Skocz do zawartości

Męska fryzura


matrix

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o takiej fryzurze? Zastanawiam się nad ścięciem włosów i podobnym ułożeniem, tylko zastanawiam się czym później utrwalać fryzurę? Do tej pory miałem długie włosy zawsze i nie miałem problemu z ich układaniem, ale chciałbym nabrać trochę bardziej eleganckiego, jednak młodzieńczego wyglądu. Czy układanie takiej fryzury w domu zajmuje później dużo czasu?

3360-fryzury-m-skie-3-article_media_bloc

(fot. z http://www.jeanlouisdavid.pl/artykul/fryzury-m-skie_a10220/1 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Używa/ł ktoś Murray's Superior? Interesuje mnie jak jest z nakładaniem, i czy nie obciąża mocno włosów. 

 

Ja używałem. Mam jeszcze resztówkę na 3-4 użycia. Połasiłem się na nią na początku przygody z pomadami. Nie jest to pomada dla początkujących. Trzeba sobie wyrobić technikę nakładania na włosy (najlepiej na mokre) i układania włosów. Ciężko się rozsmarowuje w dłoniach; trzeba ją ogrzać albo pocierając szybko dłońmi, albo (lepiej) skierować dmuch suszarki w pomadę w puszce - tak z 20-30 sekund.

Moich włosów nie obciąża. Ciężko się wymywa, ale bez przesady. Stosując szampon do pomad albo DAX, albo American Crew Power Clenser z dwa-trzy umycia po dwie rundy i włosy są pozbawione pomady.

Reasumując, gdy skończę z tą pomadą nie kupię jej ponownie. Jest wiele lepszych na rynku (stosunek ceny do jakości do łatwości rozsmarowania do łatwości zmywania). Mam kilka pomad czekających w kolejce (Royal Crown Pomade, Sweet Georgia Brown Blue, Black and White, Dax High and Tight Awesome Hold, Dax Wax), ale z do tej pory użytych, podobnych chwytem i połyskiem do Murray's Superior, polecam pomarańczowy Dax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Odkopię temat :)

Szukam czegoś co pozwoli okiełznać moje kudły i pozwoli powrócić do cywilizacji ;) W pierwszej chwili pomyślałem o pomadzie, ale z informacji zaczerpniętych z internetów wynika, że ciężko się zmywa, a ze względu na zawartość tłustych substancji, łatwo można ją wetrzeć w ubrania, pościel, etc. Do tej pory używałem jakiejś gumy i było OK do póki włosy nie przekroczyły magicznej długości 12cm, po czym zaczęły się sklejać co nie wygląda najlepiej. Tak więc szukam czegoś co nie skleja włosów w strąki jak w Dragon Ball, nie zostawia mokrych plam na oparciu fotela i potrafi utrzymać włosy w ładzie, który można w przybliżeniu nazwać fryzurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją też pomady wodne, które zasychają na włosach, ale są zmywalne samą wodą. Można też kupić coś pomiędzy wodną i woskową, wtedy nie zasycha ona na włosach i dodatkowo łatwo się zmywa. Klasyczne pomady woskowe wymagają szamponu do pomad lub kilkukrotnego mycia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caporegime pomady uppercut są niezłe ale moim zdaniem niewarte swojej ceny. Metius mógłbys podać budżet? Oraz czy pomada ma dawać bardzo duży połysk? Wtedy coś mogę poszukać, temat pomad bardzo lubię więc postaram się coś doradzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caporegime pomady uppercut są niezłe ale moim zdaniem niewarte swojej ceny. Metius mógłbys podać budżet? Oraz czy pomada ma dawać bardzo duży połysk? Wtedy coś mogę poszukać, temat pomad bardzo lubię więc postaram się coś doradzić :)

 

A coś matowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z woskowych polecam Schmiere Knuppelhart, przyjemnie się nakłada, nie skleja włosów, dobrze trzyma i daje się przeczesywać. Dodatkowo ma bardzo przyjemny zapach. Ze zmywaniem nie ma dużych problemów. 

 

Moim włosom ciężko nadać wysokość używając Knuppelhart i muszę sobie pomagać suszarką, która rozpuszcza mi pomadę we włosach, ale jest to pierwszy produkt, który skutecznie radzi sobie z lewą stroną mojej głowy, na której to włosy zawsze były nieposkromione. Mogę też potwierdzić, że zmywa się dość łatwo mimo, że jest to pomada na bazie wazeliny. Zazwyczaj wystarczą dwa nałożenia szamponu bez udziwnień, które można znaleźć w internecie typu przed szamponem smarowanie głowy oliwą i mycie płynem do naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepo wiele zależy od budżetu :) ja bardzo polubiłem Mr. Narty Clay. Fajny kokosowy zapach, mocno matowa pomada i wystarczy jej niewiele aby włosy trzymały się cały dzień. Możesz też sprawdzić Layrite Cement oraz Pomp&Co Hair Cream. Obie są matowe i polecane. Layrite nie próbowałem osobiście, a tą drugą nakładał mi fryzjer - byłem bardzo pozytywnie zaskoczony.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepo wiele zależy od budżetu :) ja bardzo polubiłem Mr. Narty Clay. Fajny kokosowy zapach, mocno matowa pomada i wystarczy jej niewiele aby włosy trzymały się cały dzień. Możesz też sprawdzić Layrite Cement oraz Pomp&Co Hair Cream. Obie są matowe i polecane. Layrite nie próbowałem osobiście, a tą drugą nakładał mi fryzjer - byłem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Powiem Ci, że mnie zainteresowałeś pomadami Mr. Natty Clay i Pomp&Co. Mógłbyś podać namiar na jakiś sprawdzony e-sklep? Ewentualnie tradycyjny sklep na Śląsku na przykład ;) (wiem, że marne szanse, ale zapytam :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wprowadzajmy chaosu do nazewnictwa? Pomada to pomada, nie jest matowa. Jak sama nazwa Mr. Natty Clay wskazuje jest to glinka, a to drugie to jakiegoś rodzaju krem. Jeśli chodzi o matowy Layrite wspomniany przez Kamila to doświadczeń co prawda nie mam, ale mam z pomadą Layrite Superhold i była to najlepsza pomada wodna jakiej używałem.

