Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, ze gdy skóra łamie się tuż przy tym przeszyciu noska, to nie ma tragedii, obejrzę dziś w domu moje Shoepassion - wydaje mi się, że tam też jest załamanie na nosku, ale też bardzo blisko przeszycia.

Te Berwicki (za cenę 700 zł) są na prawdę fajne, ten detal by mi nie przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Sekreta - takie załamania tuż za przeszyciem to jeszcze nie jest tragedia. Na szybko przejrzałem kilka ostatnich podstron wątku jakie buty mam dziś na sobie i problem ten występuje całkiem często, również w butach droższych niż Berwick:

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?p=155601

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?p=157516(lewy but)

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?p=157685

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?p=159285

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?p=159757

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadam już Gordonów. Po zelowaniu, ścieraniu obcasa i problemach z za wysokim profilem przy zewnętrznej kostce - dałem sobie spokój.

Swoją drogą mam jakieś wrażenie że zalando posiada gorszej jakości Gordony niż np klasycznebuty.pl

 

Dołączam jeszcze zdjęcie podeszwy po jednym balu (buty 95% na parkiecie/płytkach, 5% na betonie).

Po tym jak moje 'noski' zareagowały zdecydowałem się zelować. ;)

 

Wybaczcie jakość zdjęć. Szczególnie to środkowe, buty wcale nie są w takim stanie na jaki wyglądają. :o To efekt światła i miernego aparatu.

 

KsvWM8B.jpg

BXG98Tn.jpg

mjMiiz1.jpg

Jeżeli tak wygląda podeszwa po jednym założeniu i minimalnym kontakcie z chropowatą powierzchnią to zastanawiam się jaki jest sens kupowania takich butów za kwotę 600-700zł.To jest po prostu bardzo kiepski produkt nie wart takich pieniedzy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobać Ci się może wszystko ;) "Początkujący" i mniej doświadczeni powinni jednak jasno usłyszeć, że to błąd w konstrukcji buta. Nie powinno się tak dziać.

Mnie się wydaje że to zależy też od proporcji stopy. Jak ktoś ma krótkie palce to po wybraniu buta na długość, załamania pojawią się bliżej przodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobać Ci się może wszystko ;) "Początkujący" i mniej doświadczeni powinni jednak jasno usłyszeć, że to błąd w konstrukcji buta. Nie powinno się tak dziać.

 

Mnie się wydaje że to zależy też od proporcji stopy. Jak ktoś ma krótkie palce to po wybraniu buta na długość, załamania pojawią się bliżej przodu...

 

Też jestem zdania, że to zależy od proporcji buta. Np. u TJ czy w Trickersach jest to błąd, który mnie trochę razi:

IMG_20150217_203307.jpgIMG_20150223_091559.jpg

 

Z kolei w tomassach nie:

1421417276431-303158313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak wygląda podeszwa po jednym założeniu i minimalnym kontakcie z chropowatą powierzchnią to zastanawiam się jaki jest sens kupowania takich butów za kwotę 600-700zł.To jest po prostu bardzo kiepski produkt nie wart takich pieniedzy.

 

Na podeszwę w Berwickach, a w zasadzie jej kiepską jakość zwracałem w tym wątku uwagę. Na tych zdjęciach, cholewki również sprawiają 'tanie' wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamanie zależy od stopy.

TomiW01 nie ma ich tam, gdzie ja mam. No chyba, że butów nie nosi.

Twierdzę tak, bo każde moje buty Cap Toe ma załamanie na linii noska lub ciut na nim.

Nie przeszkadza mi to jednak zupełnie.

Co do Berwicków powiem tak, wiele czasu spędziłem nad porównywaniem skóry, fasonu kopyta, podeszwy, mając okazję robić to w sklepie gdzie jest  kilka marek obuwiniczych i kilkaset różnych od siebie butów. Skóra na pewno nie jest gorsza niż na Barkerach, w przypadku tych butów jest przyjemnie miękka.

 

Zresztą ten but  od razu pcha się na stopę. Prawda TomW01?

 

Nie sądzę żeby cokolwiek dyskwalifikowało te buty, a fakt bycia początkującym na forum nie oznacza braku doświadczenia w "szytych" butach, moje najstarsze "bolońskie" buty mają ponad 20 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyżo zależy od tego jak wysoko sięga nosek. Ten do którego się przyczepiłem sięgał dość wysoko.

Moim zdaniem powinien być na tyle mocny aby się nie zaginał. No ale jak stopa się tam zgina to tylko mocna konstrukcja wytrzyma.

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu jest po prostu źle dobrana tęgość buta. Osoba na zdjęciu praktycznie rozsadza but swoją stopą!

Tak? Muszę powiedzieć że to dla mnie nowość. Raczej uważałem, że but mógłby być dłuższy np. pół centymetra. W kontekście tęgosci być może jest to spowodowane tym że but jest w środku wyprofilowany tak aby supinował stopę (tak to się chyba nazywa). A to mogło nie zostać uwzględnione w procesie mierzenia. Anyway jeśli chodzi o użytkowanie to za mała tęgość mi nie doskwiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To prawda idealnie leżą i  fantastycznie wyglądają na stopie

Otóż buty te zupełnie nie wyglądają w internecie, za to na żywo robią naprawdę duże wrażenie.

Mają fantastyczne kopyto, mocno wymodelowane od wewnętrznej strony, dobre proporcje i są bardzo smukłe.

 

 

 

Na moje oko te buty są za szczupłe na twoją stopę, sugeruje to przesadne rozwarcie. Mam wrażenie, że próbujesz rozwiązać ten problem dobierając większy rozmiar niż powinieneś nosić, czym doprowadzasz do łamania się buta w niewłaściwym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szczupłe były 9.

9 1/2 są  nawet trochę za szerokie

W butach tego typu nigdy nie wciśniesz palucha do końca ;)

Natomiast nigdy w nowych butach na początku nie sznuruję na siłę, daję sobie czas, przyszwa dojdzie do siebie

 

Zobacz jak wyglądają proporcje tego buta na nogach TomiW01. Nie są tak wydłużone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.