Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego zdarzały się osoby, które pisały, że kopyta Yanko są dla nich zbyt wąskie. Najczęściej pierwsze pytania dotyczą wyboru butów według ceny, modelu, jakości, dopasowanie jest drugie w kolejności i najczęściej zweryfikowane jest po otrzymaniu produktu. Rzadko ktoś od razu pyta o rozmiarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokół piramidy prestiżu zegarków na KMZiZ było więcej kontrowersji niż to warte.

Większość osób, którym nie chce się czytać forum, a wpadły po szybką poradę przed ślubem czy studniówką, ograniczają poszukiwania do dolnej półki cenowej; często nie są to nawet poszukiwania, ale pragnienie potwierdzenia, czy już kupione Gino Rossi/Wojasy/Venezia, niepotrzebne skreślić, zyskują akceptację "tych dziwnych dandysów w kapeluszach z wystającymi z kieszonek chusteczkami". Pozostałym wystarczy wędka, a tego ci u nas dostatek; naprawdę mało jest godnych uwagi marek obuwia, które nie zostały choćby raz skomentowane.

Swego czasu +Immune+ wykonał tytaniczną i zupełnie zlekceważoną pracę polegającą na wymienieniu chyba wszystkich istotnych marek obuwia:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1199-re-przewodnik-po-markach-obuwia-hiszpania-i-portugalia/

Bartka od roku na forum nie ma; chętnych do dokończenia jego dzieła też nie. Gdyby np. posiadacze obuwia danej marki zechcieli krótko skomentować przedział cenowy i value for money dla danego przedziału (np. skala Likerta, gwiazdki 1-5), a moderator od czasu do czasu uzupełniałby tymi gwiazdkami listę w pierwszym poście, taki podpięty wątek mógłby pełnić rolę skróconego poradnika.

A "hierarchia marek angielskich" też na forum jest.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś ludziom poradzil, 150zł w błoto. Wyściółka z plastiku, jakosc skory tragiczna. Za 150zł na wyprzedazach można kupić derby z polskich firm obuwniczych.

W Polsce mężczyźni noszą derby jako buty oficjalne i na prawdę nie ma sensu się katować tylko po to żeby mieć zamkniętą przyszwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niemniej, pomysł napisania poradnika dla każdej z półek cenowych jest dobry. Na forum KMZiZ jest kilka takich poradników dla szukających modeli określonego typu lub w określonych kwotach. Pomysł dobry. Ktoś czuje się na siłach rozpocząć prace?

 

Pomysł dobry, aczkolwiek te półki w zależności od producenta są różne, weźmy np. takiego meermina z ich GY-1 i linea maestro, sporo producentów tak ma, dużo pracy by było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś ludziom poradzil, 150zł w błoto. Wyściółka z plastiku, jakosc skory tragiczna. Za 150zł na wyprzedazach można kupić derby z polskich firm obuwniczych.

W Polsce mężczyźni noszą derby jako buty oficjalne i na prawdę nie ma sensu się katować tylko po to żeby mieć zamkniętą przyszwę.

Podaj przyklady butow o podobnym wygladzie w tej cenie?

Wiekszosc mezczyzn chodzi caly rok w adidasach lub traperach, a w lecie w sandalach ze skarpetami, to zdecydowanie lepiej, aby kupili taki but za 150 zl, niz plastikowe krokodyle z CCC lub inny polski klasyk na lato:

144f73f99aa7873fab94a409c3803c48.jpg

Chyba, ze rzeczywiscie znajdziesz na intermecie cos lepszego w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja się nigdy nie skończy, bo zawsze będą ludzie, którzy nie wierzą, że za 200 zł nie da się kupić butów (pomijam 80% przeceny), podobnie jak nie da się kupić nowego auta za 20 tysięcy. W tej cenie pozostają buty używane (smacznego), wyroby butopodobne lub poderwanie kierowniczki TKMaxx.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce mężczyźni noszą skarpety do sandałów ...

No myslalem, ze nie poslugujesz sie takimi nieprawdziwymi stereotypami.

Natomiast jesli do tej pory trwales w niewiedzy to podrzucam link, gdzie przywolani sa Starozytni Rzymianie, Anglicy oraz mieszkancy innych krajow:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Socks_and_sandals

Wiem, wiki to nie wyrocznia ale ukazuje, ze sprawa istnieje i jest dyskutowana rowniez poza granicami naszego kraju. Latwe do zauwazenia gdy, ktos akurat spedza wakacje za granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja się nigdy nie skończy, bo zawsze będą ludzie, którzy nie wierzą, że za 200 zł nie da się kupić butów

Dodałbym tylko eleganckich butów. Choćby moje buty sportowe Reeboka za 140 złotych były eksploatowane ładnych parę lat, o wiele intensywniej niż jakiekolwiek eleganckie buty skórzane i nadal mają się dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was użytkował buty marki KIOMI, dostępne na zalando? jestem ciekawy, jak wypadają w porównaniu z butami takich przedsiębiorstw jak wojas lub ryłko... są wizualnie całkiem ciekawe (pomijając fakt, że są klejone) - i rozumiem, że jak dołożę 1000 zł to będę mógł kupić sobie yanko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że H&M, ale z rabatem 25% za newsletter może kogoś zainteresują te monki :)

http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0366359001.html

 

Nie miałem tych butów w ręku, ale moje wcześniejsze obserwacje wskazują na bardzo podobne pochodzenie tych butów jak niższych linii MassimoDutti. Wszystkie wykonane są w Portugalii, mają identyczne nadruki wewnątrz. Warto porównać, czy nadal tak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was użytkował buty marki KIOMI, dostępne na zalando? jestem ciekawy, jak wypadają w porównaniu z butami takich przedsiębiorstw jak wojas lub ryłko... są wizualnie całkiem ciekawe (pomijając fakt, że są klejone) - i rozumiem, że jak dołożę 1000 zł to będę mógł kupić sobie yanko :P

Kiedyś zaryzykowałem i nie polecam. Bardzo słaba i twarda skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos butów trochę taniej; w Wojasie widziałem ostatnio oxfordy, full brogues koniakowe i czarne oraz monki w brązie.

Metki nie miały przebitek, więc jest szansa, że były w cenie regularnej; 399 zł.

Na dotyk skóra wydawała się całkiem przyzwoita, daleka od papieru i inszej celulozy.

Kształty i ogólna prezencja też niezłe, w każdym razie oczu nie raziły :)

Ciekawym, jak z trwałością - to tak w kontekście niedawnych dyskusji o alternatywie dla KH.

Zawczasu uprzedzam; podaję z kronikarskiego obowiązku, nie dla siebie :) Ja twardo oszczędzam na Berwicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.