Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarły do mnie Berwicki, ale niestety chyba są za małe. But teoretycznie jest ok, ale dwa najmniejsze palce mnie w nich uwierają i nie wiem na ile można to rozbić? Ale prawdopodobnie  będę wymieniał na większy rozmiar. Tylko przeszedłem się w nich 10 m po chodniku przed domem i już na takim odcinku w podeszwie pojawiło się wiele wgłębień z piasku. Czy sklep nie będzie robił problemów z wymianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest info "Podstawowym warunkiem wymiany / zwrotu produktów jest odesłanie ich w stanie niezmienionym
nie noszących zmian użytkowania w oryginalnym opakowaniu (prosimy o przymierzanie obuwia na miękkiej powierzchni, aby nie zarysować skórzanej podeszwy ,do wkładania butów, należy używać łyżki, aby nie uszkodzić zapiętki). Jakiekolwiek ślady użytkowania (porysowana podeszwa, zagięcia skóry wierzchniej w okolicach śródstopia) obuwia uniemożliwiają ich wymianę / zwrot." :(

 

Sklep otwarty będzie dopiero w poniedziałek, więc wcześniej się nie skontaktuję z nimi. Zaproponowano mi 39,5 (długość stopy 26,2 cm). Czy ciężko byłoby mi sprzedać takie, nowe buty w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę ten model ma tęgość G, a G Berwicka nie są smukłe, więc jeśli już ci pięta lekko chodzi - to w większym po rozchodzeniu będzie ci latać. Prawdopodobnie to kopyto niezbyt ci pasuje - stosunek szerokości pięty do szerokości palców.

Pytanie, jak mocno cię uciskają w palcach i ile miejsca masz jeszcze przed palcami. Ja długo miałeś je na nogach podczas mierzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przez chwilę. Długość rzeczywiście wydaje się być dobra, ale palce nie mają miejsca. Duży wydaje się być nieco wypychany do góry z racji braku miejsca, a z dwoma najmniejszymi sytuacja jest podobna. Najgorsze, że przez kilkumetrową przechadzkę sklep może nie uznać mi zwrotu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, szczerze wątpię, żeby sklep przyjął zwrot. Nie mam też pojęcia dlaczego nie zrobiłeś tego 10 metrowego spaceru po dywanie. Jeśłi kupiłeś też prawidła w komplecie (a jeśli nie to kup) to przyłóż lekko wilgotną (nie mokrą) gazę w miejscach gdzie uciska, zostaw na noc. Powinny się trochę rozbić. Możesz też dokupić shoe stretch, chociaż jeśli to ucisk na czubku buta to może okazaćsię za słaby - w takim wypadku prawidło+wilgotna gaza. Te skóry można rozbić nawet do 1 rozmiaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas przymiarki powinieneś mieć je na nogach kilkanaście minut co najmniej i pochodzić, kiedy już skora się rozgrzeje i zmięknie. Ja też na początku tego nie wiedziałem i moje dwie pierwsze pary szytych butów wziąłem za duże.

Ale Ty je raczej masz za małe. Dziwne, że przy twojej długości stopy polecili Ci tylko 39.5.

Ja mam Berwicki G na podobnym kopycie 41 przy stopie 27  (średnioszerokiej i niskiej w palcach i drobnej w piecie). Więc wg mnie ty powinieneś mieć 40.

Mnie ten sklep zawsze za duże z kolei doradzał - ja im już w tej kwestii niezbyt ufam.

 

Jeśli oprócz palców but dobrze leży, można spróbować rozciągania - o ile ciasnota nie jest za duża.

 

Opcje masz dwie (pomijam kłopot z wymianą):

 

1. Wymienić na 40 i ewentualne luzy w pięcie i śródstopiu skorygować wkładką.

2. Po uznaniu, że jest wszędzie dobry oprócz szerokości palców, skonsultować z szewcem, czy da się palce odpowiednio rozciągnąć bez deformacji kształtu. Albo samemu rozbić metodami poleconymi wyżej przez kolegę. Ja też potwierdzam, że sporo da się Skóry w Berwickach rozbić. Każde z moich po kilku-kilkunastu wyjściach same się rozchodzą o pół rozmiaru.

