Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Obydwa podlinkowane modele to czarne oxfordy. Jedne w wersji wholecut (lotniki), a drugie najbardziej klasyczne i formalne w wersji cap-toe. Obydwa rodzaje tych butów to dobry wybór na taką okazje jak ślub. W obu modelach, które wrzuciłeś zastosowane jest to samo kopyto, które ma dość mocno wydłużony nosek - na zdjęciach bardziej niż w rzeczywistości. Klasycy gatunku będą twierdzić, że jest to zbyt nowatorski design i swoiste psucie klasyki, ale jeśli taki fason Ci się podoba i, co najważniejsze, kopyto jest kompatybilne z Twoją stopą to będzie to na pewno dobry wybór na podaną przez Ciebie okazję. Mam 3 pary berwicków, są to solidne buty, mające uczciwy stosunek ceny do jakości, no może poza słabą podeszwą, którą dość prędko będzie trzeba podzelować. Nie wiadomo jaką masz stopę, jeśli nie masz jeszcze butów GYW, powinieneś przymierzyć kilka modeli na różnych kopytach, by zobaczyć które z nich najlepiej pasują do budowy Twojej stopy. W tej cenie berwick jest optymalnym wyborem, zwłaszcza, że możesz je sobie spokojnie przymierzyć i oddać/wymienić, a będąc początkującym (jak domniemam) nie wiesz jeszcze czego szukać w sklepach internetowych i łatwo by Ci było popełnić nieodwracalną wpadkę zakupową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, konkretny wpis.
Wiesz może gdzie w Warszawie mogę poprzymierzać różne rodzaje kopyt? Jakiś sklep polecasz? 

Chyba do swojej postury powinienem unikać za długich nosków. Nie zwróciłem na to uwagi. Ogólny kształt buta mi się podoba. Polecisz coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyny sklep w Warszawie, który ma berwicki: http://pittistyle.com.pl/index.php

Ale nie mają tak dużego wyboru jak podlinkowany przez Ciebie sklep, który ma na forum bardzo dobrą opinię, i który ja też z serca polecam, bo jestem stałym klientem. Możesz zmierzyć swoją stopę wzdłuż i wszerz i wysłać do sklepu, a oni doradza Ci przy wyborze kopyta i rozmiaru, zamówisz sobie kilka par, jedna zostawisz, a resztę odeslesz. W Warszawie są jeszcze dwa sensowne sklepy, które oferują szyte obuwie, shoepassion i loake - ale jest to już większy wydatek niż berwicki, SP około 900-1000, a loake powyżej tysiąca, bo jedyną dobrą serią tej firmy jest 1880, która kosztuje ponad tysiąc. Myślę że w Twojej sytuacji warto zadzwonić do sklepu do Gdańska lub napisać maila, podać te wymiary i zamówić ze 3-4 modele i zmierzyć, które dla Ciebie najlepsze. Jeśli dobierzesz nieodpowiednie kopyto, buty nie będą tak komfortowe i mogą brzydko się łamać :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie są jeszcze dwa sensowne sklepy, które oferują szyte obuwie, shoepassion i loake - ale jest to już większy wydatek niż berwicki, SP około 900-1000, a loake powyżej tysiąca, bo jedyną dobrą serią tej firmy jest 1880, która kosztuje ponad tysiąc.

Sensowny sklep z "jedyną dobrą serią"...

Poza tym, sklepów sensownych, oferujących klasyczne obuwie jest zdecydowanie więcej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby dla niektórych było to za trudne, to:

 

- Emanuel Berg w Galerii Mokotów i Złotych Tarasach (C&J)

- Loding w Galerii Mokotów

- Macaroni Tomato (Magnanni, Loake)

- Plac Trzech Krzyży (Tod's)

- Balthazar (Carmina)

- Piotr Kamiński (Yanko)

 

Są też i inne, np. Cafardini (ale nie wiem jakiej marki mają tam buty), a pewnie o części sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Factory Annopol w sklepie Norda - kilka par Meka goodyear w niezłych cenach, wszystkie rozmiar 42 (ale to raczej 8.5) - lotniki dwa czy trzy rodzaje za 550zł (brąz skóra troszke groszkowana naturalnie, drugie oliwka zielona, jeszcze jakieś brąz ), zamszowe czarne (albo ciemny antracyt) zdobione derby na gumie (400zł) i jedne zdobione oksfordy (chyba 650).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby dla niektórych było to za trudne, to:

 

- Emanuel Berg w Galerii Mokotów i Złotych Tarasach (C&J)

- Loding w Galerii Mokotów

- Macaroni Tomato (Magnanni, Loake)

- Plac Trzech Krzyży (Tod's)

- Balthazar (Carmina)

- Piotr Kamiński (Yanko)

 

Są też i inne, np. Cafardini (ale nie wiem jakiej marki mają tam buty), a pewnie o części sam nie wiem.

Shoepassion na Kruczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też i inne, np. Cafardini (ale nie wiem jakiej marki mają tam buty), a pewnie o części sam nie wiem.

Cafardini swego czasu miało: Allen Edmonds i Prime Shoes.

Prime Shoes mogą być jeszcze na pl. Teatralnym.

W Cafardini są Prime Shoes, Allen Edmonds to raczej tylko chyba w Krakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo, rzeczywiście nieźle wyglądają. Podeszwa tylko chyba mniej komfortowa niż ta w monkach z kolekcji jesień-zima (w nich było pseudo-dainite), a tu po prostu guma. Jeżeli ktoś ma dość szeroką stopę, to będą dobrze leżeć, bo kopyto wypada dość szerokie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chciałem zapytać, jak wygląda kwestia czyszczenia takich zamszowych butów?  Zawsze kupowałem obuwie z gładkiej skóry, ale ostatnio te zamszowe zaczęły do mnie bardziej przemawiać. Czy ktoś mógłby powiedzieć czy ich czyszczenie jest dużo bardziej kłopotliwe ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, doradźcie mi. Mój budżet to 500zł. Potrzebuję czarnych klasycznych oksfordów na swój ślub.

Buty będą później używane pewnie z 15 dni w roku. Zależy mi na smukłej linii i dobrym wykonaniu.

 

Ostatnio znalazłem idealnie w tej kwocie Clarks Dorset Boss: http://allegro.pl/clarks-dorset-boss-black-kolekcja-2016-tegosc-m-i6073279460.html

 

Czy na moje potrzeby będą ok? Czy w tej cenie można znaleźć coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.