Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś potrzebował to jest promocja na buty u Tomka Milera. Przez 2 dni i 1 godzinę licząc od teraz. Osobiście nie skorzystam, bo nie jestem przekonany co do jakości, ale może ktoś nie ma takich wątpliwości. W razie czego z chęcią posłucham o doświadczeniach z butami od MiMe.

https://milermenswear.com/kategoria/buty-meskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś praktyczna różnica między podeszwą "kostkową" vs "kuleczkową" w mokasynach? Rozglądam się za takimi butami, jednak moja krnąbrna natura sprawia że planuję w "driving mocs" głównie chodzić. Do tej pory nosiłem mokasyny "kostkowe", schodziłem w nich wiele ciekawych miejsc i ani na wygodę ani trwałość narzekać nie mogłem, natomiast zastanawia mnie jak to wygląda w "kulkowcach"?

Grafika poglądowa:

 

mokasyny-meskie-granatowe-driving-mocs-102-m5.jpg.png.7839bfafc0a1a0d17f114a95ebb18190.png

01101033-bahiaii_velours_bleu_petrole_5.jpg.b0a4b7f48f3dafce9e894bbb1bb8d30f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ciasteczkowy napisał:

Czy jest jakaś praktyczna różnica między podeszwą "kostkową" vs "kuleczkową" w mokasynach? Rozglądam się za takimi butami, jednak moja krnąbrna natura sprawia że planuję w "driving mocs" głównie chodzić. Do tej pory nosiłem mokasyny "kostkowe", schodziłem w nich wiele ciekawych miejsc i ani na wygodę ani trwałość narzekać nie mogłem, natomiast zastanawia mnie jak to wygląda w "kulkowcach"?

Grafika poglądowa:

 

mokasyny-meskie-granatowe-driving-mocs-102-m5.jpg.png.7839bfafc0a1a0d17f114a95ebb18190.png

01101033-bahiaii_velours_bleu_petrole_5.jpg.b0a4b7f48f3dafce9e894bbb1bb8d30f.jpg

Wydaje mi się, że kiedyś @mr.vintage wspominał na blogu, że te kuleczki (w zależności od marki) mogą się dość szybko wycierać. Wydaje się to dość logiczne i pewnie taka będzie podstawowa różnica, czyli szybkość zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kulkowce z MD, podeszwa szybko się ściera, a co najważniejsze, nierówno. W butach na zdjęciu jest lekkie wzmocnienie na pięcie, ja go nie miałem i tutaj kuleczki starły się całkowicie, a butów już nie dało się użytkować. Podeszwa kostkowa powinna być znacznie trwalsza, w praktyce podobna do pełnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mosze said:

Miałem kulkowce z MD, podeszwa szybko się ściera, a co najważniejsze, nierówno. W butach na zdjęciu jest lekkie wzmocnienie na pięcie, ja go nie miałem i tutaj kuleczki starły się całkowicie, a butów już nie dało się użytkować. Podeszwa kostkowa powinna być znacznie trwalsza, w praktyce podobna do pełnej.

Po jakim czasie tak się stało?

 

On 6/19/2020 at 1:28 PM, Meander said:

Wydaje mi się, że kiedyś @mr.vintage wspominał na blogu, że te kuleczki (w zależności od marki) mogą się dość szybko wycierać. Wydaje się to dość logiczne i pewnie taka będzie podstawowa różnica, czyli szybkość zużycia.

Właśnie znalazłem na blogu artykuł #NoszoneOcenione – czy mokasyny Tod’s są warte 400 euro? i, szczerze mówiąc, gdyby dotyczyło to materii mniej błahej niż buty, byłbym przerażony faktemże buty(pomijając już że to buty za ponad 1,5k) po 20 wyjściach mogą wyglądać tak:

 MrVintage-NoszoneOcenione-Tods-8.jpg

MrVintage-NoszoneOcenione-Tods-9.jpg

Quote

Przypomnę tylko, że egzemplarz ten miałem na stopach mnie więcej dwadzieścia razy, więc bardzo mało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po jakim czasie. W każdy razie buty wizualnie były jeszcze do noszenia, oczywiście na brzegach skóra się lekko wytarła, uszkodziła, ale bez wstydu można by było je dalej użytkować, gdyby nie to, że na pięcie podeszwy już nie było. U mnie wyglądało to gorzej, kulki starły się praktycznie całkowicie. Dodam, że chodziłem w nich niewiele i "ostrożnie".

Dlatego za driving mocs nie ma sensu dużo płacić, but się szybko uszkadza, a kulki mogą się sprawdzić tylko na gładkich powierzchniach.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Anton von S. napisał:

Bytom ma jak zwykle jakąś wyprzedaż. Powiedzcie proszę, czy warto zainwestować 345zł (już po wszystkich rabatach) za takie buty: https://www.bytom.com.pl/p-bi2-10-82a-buty-bi2-10-82a

Z tego co się dowiadywałem te buty robi dla nich Domeno shoes. Nie warto... Zresztą z twoją szerokością stopy mogłoby być ciężko z dopasowaniem, chociaż buty wyglądają na szerokie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
On 6/19/2020 at 12:08 PM, ciasteczkowy said:

Czy jest jakaś praktyczna różnica między podeszwą "kostkową" vs "kuleczkową" w mokasynach? Rozglądam się za takimi butami, jednak moja krnąbrna natura sprawia że planuję w "driving mocs" głównie chodzić. Do tej pory nosiłem mokasyny "kostkowe", schodziłem w nich wiele ciekawych miejsc i ani na wygodę ani trwałość narzekać nie mogłem, natomiast zastanawia mnie jak to wygląda w "kulkowcach"?

Jest tylko jeden sposób by sprawdzić!

IMG_0048.thumb.jpg.0d4fdbd863077fa6e28271b29e948800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YoJoe to wiem, czytałem już że jest szycie Blake, natomiast inne szyte buty (co prawda metodą GYW, ale jednak) mają ukryty szew pod dodaktową warstwą, dlatego pytam :) Plus widzialem już jedną opinię na forum, że kogoś szew na tyle mocno uwierał w palce, że musiał je zwrócić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.