Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Pergamino: i inni koledzy powiedzcie, gdzie we Włoszech, znajdę dobre sklepy z obuwiem..

Dobra jakość, wykonanie , i cena , wiadomo odpowiednio proporcjonalna

Jadę w maju na 2 tyg, raczej sklepy od Rzymu w kierunku południa łącznie z Sycylia.

Pozdrawiam.

Generalnie we Włoszech buty i odzież poza sezonem wyprzedażowym to spora inwestycja.W Rzymie byłem raz 15lat temu więc nie pomogę :) .W Neapolu  jest całkiem sporo sklepów z butami przyzwoitej jakości np Di mella,Ferrante itd .Jesli chodzi o Sycylie to na pewno znajdziesz coś interesującego w Catanii  raz Palermo.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko moja opinia będzie, ale ona mają straszne kopyta. Wyglądają jak obła płetwa. Plus porysowane buty w folderze reklamowym - nie wróży to dobrze (drugi link). Ja wiem że kosztują 470, ale w tej cenie to IMO lepiej CCC za 130, zostanie na dużo wódki przynajmniej xD (teraz dostanę bana ;P). A te niebieskie mokasyny to wyglądają tragicznie.

A tak naprawdę, to poszukaj w promocji Berwick / Loake / na brytyjskich stronach. Wiem że wyjdzie dwa razy drożej, ale ja już się dawno temu nauczyłem że lepiej dołożyć i mieć porządne niż się rzucić na promocję a potem żałować. Sumarycznie i tak wydasz tyle samo, tyle że przyjemność większa a stresu dwa razy mniej. Albo nawet Gordon Bros, chociaż Gordony też szału nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria Mokotów, Aldo. Bardzo ładne loafersy. Cena ok 350 PLN.

Trudno ocenić jakość, ale jak cos z wystawy zmusza do wejścia do sklepu to znaczy, ze ładne.

attachicon.gifimage.jpeg

 

Z Aldo jest tak, że w większości przypadków to dobre buty, ale często trzeba popracować nad skórą, bo to fabryczne wybarwienie/wykończenie, to za dużo szczęścia na samej skórze. W tym wypadku, przy tej cenie, myślę, że fajna propozycja.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko moja opinia będzie, ale ona mają straszne kopyta. Wyglądają jak obła płetwa. Plus porysowane buty w folderze reklamowym - nie wróży to dobrze (drugi link). Ja wiem że kosztują 470, ale w tej cenie to IMO lepiej CCC za 130, zostanie na dużo wódki przynajmniej xD (teraz dostanę bana ;P). A te niebieskie mokasyny to wyglądają tragicznie.

A tak naprawdę, to poszukaj w promocji Berwick / Loake / na brytyjskich stronach. Wiem że wyjdzie dwa razy drożej, ale ja już się dawno temu nauczyłem że lepiej dołożyć i mieć porządne niż się rzucić na promocję a potem żałować. Sumarycznie i tak wydasz tyle samo, tyle że przyjemność większa a stresu dwa razy mniej. Albo nawet Gordon Bros, chociaż Gordony też szału nie robią.

Gwoli ścisłości - pytałem z ciekawości, ja celuje trochę wyżej. Niemniej zastanawia mnie, czy wobec dużej ilości pytań o coś z wyglądu zbliżonego do klasyki, może to być polecane. Na moje niewprawne oko nie wyglądają z daleka jak typowy przedstawiciel hmm wojasa czy ryłko i dosyć blisko im do klasyki. Wydaje mi się, że może to być jakaś pomoc dla kogoś kto chce nosić klasyczne buty a nie ma 700 zł na loake i mieć nie będzie bo nie. Linki wrzuciłem w celu poddania ich ostrej krytyce przez tutejszych ekspertów - również po to, żeby się czegoś nauczyć, więc dziękuję Ci za Twoje uwagi. Trochę mnie zastanawia, że nie zwróciłeś uwagi na gumową podeszwę, metodę produkcji a zwróciłeś uwagę na kopyto, które na moje oko akurat jest plusem. A jeśli nie plusem to niuansem,  dla butów mających posłużyć na własne wesele plus jeszcze ze dwa znajomych. Serio lepiej CCC?

Edytowałem literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od CCC to Ty się z daleka trzymaj.

 

Na tym forum panuje mit skórzanej podeszwy, i nic nie poradzisz. To że jest z gumy nie znaczy że but jest zły. Takie zboczenie, jakie jest na każdym forum w jakiejś dziedzinie. Co do szycia, to nawet nie mam pewności czy one są szyte czy klejone... 

Skóra też jakoś super nie wygląda...

