Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ktoś miał styczność z takimi butami sprzedawanymi przez Zalando:

https://www.zalando.pl/topman-delta-oksfordki-tan-tp812a00u-b11.html

https://www.zalando.pl/pier-one-eleganckie-buty-cognac-pi912a0dq-o12.html

https://www.zalando.pl/belmondo-oksfordki-cognac-be412a03x-o11.html

https://www.zalando.pl/base-london-woburn-oksfordki-brazowy-ba112a01b-b11.html

chodzi mi o określenie jakości - lepsze to od polskich sieciówek (Wojsa, GR, itp.) czy nie. Czy lepiej dozbierać (nie, nie na yanko ;) ) i kupić np.: Gordon & Bros na wyprzedaży za ok 500zł mam buty tej marki więc jakość znam.

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Powielając niejako poprzednika - czy ktoś ma jakieś doświadczenia z obuwiem marki Topman i zechciałby się nimi podzielić? Wiem oczywiście, że nie jest to obuwie, mówiąc dość eufemistycznie, wysokiej jakości, ale czy "ujdzie" ono na stopach studenta? :D Poszukuję jakichś klasycznych krojem brązowych butów i cena jest tu, niestety, ważnym czynnikiem. :) 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pochodzę z czasów, gdy nieznane były flame wars;-) spróbuję odpowiedzieć. Popularność Yanko (obsesja znaczy co innego) wynika z bardzo dobrej obsługi klienta, ładnego wyglądu i jakości, za którą można byłoby żądać nieco większych pieniędzy. Z tego samego wynika popularność Suit Supply. A jeśli są inni polecani producenci garniturów i butów, to tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojasie widziałem ostatnio oxfordy, full brogues koniakowe i czarne oraz monki w brązie.

Ja mierzyłem te monki Wojasa i mam takie spostrzeżenia. Trochę dziwna numeracja butów, przy długości stopy 27,5 cm u nich mam rozmiar 41,  a monki musiałem ubrać rozmiar 42. Dwa, skóra może nie papierowa ale pierwsza przymiarka i skóra dziwnie się zachowywała. Pojawiła się pajęczynka na zgięciach. Po ściągnięciu buta większość znikła, ale wydaje mi  się, że może to źle wróżyć jakości skóry użytej w tym egzemplarzu, lub całej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jedno małe pytanko do Was, jutro zamawiam pierwsze eleganckie buty, wybrałem brogsy. 
Do wyboru mam trzy pary:

 

1. http://szewskapasja.com/product-pol-10959-Klasyczne-buty-skorzane-meskie-polbuty-Brogsy.html

2. http://www.krolewskiherb.pl/pl/p/Brogues-Koniakowe/155

3. http://www.sklep.klasycznebuty.pl/264,gordon-and-bros-2506-tan.html

 

Nie wiem czy chcę wydawać od razu taką kasę na buty w których nie wiem czy będę często chodził. Ale też jestem świadomy że buty z trzeciego linku przy dobrej pielęgnacji posłużą mi na lata. 
Swoją drogą to jak zużywa się skórzana podeszwa na płytkach, parkiecie? Czy po całonocnym tańczeniu nie będzie zajechana?

0

PS. Czytałem o KH i Wasze opinie mnie nie zachęcają, szewskapasja podobno taka średniawka (ale nic konkretnego nie znalazłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zamawiam pierwsze eleganckie buty, wybrałem brogsy. (...) Czy po całonocnym tańczeniu nie będzie zajechana?

Te buty które chcesz zamówić i tak nie nadają się do całonocnego tańczenia, ponieważ koniakowe brogsy dobre są na dzienny spacer, nie nocny bal/wesele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej miałem na myśli wyjście ze znajomymi do klubu.

Buty ze sklepu szewska pasja omijaj dalekim łukiem, bo nie mają nic wspólnego z elegancją i jakością. Skóra cholewki koszmarnie niskiej jakości, natomiast całe wnętrze buta jest z tworzywa sztucznego o czym sprzedawca nie informuje! Już lasocki jest półkę wyżej, a KH to przy nich obuwie luksusowe.

Jak możesz dołóż do GB, a jak szukasz butów jako tako klasycznie wyglądających, ze skóry i jak najtaniej, nie oczekując rewelacji to bierz KH.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się, czy zrobić osobny wątek czy wrzucić tutaj, ale skoro to nie producent butów, a sieciówka to wrzucam tutaj.

 

Dziś dotarły do mnie monki z H&M z kolekcji Premium. Z rabatem dałem ~172 zł, czyli przyzwoicie. Zapakowane w ładny karton, każdy but osobno owinięty papierem.

 

Pierwsze wrażenie - WOW. Wyglądają dużo lepiej niż na zdjęciach, brak odstających nitek, kawałków skór, szwy w miarę równe. Na podeszwie "Made in Portugal" co mnie pozytywnie zaskoczyło. 

 

Co się tyczy samej skóry, to zamsz dość krótki, mało puszysty, ale po przejechaniu palcem włos układa się. Skóra miękka, wkładka bardzo wygodna.

 

Podsumowując: klasyczny fason w fajnym stosunku ceny do jakości (przynajmniej na pierwszy rzut oka). Jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy co będzie przy użytkowaniu o czym napewno napiszę i pokażę :)

 

P.S. Wybaczcie za jakość, zdjęcia telefonem

post-5320-0-21485100-1460562995_thumb.jp

post-5320-0-47919900-1460563005_thumb.jp

post-5320-0-58323200-1460563012_thumb.jp

post-5320-0-03361600-1460563023_thumb.jp

post-5320-0-42110900-1460563033_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wreszcie się tego oduczycie? :-o:shock:

Powiedz to 4-osobowej rodzinie która ma 4 tys netto miesięcznie na utrzymanie siebie, dzieci, i tak, żeby jeszcze coś zostało, że mają kupować buty za 700. Inna sprawa, że w większości ludzie którzy tutaj są, to ich stać na lepsze buty. Tylko naprawdę znam ludzi, których stać na kupowanie każdej pary butów za 1000 a nawet 2000, tyle że wolą ze względów higienicznych kupować Ryłko / Nord / GR / Kazar i wymieniać co roku / półtorej na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko naprawdę znam ludzi, których stać na kupowanie każdej pary butów za 1000 a nawet 2000, tyle że wolą ze względów higienicznych kupować Ryłko / Nord / GR / Kazar i wymieniać co roku / półtorej na nowe.

Taaa. Jeśli Ci ludzie faktycznie istnieją to jest to raczej nieudana próba racjonalizowania, aniżeli przemyślane działanie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to 4-osobowej rodzinie która ma 4 tys netto miesięcznie na utrzymanie siebie, dzieci, i tak, żeby jeszcze coś zostało, że mają kupować buty za 700. Inna sprawa, że w większości ludzie którzy tutaj są, to ich stać na lepsze buty. Tylko naprawdę znam ludzi, których stać na kupowanie każdej pary butów za 1000 a nawet 2000, tyle że wolą ze względów higienicznych kupować Ryłko / Nord / GR / Kazar i wymieniać co roku / półtorej na nowe.

Też znam (jak chyba każdy) wiele osób, które nie chodzą w drogich butach, w tym wspaniałych ludzi, których szanuję i liczę się z ich zdaniem o wiele bardziej niż z którymkolwiek z forumowiczów na tym forum. Tyle, że żadna z tych osób nie wchodzi na forum poświęcone drogim butom, żeby chwalić się swoimi tanimi butami i przekonywać że prezentują świetny stosunek ceny do jakości i że nie ma po co kupować czegokolwiek droższego.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.