo zadowolony. Rozmiar 7 wszedł na wcisk oraz na długość był dobry. O to mi chodziło. Faktycznie trafiłem w kopyto. Po kilku godzinach but się dopasował idealnie. Bardzo pewnie się trzyma, przy czym w ogóle można zapomnieć, że but jest na nodze.

Cieszę się, że pomogłem :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam wszystkich,

przymierzam się do zakupu monków Berwick 3637, czy ktoś mnie Was posiada ów model i podzieliby się opinią na ich temat?

Interesuje mnie przede wszystkim jakość podeszwy skórzanej zwlaszcza przy częstym użytkowaniu?

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedź

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.