 

Ja uważam że w naszym klimacie lepsza jest gumowa, no ale zaraz Ci ktoś powie że skórzana wyschnie. A są tacy co kupują skórzane tylko po to by zaraz polecieć do szewca i je zelować... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Aldo jest tak, że w większości przypadków to dobre buty, ale często trzeba popracować nad skórą, bo to fabryczne wybarwienie/wykończenie, to za dużo szczęścia na samej skórze. W tym wypadku, przy tej cenie, myślę, że fajna propozycja.

Byłem szczerze zaskoczony, bo prezentowały sie jakby brakowało jedynki przed ceną. Gdyby ktoś mi je pokazał w kartonie np Cheaney (bo skojarzyły mi sie z modelem Harry), to bym uwierzył :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od CCC to Ty się z daleka trzymaj.

 

Na tym forum panuje mit skórzanej podeszwy, i nic nie poradzisz. To że jest z gumy nie znaczy że but jest zły. Takie zboczenie, jakie jest na każdym forum w jakiejś dziedzinie. Co do szycia, to nawet nie mam pewności czy one są szyte czy klejone... 

Skóra też jakoś super nie wygląda...

 

Ja uważam że w naszym klimacie lepsza jest gumowa, no ale zaraz Ci ktoś powie że skórzana wyschnie. A są tacy co kupują skórzane tylko po to by zaraz polecieć do szewca i je zelować...

A widzisz/czujesz różnice w wygodzie noszenia butów z gumową podeszwą a butów ze skórzaną i zelowaną - nieistotne czy fabrycznie, czy rzemieślniczo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz/czujesz różnice w wygodzie noszenia butów z gumową podeszwą i butów ze skórzaną, ale zelowaną - nieistotne czy fabrycznie, czy rzemieślniczo?

 

Ja mam tak specyficzną stopę, że to z czego jest zrobiona podeszwa ma w moim przypadku marginalne znaczenie i nie odczuwam tego. A jeśli już, to z tworzywa zdecydowanie lepsze. O wiele bardziej irytuje mnie (i to nawet w drogich butach, czego nie rozumiem) to, że skórzana wkładka jest tylko tam gdzie widać - kawałem pod piętą, a palce są na korku albo jakim innym szorstkim badziewiu, nieprzykryte szwy wewnątrz buta jeżeli szyty blake itd. Ważne jest to, żeby but był stabilny, ale jednak niezbyt twardy w środku. W niektórych pięty odpadają po całym dniu bo mają tak twardo pod piętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak specyficzną stopę, że to z czego jest zrobiona podeszwa ma w moim przypadku marginalne znaczenie i nie odczuwam tego. 

 

Musisz mieć stopę z drewna, albo całkowity brak doświadczenia. Lubię podeszwy na gumie, ale gumowych nie toleruję: ani zimą, ani latem.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć stopę z drewna, albo całkowity brak doświadczenia. Lubię podeszwy na gumie, ale gumowych nie toleruję: ani zimą, ani latem.

Bardziej stopa z drewna. Nie sądzę by w przypadku podeszw występowało zjawisko 'acquired taste' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do jeans'ów, czy spodni chino, to moim zdaniem zamszowe. Nie wiem jaki masz budżet, ale może te:

http://sklep.klasycznebuty.pl/966,berwick-4320-brown-suede-rs.html

W ogóle zamszowych butów Berwick w klasycznebuty.pl jest sporo.

 

Weź też pod uwagę, że wszystkie te buty są dość ciężkie z wyglądu. Mogą nie wyglądać dobrze wiosną i latem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tassel loafersów Aldo z poprzedniej strony to w Łódzkiej Manufakturze jest dostępny pokazywany już kolor, oraz jednolity ciemny brąz. Te drugie chyba jeszcze ładniejsze. Największy rozmiar sprowadzony do Polski to 45 więc duże stopy nie mają po co się fatygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post, witam serdecznie :)

Przejdę do sedna - poszukuję oksfordów. Obecnie będą używane do smokingu, docelowo mają pasować do fraka który prędzej lub później uszyję. Czytając forum mam już kilka typów, niemniej może coś mi umknęło.

Na pewno muszą być wygodne, będę zakładał na całą noc ponad 20 razy w roku. Stopę mam raczej szeroką. O ile mi wiadomo, do fraka mają być lakierowane, maksymalnie proste i takich szukam. Zdecydowanie oksfordy a nie pumpy czy czółenka.

 

Podrzucę jeszcze link, nie potrafię znaleźć zbyt wielu informacji na temat tych butów. Wydają mi się nie pasujące do fraka (wystający język, ozdoby), niemniej czy pasowały by do smokingu? W tej cenie mógłbym mieć je już, a druga para zawsze się przyda awaryjnie.

https://www.ditrevi.pl/shop/outlet-polbuty/loriblu_3e_ulc42f_uz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.