Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

A nie możesz zwrócić tego garnituru? W Bytomiu kupisz przyjemny granatowy z 130s od Cerutti za 700 - 800 zł :)

To naprawdę nie jest niczyja tutaj złośliwość odradzanie tych butów, które rozważasz. One nie są nic warte. Ja na swojej drodze też miałem takie pomyłki i ubolewam, że nikt mądrzejszy mnie nie sprowadził na ziemię. Po prostu czasem poniżej pewnej kwoty się nie da. Nie zepsuj sobie uroczystości jakimś koszmarem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zepsuj sobie uroczystości jakimś koszmarem :)

Litości, gdyby niezałożenie czarnych szytych oksfordów psuło uroczystość, o której mowa, to 99% polskich wesel byłoby zrujnowanych (a na prowincji asymptotycznie 100%) Ale chyba jednak nie ;-) Pamiętajmy, że mówimy o uroczystości, gdzie od pewnego momentu połowa gości zwykle paraduje w zestawie: koszulka z krótkim rękawem plus garniturowa kamizelka...

Oczywiście racjonalne argumenty za poszukaniem porządnych, klasycznych butów są. Ale akurat rzekome uratowanie wesela przed tragedią do nich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba zrozumieć, że w klasycznej męskiej elegancji pojęcie "kompromis" nie jest tak pojemne, aby upchnąć w nim wszystko od Kazara do JL. Przede wszystkim ważne jest "slow wear" - czasem mozolne szukanie optymalnych rozwiązań, zamiast "szybkiego tu, teraz i najlepiej w najbliższej galerii handlowej za mniej niż 300" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziko: pewnie padnie, jak trochę poczekamy :) Dobrych rad, nigdy dość. Jeszcze lepsza byłaby: "zrezygnuj ze ślubu, zainwestuj w przyszłość i kup 50 par Yanko" :mrgreen:

 

a tak na poważnie, czy na forum trzeba uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź? w tym przypadku utwierdzającą w pomyśle zakupu butów z sieciówki? Przecież nikt nikomu nie blokuje środków na koncie, ani woli sprawczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na poważnie, czy na forum trzeba uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź? :)

Arogancko dodam, że może zwolennicy zakupów w galeriach handlowych zamiast w internecie powinni szukać porady w galeriach handlowych zamiast w internecie?
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się dać. To, że ktoś uważa, że buty z sieciówki są do niczego nie znaczy, że nie może podpowiedzieć, które wyglądają najładniej/najklasyczniej czy jakiego innego przymiotnika tu użyć, a dać sobie spokój z jakością. Skoro ktoś nie ma środków na lepsze to nie ma, tego się czasem nie przeskoczy. Na przyszłość można co najwyżej ludziom uzmysławiać, że słabe buty mogą obniżyć jakość/odbiór ubioru jako całości, nawet przy najlepszym garniturze, a dobre buty mogą poprawić całość nawet przy gorszym garniturze.

 

Z podlinkowanych pewnie wziąłbym "Igory" Gino Rossi, gdybym był zmuszony po taniości zaopatrywać się na swój ślub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że moi przedmówcy podchodzą poważnie do tematu i udzielają konkretnych rad. Przykład z koncertem Claptona jest fajny, bo w gruncie rzeczy prawdziwy. Jeśli trzeba by wydać opinię na temat tych butów z Venezi lub Gino Rossi... to trochę jak wybór pomiędzy syfilisem i rzeżączką. Wybieram to pierwsze, najzabawniejsza z chorób wenerycznych. A z butów? Może z dodatkowych opcji do sprawdzenia: w Bytomiu/Vistuli mają jakieś klejonki? Ja też nie mogę sobie pozwolić na szaleństwa i wydatki, a buty zawsze były konkretnym dla mnie kosztem. Ale zbieram do słoiczka i gdy uzbieram ile trzeba, dopiero idę na zakupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup butów Doucals z sprzed 2tyg,miałem je na stopach juz kilka razy,borąc pod uwagę cene 120 euro (koszt łącznie z wysyłką) to bardzo udany zakup,żadnych najmniejszych problemów z rozchodzeniem,bardzo staranne wykonanie wewnątrz buta co do jakości skorzanej podeszwy to jeszcze zawcześnie na wnioski

post-29-0-94943000-1458734201_thumb.jpg

post-29-0-64857500-1458734222_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktos jest zainteresowany tymi butami to poniżej link do sklepu,pracuje tam chyba Rosjanka więc nie powinno być problemów z dogadaniem się:).Warto zapytać się o rozmiarówkę ponieważ włoska rozmiarówka jest inna od angielskiej,przy 28,5cm prawie zawsze kupuje rozmiar 8.

 

http://www.ebay.it/itm/SCARPE-DOUCALS-UOMO-CHAUSSURES-I3007-MARRONE-AA-/351664228371?var=&hash=item51e0d24813:m:md3IiT2J728G1t1--TgVCww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakiś czas temu oxfordy z conhpola. Zapłaciłem za nie 289zł, ach jaki bylem zadowolony z siebie kiedy wróciłem z nimi do domu..

Uroczyatość, na którą je kupiłem, jeszcze się nie odbyła, więc na razie miałem w nich tylko kilka przechadzek celem rozbicia..

Przed zakupem czytałem sporo i tylko pukałem się w czoło, kiedy widziałem ceny 600+ 800+ itd...

Podsumowując, ja wydałem pieniądze, na coś co wku#*%a mnie, za każdym razem jak na nie patrze. Ale może gdybym ich nie kupił, dalej żyłbym w nie wiedzy, z myślą 'co za czubki kupują buty za min 1/2 najniższej krajowej'...

Ale, jesteś dorosły i wiesz co robisz :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakiś czas temu oxfordy z conhpola. Zapłaciłem za nie 289zł, ach jaki bylem zadowolony z siebie kiedy wróciłem z nimi do domu..

Podsumowując, ja wydałem pieniądze, na coś co wku#*%a mnie, za każdym razem jak na nie patrze.

+10

Powinno pójść na "główną" :twisted:

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Co sądzicie o tych oksfordach? http://www.sklep.klasycznebuty.pl/362,berwick-3488-black.html

Czy w tej cenie będzie to rozsądny wybór? Czy może warto poszukać jeszcze czegoś innego?

Przyznam, że moja wiedza w zakresie jakości obuwia, mimo zapoznania się z kilkoma wątkami na forum, nie jest zbyt rozległa, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Co sądzicie o tych oksfordach? http://www.sklep.klasycznebuty.pl/362,berwick-3488-black.html

Czy w tej cenie będzie to rozsądny wybór? Czy może warto poszukać jeszcze czegoś innego?

Przyznam, że moja wiedza w zakresie jakości obuwia, mimo zapoznania się z kilkoma wątkami na forum, nie jest zbyt rozległa, stąd moje pytanie.

Jak szukasz butów do formalnych spotkań to jeszcze zerknij na te

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/960,berwick-3010-black-jr.html mają bardziej wytrzymałą podeszwę, w tych co podałeś to osobiście bym zelował. Te co ja podałem mają inną tęgość, są na szerszą stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeszwa w tych Berwickach wygląda na bardzo masywną, co niezbyt pasuje do eleganckich czarnych oksfordów. Nie lubię też kształtu kopyt w butach Berwick. W cenie około 700-750 złotych brałbym Meerminy na Hiro. Mam je i jestem z nich zadowolony. Tutaj kilka moich postów, na których buty widać "na żywo":

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/996-producenci-marki-butów-meermin/?p=197480

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?p=197360

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?p=181800

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/4-co-mam-dziś-na-sobie/?p=179184

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.