Jump to content

Recommended Posts

Niech no ktoś jeszcze powie, że w TKMAxxie nie można znaleźć wszystkiego ;-)

Dzisiaj na Marszałkowskiej bije po oczach marynarka w dużej białe gwiazdki, sprawdzam, co to - a tam przedstawiany parę dni temu w wątku Humor opposuit! :-)

opotike.JPG

Dokładnie ten model:

https://www.opposuits.com/suits/usa-suits/stars-and-stripes-usa-suit.html

Co ciekawe, totalnie ściemniają z ceną, bo na stronie stoi 99$, a na metce w TK "ich cena 1800 zł, nasza 549", he-he-he (ale też trzeba przyznać, że TK zazwyczaj jest tu uczciwy, a czasem nawet zaniża RRP). Rozmiar był chyba 52, obszerny amerykański krój, skład oczywiście 100% poliester.

W BlueCity widzialem wczoraj bardzo ładną marynarkę Boglioli, bawełna z jedwabiem, jasny brąz/beż, kratka księcia Walii z nałożoną cienką kratą w kolorze seledynowym. 700 zł, rozmiar 34 (!), ale chyba na 36 też wejdzie.

Dnia 20.12.2016 o 17:34, dziko napisał:

Co ciekawe, totalnie ściemniają z ceną, bo na stronie stoi 99$, a na metce w TK "ich cena 1800 zł, nasza 549", he-he-he (ale też trzeba przyznać, że TK zazwyczaj jest tu uczciwy, a czasem nawet zaniża RRP).

No właśnie nie jest często uczciwy. Wiele razy znałem mniej więcej cenę produktu w normalnej sprzedaży a oni brali jakąs z kosmosu.  Nigdy nie patrze na tę rubrykę "cena u innych". 

W katowickim tk pojawiły się czajniki z firmy Ambition.  Nie kwestionuję że zazwyczaj w tym sklepie są zagraniczne marki, ale ich cena była ciekawa. Na oficjalnej stronie producenta 62zł, w tk po przecenach 74 zł :mrgreen:

11 godzin temu, Stalker napisał:

No właśnie nie jest często uczciwy. Wiele razy znałem mniej więcej cenę produktu w normalnej sprzedaży a oni brali jakąs z kosmosu.  Nigdy nie patrze na tę rubrykę "cena u innych". 

Choć jak pamiętam słynny casus "Lobbów z Czeladzi" to RPP podawali niższą, choć równie księżycową dla statystycznego klienta :)

Mam ogromną prośbę. Szukam poniższej kurtki. Były w Tk Maxx we Wrocławiu na dziale wyprzedaży, ale nie ma juz mojego rozmiaru, czyli M lub L (znalazłem tylko L piaskową, a chciałbym granatową. Jakby ktos zobaczył tę kurtkę tj Timberland Mount Wilson w kolorze niebiesko/granatowym (kieszenie z woskowanej bawełny) u siebie  w miejscie w TK,to konia z rzędem i jakies dobre piwo, gdyby sie udało kupić.

91fsagtjecL._UY500_.jpg

W Łodzi znalazłem bardzo ładną torbę z koziej skóry Fossil za 279 zł. Dobra cena za taką torbę? Czy torby Fossil są dobre jakościowo jeśli chodzi o skórę? Czy skóra kozia jest dobra na torby jak się sprawuje podczas użytkowania?

IMG_20170112_145142.jpg

3 godziny temu, Rafix napisał:

Dobra cena za taką torbę? Czy torby Fossil są dobre jakościowo jeśli chodzi o skórę? Czy skóra kozia jest dobra na torby jak się sprawuje podczas użytkowania?

Trzy razy tak.

• Upvote 3

Na Marszałkowskiej wciąż poświąteczna posucha, ale coś tam się zaczyna pojawiać drobnego. Dziś takie poszetki upolowałem na dziale z portfelami - obszyte maszynowo (ale dość zgrabnie), ładny drukowany jedwab, po 22,99 zł, jeszcze parę zostawiłem ;-)

poszetki.jpg

Z ciekawszych rzeczy były też niebieskie płócienne torby Fossil ze skórzanymi wstawkami (z tych rozmiarowo większych).

