Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, proponuję nie debatować nad racjonalnością cudzych wydatków. Po prostu przyjmijmy, że jak ktoś pisze, że nie może dołożyć to po prostu nie może. I niech działa to również w drugą stronę, niech osoba która nie może dołożyć przyjmie do wiadomości, że w pewnym budżecie po prostu nie jesteśmy w stanie nic polecić.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świadomości ludzi jest "niedopuszczalne" kupienie butów za 1000 zł. Nie chodzi tutaj o wydanie 1000 zł, ale o wydanie go NA BUTY. Dlatego, tak jak pisałem wcześniej, jeżeli osoba sama nie dostrzeże urody droższych butów, czy innych zalet, to nie da się jej przekonać do kupna drogich butów. Dostrzeżenie urody butów jest według mnie pierwszym i kluczowym krokiem do podjęcia decyzji o zakupie.

 

@Zajac Poziomka

Polecić może nie, ale wybrać mniejsze zło spośród proponowanych to chyba możemy, tak żeby buty przynajmniej w miarę dobrze wyglądały. Chyba, że forum traktowane jest jako specjalistyczne i nie dopuszcza marek typu Ryłko, Kazar, Gino Rossi.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam porady, ale podaje jak wyglada moja sytuacja. Nord i KH to na pewno ciekawe buty w niezlej cenie, ale co z tego, skoro nie pasuja na moja stope? Zalando tak jak pisalem tez odpada, bo w chwili obecnej nie maja nic, co by spelanialo moje kryteria.

Jakies inne pomysly?

Avelar by PB z Zalando bedzie dobre na Ciebie. Miękka skora ale wąskie przeraźliwie. Szyte w Portugalii czy Francji, ładnie wygladaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam zdanie w trochę innym ujęciu. Mając na uwadze ilość IDIOTYCZNYCH wydatków ponoszonych przy okazji ślubu - to zakup przyzwoitego garnituru i butów jest jednym z niewielu, które zostaną z nami na dłużej, niż jedną dobę.  

Pod warunkiem, że nie będzie to garnitur z pedalskimi rurkami i za ciasną marynarką, bo tak trendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świadomości ludzi jest "niedopuszczalne" kupienie butów za 1000 zł. Nie chodzi tutaj o wydanie 1000 zł, ale o wydanie go NA BUTY. Dlatego, tak jak pisałem wcześniej, jeżeli osoba sama nie dostrzeże urody droższych butów, czy innych zalet, to nie da się jej przekonać do kupna drogich butów. Dostrzeżenie urody butów jest według mnie pierwszym i kluczowym krokiem do podjęcia decyzji o zakupie.

 

@Zajac Poziomka

Polecić może nie, ale wybrać mniejsze zło spośród proponowanych to chyba możemy, tak żeby buty przynajmniej w miarę dobrze wyglądały. Chyba, że forum traktowane jest jako specjalistyczne i nie dopuszcza marek typu Ryłko, Kazar, Gino Rossi.

 

Ja na tą chwilę z polecanych tutaj mam Berwick 3010 i mimo że ładnie wyglądają to jak mierzyłem były super, ale po kilku godzinach to się modlę żeby je zdjąć.

 

A co do wydatków, to z drugiej strony ludzie nie widzą nic złego w daniu za telefon 1500, chociaż głównie z niego dzwonią, piszą sms, robią zdjęcia i komunikują się z innymi i taki za 700 by im również wystarczył. I nie mówię tu o ludziach którzy ze względów zawodowych potrzebują większych (tym samym droższych) telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystko co mówicie ma sens i jest to patrzenie na tą kwestię z różnych stron. Tylko tu wciąż wraca jeden i ten sam temat. Ktoś wchodzi na forum o klasycznej elegancji i chce, żeby mu coś doradzić. I w przypadku tych wielokrotnie pojawiających się oxfordów za 300 zł jest to po prostu trudne.

 

Jeśli chodzi o ślub, to da się do tego podejść w miarę rozsądnie. Moim zdaniem oczywiście. Mój przyjaciel, którego jestem świadkiem, bierze ślub w tym roku. Poradził się mnie w kwestiach doboru stroju, kosztów itp. Podeszliśmy do tego całościowo i ostatecznie:

1. Panna młoda wzięła sukienkę od mojej żony i sobie przerobi - koszt to tylko przeróbki, a nie kilka tysięcy.

2. Najdroższy element to buty. Proponowałem kilka opcji, ale najbardziej zachęcałem do tego co dla mnie jest jeszcze za drogie, ale ewidentnie pewne, czyli Yanko - 1200 zł. Teraz obowiązkowo w nich chodzi, żeby nie były jak z pudełka. Kremy, pasty, pełna pielęgnacja i powolne nabieranie patyny :)

3. Garnitur normalnie wyglądający. Namawiałem na dwurzędowy z SS, ale nie przeszło. Został klasyczny jednorzędowy, bez rurek, kontrastów i poliestru. W Bytomiu na ostatecznej wyprzedaży. Fajna wełna 150s za jakieś 800 zł.

Została jeszcze koszula, ale na razie redukuje brzuszek plus dodatki. Ale podstawa jest. W sumie wyjdzie poniżej ceny sukienki panny młodej. I jest komplet dla dwóch osób plus buty, o których powiedział, że go pewnie w nich pochowają. Co myślicie? Trzyma się to kupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) Nie jest gruby. Redukcja brzuszka może dotyczyć również tych już dobrze wyglądających. 178 cm i 75 kg nie będzie w Yanko wyglądało jak słoń w szpilkach. Ja mam dwa garnitury z 150s i oczywiście są delikatniejsze, ale mówienie o przetarciach to przesada. Chyba, że kolega ma nadwagę i grubaśne uda? Za to materiał jest niesamowicie przyjemny w dotyku i ładnie wygląda. Co niby byłoby lepszym pomysłem?

B) Chyba nie jest trudno z kontekstu domyślić się co miałem na myśli? Chodziło o ładne starzenie, a nie zakładanie butów jak z pudełka. Ale możemy łapać się za słówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie w Polsce przyzwoitych butow za rozsadna cene graniczy z cudem.Mam to szczescie mieszkac w polnocnej Italii i kiedy jestem w Polsce i ogladam obuwie meskie w galeriach handlowych to nasuwaja mi sie pytania,dlaczego takie brzydactwa sa sprzedawane za takie wcale nie male pieniadze.

Powiedz gdzie we Włoszech znajdę dobre sklepy z obuwiem, cena wiadomo odpowiednio proporcjonalna, aczkolwiek jakieś okazję, głównie Oxfordy i lotniki.

Jadę w maju na 2 tyg, raczej sklepy od Rzymu w kierunku południa łącznie z Sycylia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parmigiano napisał cytowanego posta przeszło 6 lat temu, więc, choć nie byłem wezwany do odpowiedzi, pozwolę sobie na uprzejmą informację, iż w Rzymie "dobre sklepy z obuwiem" (ale także z odzieżą), znaleźć można przy Piazza di Spagna i Via dei Condotii, a "cena wiadomo odpowiednio proporcjonalna".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.