 

Ja te moje 41 G mam dobre na długość i szerokość z przodu, a luz na wysokość i w piecie koryguję wkładką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szewcem bym uważał, chyba że naprawdę zna się na rzeczy i osobiście pokażesz mu co i jak (wyjątkiem może być chwalony to Szewc24.pl). Miałem podobny problem, również w 3561 i zaryzykowałęm rozbicie przez szewca, który zeluje w klasycznebuty.pl. Wysłałem zdjęcia, pozaznaczałem taśmą malarską na bucie gdzie uwiera, rozmawiałem z P. Zbigniewem (który zresztą odradzał mi takie rozbijanie na korzyść samodzielnego, ja się jednak uparłem). Niestety, buty po rozbiciu leżały jak klapki Kubota. Nawiasem, sklep zachował się bardzo fair w tej mocno niezręcznej sytuacji. Jeśłi rozbijasz buty sam to masz nad tym jednak większą kontrolę.  

 

Generalnie, co do kompetencji szewców, to z lektury forum i rozmów z Forumowiczami wyłania się raczej przygnębiający obraz. Nieliczne, wybitne wyjątki zdają się potwierdzać regułę.  

Edytowane przez Hush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie Berwicki, ale niestety chyba są za małe. But teoretycznie jest ok, ale dwa najmniejsze palce mnie w nich uwierają i nie wiem na ile można to rozbić? Ale prawdopodobnie  będę wymieniał na większy rozmiar. Tylko przeszedłem się w nich 10 m po chodniku przed domem i już na takim odcinku w podeszwie pojawiło się wiele wgłębień z piasku. Czy sklep nie będzie robił problemów z wymianą?

 

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Omówimy problem i znajdziemy najlepsze rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wpłynie, negatywnie - będą widoczniejsze załamania. Mam trzy pary Berwicków, wszystkie są z dość sztywnej skóry, przy czym w dwu parach (242 oraz 4344) sztywność skóry jeszcze jest OK i łamanie jest akceptowalne, lecz w czarnych niskich derby (3011) skóra jest zbyt sztywna i łamanie jest wg mnie na granicy akceptowalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś okazję przymierzyć kilka par butów Berwick. Odniosłem wrażenie, być może błędne, że skóra z których są zrobione jest sztywna. Może ktoś potwierdzić?

 

Ja miałem takie wrażenie po kupieniu oxfordów 3488. Jednak po dłuższym użytkowaniu ta sztywność przestała mi przeszkadzać. Mam Beriwcki 266 Castano, 3561, Monki x2 i w żadnych innych na początku nie miałem wrażenia takiej sztywności jak w przypadku 3488.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ma ktoś Tassel Loafers Berwick'a 4171? jakieś opinie? ciężko znaleźć ciekawe Tassele w sieci w średnim budżecie

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/588,berwick-4171-brown.html

 

Mam takie od roku i przechodziłem w nich praktycznie całe ostatnie lato. Zamsz, z którego są wykonane jest dobrej jakości. Buty ładnie się łamią.  

Minusem jest niestety podeszwa, która po pieszych wycieczkach szczególnie po ciosanej kostce wymaga szybkiego podzelowania. Ja podzelowałem podeszwę już w połowie sezonu. 

Jeśli będziesz chciał mogę podesłać zdjęcia.

 

To był mój pierwszy model loafersów i na przyszłość na pewno sprawdziłbym czy 0,5 rozmiaru mniejsze będą też pasowały (na długość wkładki). Te, które posiadam po całym sezonie użytkowania troszkę się rozeszły :)

 

Podsumowując buty na pewno są warte swojej ceny. Rozważałem zakup Loake Lincoln, ale wydanie 300 zł więcej na wygrała tańsza opcja :)

 

Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyłem na kolejną parę butów ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.