Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

@macko.osw musisz je wymienić na większy rozmiar. Jeżeli nie możesz w nich nawet siedzieć to przeskoczyć musisz przynajmniej o rozmiar, a podejrzewam, że może nawet o 1,5. Ja noszę buty sportowe 44, klasyczne 43, a Berwicki 42,5, ale mam szeroką stopę i raczej dla takich są Berwicki dedykowane. Podaj długość swojej, zmierz między jakimiś książkami, bo odrysowując można się pomylić.

Popieram. 8,5 będą dobre. I wbrew temu co się pisze, rozmiar Berwick aż tak bardzo od pozostałych firm nie odbiega, mierzyłem kilka par różnych producentów 8 oraz 8,5 UK i generalnie brytyjskie oraz berwick 8 są ok.

Czołem Panowie,

Dostałem dziś swoje pierwsze buty goodyear welted tj, Berwick 3010 Black. Są piękne, w sam raz na ślub. Jednakże założenie i siedzenie w nich to tortura. O chodzeniu nie ma mowy. Spójrzcie jak rozchodzi się przyszwa. Mam problem i proszę o sugestie - wymienić na większe, czy dać szansę tej parze? Na co dzień chodzę w rozmiarze 44, a te na zdjęciu to 7.

Jak Ty tam w ogóle nogę zmieściłeś? o_O A jak chcesz w nich iść na imprezę, to najpierw pochodź w nich 2-3 razy po 2-3 godziny, inaczej po 2 godzinach będziesz miał dość. Mój pierwszy spacer w tych butach skończył się na solidnych odciskach na wysokości kostki, tyle że na pięcie. Za drugim razem już było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO powinieneś mieć 7,5. oni generalnie polecają ciut za małe. Ale może to kopyto nie być na Ciebie dobre. Całościowo po prostu. Ale jeśli to aż tortura, to nie wiem czy większe będą dobre. Być może innego kopyta potrzebujesz po prstu, ale sam to musisz wiedzieć, no i gdzieś zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że stopę masz na rozmiar 7,5, w sklepie dobrze Ci poradzono 7 bo to jest zaniżona rozmiarówka. Wychodzi na to, że problemem jest bardzo wysokie podbicie, skoro wychodzi taka przerwa jak i może Twoje subiektywne odczucie, ponieważ dawno nie chodziłeś w eleganckich butach i stopa polubiła "luz". Czy chodząc w butach za dużych 2-3 rozmiary czułeś się dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich z reguły czuję się komfortowo w momencie przymiarki nowych butów. Być może moje odczucia, co do butów Berwick są wyolbrzymione. Pierwszy raz mam do czynienia z tej klasy obuwiem i cały proces ich rozchdzenia jest mi obcy. Liczę na Wasze fachowe oko w ocenie, czy tak rozlazła przyszwa się zejdzie :-) Pozdrawiam, dobrej nocki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie,

Dostałem dziś swoje pierwsze buty goodyear welted tj, Berwick 3010 Black. Są piękne, w sam raz na ślub. Jednakże założenie i siedzenie w nich to tortura. O chodzeniu nie ma mowy. Spójrzcie jak rozchodzi się przyszwa. Mam problem i proszę o sugestie -  wymienić na większe, czy dać szansę tej parze? Na co dzień chodzę w rozmiarze 44, a te na zdjęciu to 7.

 

wymień na większe lub zmień całkowicie model, którego kopyto jest adekwatne do Twojego podbicia. BTW gdzie kupiłeś te 3010? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki rozmiar mi zasugerowano na podstawie wykonanych przeze mnie pomiarów stóp. Zresztą sami oceńcie.Stopa lewa:

Długość - 26,6 cm

Obwód - 28,5 cm

Szerokość - 11 cm

Obwód podbicia - 27 cm

Stopa prawa:

Długość - 26,9 cm

Obwód - 28,7 cm

Szerokość - 11,5 cm

Obwód podbicia - 27,5 cm

Musisz znać tęgość stopy czyli zmierzyć obwód za palcami, bo tak te dane nic nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stopę o podobnej długości, ale wyraźnie (znacznie) węższą. Noszę w Berwick-ach (mam tylko 1 parę) rozmiar 8 i to na pewno jest rozmiar dobry. O ile obaj mierzyliśmy podobnie (obrys starannie zrzutowany), to powinieneś celować w okolice 9.

 

Generalnie - po założeniu i zawiązaniu buta powinieneś czuć, że - z jednej strony - but pewnie trzyma stopę (stopa nie lata, nie wypada z buta itp.), z drugiej strony - jest wygodnie, nic nie ciśnie itp.

 

PS. Stopę masz dość szeroką i powinieneś celować w tęgość G - być może 8.5G wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stopę o podobnej długości, ale wyraźnie (znacznie) węższą. Noszę w Berwick-ach (mam tylko 1 parę) rozmiar 8 i to na pewno jest rozmiar dobry. O ile obaj mierzyliśmy podobnie (obrys starannie zrzutowany), to powinieneś celować w okolice 9.