Warszawa Górczewska

CS 6866 ciemny brąz.

Dwie pary w rozm. 44 i 44,5, niestety wielokrotnie mierzone.

WP_20170128_001(3).jpgWP_20170128_003 (2).jpgWP_20170128_004(1).jpgWP_20170128_005(1).jpg

Kiedy można się spodziewać dostaw towaru do TK? W tej chwili wygląda to tak jak wyprzedaż likwidacyjna. Tak jest co roku?

Nie nastawiałbym się specjalnie - zazwyczaj na otwarciach z towarem szału nie ma, za to ludzie dostają 'małpiego rozumu'... 

Dnia ‎2017‎-‎01‎-‎29 o 09:49, kormox napisał:

Warszawa Górczewska

CS 6866 ciemny brąz.

Dwie pary w rozm. 44 i 44,5, niestety wielokrotnie mierzone.

WP_20170128_001(3).jpg

Po przecenie kupiłem za jedyne 562 PLN :)

Została jedna para w rozmiarze 44,5.

Na Marszałkowskiej coś się ruszyło wreszcie, trochę sypnęli towaru - na butach dużo Florsheim (też linii Imperial i Royal Imperial), część pastik-fantastik, część w miarę przyzwoita (poprawne oksfordy szyte Blake'iem, niedrogie zamszowe mokasyny). Były garnitury Barutti w rozm. 48 i 50 niebiesko-szare w prążek, z wełny VBC 110s, za bodaj 549 zł, niby nic szczególnego ale na "woła roboczego" IMHO chyba niezłe.

Z ciekawych rzeczy upolowałem ładną letnią casualową marynarkę za 279 zł (cena na metce 159 euro), całkiem nieznanej firmy Uli Schott, która się reklamuje tym, że jest nieznana :-D Co więcej, jeśli wierzyć producentowi, jest to marynarka fair trade, wyprodukowana w Portugalii. Wykonanie całkiem przyzwoite, bez udziwnień, świetny włoski materiał Angelico (100% bawełna, gruby seersucker), motylkowa podszewka wiskoza, część piersiowa na płótnie (!). Szybkie googlowanie ujawnia faktycznie zaskakujący biznes - produkują w Europie marynarki z włoskich tkanin, z niezłym wykończeniami (np. AMF), chyba half-canvas (jak sugeruje mój egzemplarz) w cenach 160-200 euro :shock: Intrygujące...

uli-fairsuit1.jpg.cfe862f2acd79bcf4a7dd59c11a73e8d.jpg

uli-fairsuit2.jpg.8a35da84c2fa09a0737e08bf357b190b.jpg

• Upvote 5

Dnia 6.02.2017 o 22:39, kormox napisał:

Po przecenie kupiłem za jedyne 562 PLN :)

Została jedna para w rozmiarze 44,5.

W Łodzi (Manufaktura) też są przecenione brązowe - 46 i 47.

A czarne nie zostały przecenione - chyba 46. 

7 godzin temu, Santino napisał:

W Łodzi (Manufaktura) też są przecenione brązowe - 46 i 47.

A czarne nie zostały przecenione - chyba 46. 

Pamięta Kolega czy te brązowe 46 mocno styrane?

Hmmm... Raczej nie za mocno. Oczywiście trochę przymierzane, ale podeszwa nie była mocno starta.

Ja bym się nie zastanawiał, gdyby był mój rozmiar.

Warszawa - Marszalkowska

Sympatyczne loafersy GYW - 71/2

Carlos Santos - 379

odluzylem do ostatniego rzędu, na moja szeroka stopę przyciasne.

IMG_0825.JPG

15 minut temu, JD! napisał:

Warszawa - Marszalkowska

Sympatyczne loafersy GYW - 71/2

Są małe, bliżej 7-ki.