Skocz do zawartości

Nowe nabytki


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Zapłaciłem 249,00 PLN (przeceniony z 650,00 PLN). Krawcowa weźmie 30-40 PLN za rękawy.

Ja bym poczytał na forum o dopasowaniu, pooglądał fotki w necie i oddał krawcowej. Będziesz miał dobry płaszcz RTW. :) Ale jeśli Cię nie stać na ew. błedne wydanie 300 zł (w koncu poprawki nie muszą przynieść porządanego efektu) oddaj :).

Edit: dodana treść w nawiasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten trencz ma być noszony jako klasyczny na marynarkę to nie będzie zbyt obszerny, gdyż kolega na zdjęciu ma pod nim chyba tylko koszulkę. Natomiast jak na trencz klasyczny jest zdecydowanie zbyt krótki.

Jeśli z kolei to ma być trencz modowy ubierany bez marynarki to na długość można przymknąć oko, ale rzeczywiście wówczas należy uznać go za zbyt obszerny.

Tak więc: na modowy za szeroki, na klasyczny zbyt krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie. Ostateczna przymiarka. Tym razem większą uwagę poświęciłem zapięciu i dopasowaniu płaszcza. Pod spodem koszula i marynarka. Krótka decyzja: oddawać, przerabiać, nosić ?

Przy okazji wyszło, że rękawy marynarki także są nieco za długie :) Krój tego kurtko-płaszcza jest zdecydowanie regularny, więc, jak już wspominałem, wymagałby wyszczuplenia sylwetki. Ze zdjęć widać, że sugerowane wcześniej nadanie kształtu za pomocą paska odpada, bo, mimo zapięcia na ostatnią dziurkę, nie leży on ściśle przy ciele. Plusem jest to, że po wyszczupleniu można by go nosić z marynarką lub bez niej. Gdybym był w Twojej sytuacji, raczej bym go oddał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowiny z placu boju: zaanonsowana przeze mnie jakieś 2 tygodnie temu kurtka Barbour Sports To-Ki-To dzisiaj została dostarczona. Okazało się jednak, że projekt japoński różni się od angielskiego poglądem na rozmiarówkę, i wielkość XL okazała się wyraźnie za wąska w tzw. klatce. Natychmiast skontaktowałem się ze sklepem Kafka w Aberdeen i uzyskałem odpowiedź, że mają właśnie jeden egzemplarz XXL i chętnie go dla mnie zatrzymają. Tak więc premiera nowej jesionki odwlecze się o jakieś 2 tygodnie, dopóki nie dokonam zamiany. Ale podobno co się odwlecze, to nie uciecze.

Parę impresji z tego egzemplarza, który trzymałem w ręku: seria Sports różni się charakterem od dotychczasowych typowych projektów Barboura, kurtka jest (jak to można było zobaczyć na wiadomym filmie) stosunkowo krótka i dopasowana i ma charakter bardziej sportowy niż typowo myśliwski. Przypuszczam, że (gdy już dostanę mój rozmiar) taki fason będzie zapewniał swobodę ruchów, natomiast raczej trudno będzie ukryć pod spodem marynarkę. Ale do brodzenia po bagnach i zwisania za jedną rękę ze skały powinna nadawać się idealnie. Poza tym kurtka jest lekko ocieplana, odczuwalna (choć nienatrętna) jest obecność podszewki również w rękawach. Powinna nadawać się na pogodę od -5 do +17% bez żadnych poświęceń. Poza tym zakresem bycie jak gentleman ze szkockich moczarów będzie już wymagało nieco samozaparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał o tej marce?

https://schaffashoes.pl/polbuty_i_panto ... Assn,30732

Cena jak za zamszowe trzewiki śmiesznie niska (od tej ceny prawdopodobnie dochodzi jeszcze 40 zł rabat), a i same buty całkiem ładne. Ale nie mam pojęcia jak to wygląda jakościowo.

Buty zakupiłem przyszły bardzo szybko także sklep na plus.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kolor trudno "złapać" na zdjeciach ale jest to taki ładny ciemno granatowy. Jest logo, ale nie jest duże i jest dyskretne. Jakosciowo nie bardzo mogę coś powiedzieć bo nie posiadam zbyt dużej wiedzy, ale ogółem wrażenia pozytywne, zamsz wydaje się miły w dotyku jeśli mogę tak stwierdzić. Jedynym mankamentem jest nie do końca dobra przyczepność na śliskich powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.