 

Generalnie - po założeniu i zawiązaniu buta powinieneś czuć, że - z jednej strony - but pewnie trzyma stopę (stopa nie lata, nie wypada z buta itp.), z drugiej strony - jest wygodnie, nic nie ciśnie itp.

 

PS. Stopę masz dość szeroką i powinieneś celować w tęgość G - być może 8.5G wystarczy.

Dziękuję za pomoc. Właśnie zamówiłem UK 8,5, więc pewnie jeszcze w tym tygodniu kolejna przymiarka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem buty Berwick 2428 z promocji w sklepie Tomka Milera. Załączam zdjęcia i nie wiem co mam myśleć, czy to co widać na zdjęciach to jest normalne w butach tej marki czy też jednak ich być nie powinno.

Chodzi głównie o widoczne i wyczuwalne pod palcami zgrubienie powyżej nakładanego noska, wyczuwalne zgrubienie po zewnętrznych stronach obu butów pod kostką, jakby delikatne dziurki na zewnętrznej stronie lewego buta pod kostką i widoczne jakby odciśnięcie nakrętki na nosku prawego buta.

post-6690-0-39543100-1459887628_thumb.jp

post-6690-0-26269300-1459887638_thumb.jp

post-6690-0-58715100-1459887648_thumb.jp

post-6690-0-69379100-1459887660_thumb.jp

post-6690-0-68835400-1459887680_thumb.jp

post-6690-0-72577700-1459887690_thumb.jp

post-6690-0-80806800-1459887954_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alterte

Ekspertem nie jestem, moim zdaniem:

1. to się zdarza, choć nie powinno. Jeśli nie chce zejść (spróbuj nieinwazyjnie wytrzeć to po prostu suchą szmatką, mnie się udało kiedyś) i Ci to przeszkadza reklamuj,

2. pamiętam dyskusje na temat tego "pęknięcia", aczkolwiek wtedy było to a propos podeszwy Dainite (zbyt mała gotowa podeszwa do tego buta w połączeniu z "kołyską" spowodowała taki, nieodwracalny efekt. Dotyczyło to bodajże chukka  Berwicka  - spróbuj poszukać na forum,

3. to po prostu ślady mierzenia. Jeśli nie zelujesz to po 2 krokach na chodniku podeszwa bedzie znacznie bardziej zużyta, a jak chcesz zelować to w ogóle nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alterte

Ekspertem nie jestem, moim zdaniem:

1. to się zdarza, choć nie powinno. Jeśli nie chce zejść (spróbuj nieinwazyjnie wytrzeć to po prostu suchą szmatką, mnie się udało kiedyś) i Ci to przeszkadza reklamuj,

2. pamiętam dyskusje na temat tego "pęknięcia", aczkolwiek wtedy było to a propos podeszwy Dainite (zbyt mała gotowa podeszwa do tego buta w połączeniu z "kołyską" spowodowała taki, nieodwracalny efekt. Dotyczyło to bodajże chukka  Berwicka  - spróbuj poszukać na forum,

3. to po prostu ślady mierzenia. Jeśli nie zelujesz to po 2 krokach na chodniku podeszwa bedzie znacznie bardziej zużyta, a jak chcesz zelować to w ogóle nie ma problemu. 

 

Co do 2., to czy takie pęknięcie w miarę użytkowania butów nie będzie się pogłębiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 2., to czy takie pęknięcie w miarę użytkowania butów nie będzie się pogłębiać?

 

To jest normalne w butach o konstrukcji GYW - bodajże jest to miejsce łączenia pasa (mogę się mylić, nie znam dobrze terminów). Najważniejsze, że nie ma się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również otrzymałem swoje Berwicki od Tomasza Milera i także mimo ogólnego zachwytu butami jednak mam pewne wątpliwości. Co myślicie  na temat tych elementów?

Rozumiem, że zdjęcie zrobiłeś od razu jak wyciągnąłeś buty z pudełka? Nie przeszedłeś się w nich nawet 2 metrów poza dywanem ani nie przymierzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie może doświadczenie z paskami berwick ?

 

Na stronie berwicka,odnośnie butów wskazane są różne rodzaje skór:

 

np. box calf, anicalf, saddle calf, rois itd.

 

Może ktoś wie czym róźnią się te skóry i z jakiej skóry wykonano paski :)

 

Sam 2 paski od Berwicka i wszystkie wykonane są w tym samym kolorze co buty (prawdopodobnie z tej samej skóry). Kolorystycznie również nazwy są te same co w przypadku butów. kolor butów castano odpowiada paskowi castano etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne w butach o konstrukcji GYW - bodajże jest to miejsce łączenia pasa (mogę się mylić, nie znam dobrze terminów). Najważniejsze, że nie ma się czym martwić.

W tej chwili nie mogę znaleźć tych postów ale wydaje mi się, że @szewc24 pisał, że nie jest to normalne. Natomiast jesli już się stanie to nie będzie się pogłębiać i nie wpływa na walory uzytkowe. 

 

Edit: mam:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3201-producenci-but%C3%B3w-berwick/page-22#entry201937

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.