 

Jeszcze jeden sposób na uzyskanie matowych włosów to wysuszenie fryzury wymodelowanej właśnie pomadą na bazie wody, jednak włosy po takim zabiegu nie wyglądają jakby jakikolwiek produkt w nich był, więc nie każdy może być zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję jeszcze przetestować American Crew Pomade - ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

Z racji wykonywanego zawodu/pasji przetestowałem na swoich włosach setki produktów do stylizacji włosów. Tony żeli, pianek, lakierów itd., najlepsze okazały się być właśnie produkty American Crew, pierwszy raz miałem z nimi do czynienia kilka lat temu na wakacjach za granicą, wtedy niedostępne w Polsce, reasumując:

Mam grube, kręcone i suche włosy;

Pomada AC powoduje, że włosy są mocno lśniące, mocno utrwalone,  zapach fryzjerski ale przyjemny, jest to pomada na bazie wody i bardzo łatwo się zmywa, nie lepi się, nie kruszy się. Moje kręcone włosy stają się gładkie i prostsze. To taki dobrej jakości żel, ale bez sklejania włosów..

Glinka (molding clay) daje podobny efekt co pomada, ale bardziej "włóknisty", można zrobić strukturę, trochę pogrubia włosy, daje średnie utrwalenie i trochę mniejszy połysk, zapach fryzjerski, ale jakby ziemisty(?), polecam osobom trenującym, gdyż faktycznie nawet po ciężkim treningu nic się nie lepi, nie kruszy.

Fiber jest rewelacyjny, pięknie pachnie, utrwala bez połysku, jest jeszcze bardziej włóknisty od glinki, super produkt jeśli ktoś chce mieć matowe włosy. 

Grooming Cream pachnie bardzo owocowo (pomarańcze, cytrusy), daje największy połysk i mocno utrwala, jednak moje włosy są po tym produkcie mocno obciążone i mocno falują zgodnie ze specyfikacją producenta. Nie wiem jak reagowałby ten owocowy krem (to chyba najtrafniejsze określenie samego produktu) na inne włosy, np. krótkie i proste, ale zakładam, że spowoduje "sleek look".

 

Produkty bardzo wydajne. Każdy z nich warto nakładać inaczej, np. pomady nie nakładam na całe pasma włosów, a jedynie na końcówki delikatnie przejeżdżając dłońmi już ułożoną fryzurę, z kolei fiber zupełnie inaczej - całe pasma.

 

Od siebie dodam, że jeżeli szukacie porządnej szczotki do czesania włosów, to warto spróbować szczotek z włosia dzika - używam od jakiegoś czasu i nie wyobrażam sobie niczego innego. Włosy są nawilżone, lepiej się układają, dostały więcej połysku, super sprawa za kilkadziesiąt złotych.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najtaniej można dostać ten Fiber AC?

Jest dostępny gdzieś stacjonarnie w Warszawie?

 

tu najtaniej: http://allegro.pl/american-crew-pasta-fiber-meska-wloknista-50g-i6216090596.html

tu trochę drożej, ale 30g więcej, chyba najbardziej opłacalne: http://www.hairstore.pl/american-crew-classic-wloknista-pasta-do-modelowania-wlosow-85g-p7188.html?ceneo_spo=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja ostatnio testuję Layrite Classic Pomade i jestem bardzo zadowolony. Trzyma fryzurę doskonale i dużo dłużej niż Uppercut. Zmywa się bardzo łatwo i jest dość wydajna (nakładam mniej niż poprzedniej, a efekt jest lepszy). Jedynym minusem w porównaniu do Uppercut jest według mnie mniej przyjemny zapach - wanilia vs kokos. 

W kolejce do testów czeka Suavetico, ale po Layrite poprzeczka będzie zawieszona bardzo wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem bardzo zadowolony z American Crew Forming Cream (zielona nakrętka). Daje fajny połysk włosom, dobrze wygląda na klasycznych fryzurach. Poprzednio używałem American Crew Fiber (niebieska nakrętka), który jest bardziej matowy i gęstszy, jak dla mnie do krótkich fryzur.

Uppercut Matt Clay jak dla mnie kompletna porażka, bardzo gęsty kosmetyk, trudny do modelowania i ciężko go wetrzeć we włosy. Mój fryzjer powiedział, że trzeba sporo praktyki, aby go używać. Natomiast na plus można zaliczyć, że jest baaardzo wydajny.

Dodatkowo ostatnio po wizycie u fryzjera zakupiłem American Crew Alternator. Jest to spray do włosów. Dzięki kosmetykowi włosy są bardziej podatne na modelowanie. Używam krótko, więc ciężko mi obiektywnie ocenić, natomiast zapach jest genialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.