Skocz do zawartości

Nowe nabytki


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

W pełni zgadzam się z Miszą - mam jedną poszetkę z logo producenta na rogu. Niby dyskretne, ale nie ma to specjalnie znaczenia, składam poszetkę z reguły tak, że mimo moich starań zmierzających w przeciwnym kierunku, ono uparcie chce mnie "skompromitować" ;) (nie, żebym uważał monogram za kompromitację, jednak wobec wywalania logo na wierzch jestem uprzedzony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikaczyński tu chodziło o to co najbardziej charakterystyczne jest w tym krawacie czyli o fleur de lis

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fleur-de-lis

Ten " znaczek" ma bogatą historię heraldyczną i pol606 pewnie chiał wiedzieć czy dla Shimyamy ten "znaczek" to coś więcej czy po prostu miły wzór dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikaczyński tu chodziło o to co najbardziej charakterystyczne jest w tym krawacie czyli o fleur de lis

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fleur-de-lis

Ten " znaczek" ma bogatą historię heraldyczną i pol606 pewnie chiał wiedzieć czy dla Shimyamy ten "znaczek" to coś więcej czy po prostu miły wzór dla oka.

Dokładnie, proszę się nie doszukiwać "drugiego dna" pytania :)

Sam interesuję się heraldyką, stąd pytanie.

Swoją drogą, jeśli mieli byśmy krawat, lub wpinkę w butonierkę z herbem: w polu czerwonym srebrny orzeł w złotej koronie, to raczej kiepsko było by to odbierane prawda? Myślę, że większość kojarzyła by to zaraz z jakąś (bliżej nie określoną ;) Partią Polityczną. A szkoda... a szkoda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyfikujesz się jakoś z Francją, czy po prostu podobał Ci się wzór?

Nie spodziewałem się takiej reakcji :D jaką wywołało to zdjęcie.

Śpieszę z wyjaśnieniem, że nie jestem (a skoda ;) ) w żaden sposób związany z monarchią francuską zaczynając od Filipa I, który bodajże po raz pierwszy użył trzech lilii w polu niebieskim, ani też Francją jako taką.

Nie jestem również harcerzem.

Lilia jako figura po prostu mi się podoba, a żeby nie było inklinacji heraldycznych krawat jest granatowy a lilie fioletowe (kombinacja kolorystyczna raczej nie występująca w heraldyce (aczkolwiek mogę się mylić).

Dziękuję z spore zainteresowanie i ciekawe podejście do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.